Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális, nem kóros tutira?...

Ez normális, nem kóros tutira? Mindent próbáltam már, orvosnál is voltunk, de nekem nem tetszik.

Figyelt kérdés
18 hónapos a lányom, 3 hónappal ezelőtt volt 9 kg, aztán szerintem hízott egy kicsit, mert nehezebbnek éreztem, majd elkapott egy betegséget, amiből azóta már meggyógyult, de most 8500 gramm! Alig eszik valamit, de sose volt jó evő, csak amikor szopizott. Reggelire kb. egy szelet sajtot eszik, ebédre eszik kb 2 evőkanál kaját, de semmi zöldség, csak rizs, meg egy pici hal vagy hús. Vacsorára meg egy negyed szelet pirítós az átlag kajája. Persze a csoki az menne, de nem adok neki, csak ha viszonylag jól evett.
2011. márc. 10. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Ha azt mondom hogy a lányom félévesen evett ennél kicsit többet meg fogsz íjedni.


ez állati kevés...

nálunk a vacsi 3 virsli negyed szelet kenyér- mert nem igazán szereti.-

ebéd két dl főzelék v. leves pékáruval

reggeli fél kifli vajkrémmel sonkával sajttal 3dl tej tea v. valami és 1 alma 1 banán 1 liter folyadék


28 hós.

2011. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekünk a 3 éves lányunk 10,5 kg, hasonlóan "jó" étvággyal van megáldva

ma már nem foglalkozik vele a gyerekorvos sem, azt mondja, majd lesz több, formás, izmos kis csaj

ha beteg, ő is lefogy

2011. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, de az én 13 hónapos fiam is sokkal többet eszik, pedig ő most 8 kg...
2011. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

13 hónapos a lányom, 9500 gramm.


A lányom mai adagja:

reggeli/tízórai (elég későn kel fel) 2 dl folyékony tejpép

ebéd amit mi eszünk kb. 150-200 grammot+1 rudi és babadesszert

uzsonna: 1 kifli és 1 joghurt

vacsora 3 vagy 4 dl tápszer, de előtte is csipeget


Szóval tényleg keveset eszik, de ha voltál vele orvosnál és semmit nem mondtak, én sem tudok semmit mondani, mert vannak jól evő babák és vannak rossz evő babák....

Szerencsére az én lányom nem válogatós, megkóstol és megeszik mindent!

Tudom lehet nem jó megoldás, de a tápszeren nem gondolkodtatok előtte?

2011. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor tápszert evett, azt mondták, szoktassam le róla, mert valszeg annyira tartalmas neki, hogy ezért nem eszik. Ma nagyon örültem, mert reggelire megette a negyed szelet pirítóst (de a sajtot, uborkát leszedette velem), ebédre megevett egy merőkanál fokhagymakrém levest kenyérkockákkal (próbálok olyat főzni, amit megeszik, már nem érdekel, h annyira nem változatos, persze igyekszem), majd kiváncsi leszek a vacsira. De vacsira pl. tegnap olyan 10 dkg sonkát evett. Az is érdekelne, hogy ti milyen testalkatúak vagytok és milyen a gyereketek? A dokink azt mondta, hogy mi vékonyak vagyunk, főleg az apja, ő 60 kg és majd 180 cm, na de könyörgöm, mi eszünk, a gyerek meg nem.
2011. márc. 10. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:
próbáljátok ki a béres cseppet, a fiamnak attól nagyon megnőtt az étvágya hátha nektek is segít. Lehet kicsit ő is vashiányos.
2011. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15 hósom van, 8.9 kiló. Ő mondjuk többet eszik, mint a te kicsid, csak rengeteget mozog. Centire is kisebb, mint az átlag, 74-75 centi.

Eleinte kicsit aggódtam, hogy ilyen lassan nő a súlya, de a dokink rendben találta. Kis pinduri, de nem sovány, picit hurkás is, és pocakos.

Mi étrendünk:

reggeli: egy kis szelet kenyér sonkával

tízórai: joghurt, kölesgolyó

ebéd: Amit mi is eszünk: főzelék hússal, tészta, hús+köret, ilyesmi. Ebből normálisan eszik, kb egy gyerektányérnyit.

uzsi: joghurt, időnként túrórudi, gyümölcs

vacsi: kenyér, virsli, tojásrántotta ilyesmi.


Sajnos se a tápszert, se a tejet nem issza, tejpépeket sem, az összeset végigpróbáltuk. Ezért napi 2-3x kap joghurtot, sajtot. Este szopizik még.


Mi se vagyunk vastagok, párom 175 centi 60 kiló, én 168 centi 57 kiló. Nálunk az a meglepő inkább, hogy a nagyobbik lányom (3,5 éves) nagyon magas, 1,5 fejjel nagyobb, mint a kortársai.

2011. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!