Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor teszek jobbat, ha...

Mikor teszek jobbat, ha hagyom, hogy maga küszkölődjön kakilással (3. napja nem volt), vagy minél előbb kúpot adok neki? (3 hónapos)

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fáj a hasa? Szorulása szokott lenni?
2011. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha már nagyon kínlódik, szenved, akkor adj neki kúpot!

Ha semmi baja, akkor várhatsz még, hátha...

Sajnos nálunk is voltak gondok. :(

Volt olyan, hogy egy hétig semmi. Aztán már kúpot adtam neki. Végül beállt úgy, hogy minden 5. nap volt kaka. Addig semmi baja nem volt, szerencsére! :)

2011. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én bizony nem vártam eddig, de nem adtam kúpot sem. 2 nap után egy kis lázmérőzés, és már volt is kaki. így is beállt szépen, napi szinten volt kaki, és a dokink is egyetértett ezzel a módszerrel.
2011. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereknek nincs semmi gondja, nem fáj a pocija, nem feszes, nem kemény, akkor semmit nem szabad csinálni. Nagyon könnyen rá lehet szoktatni a szervezetét a segítséggel kakilásra, aztán nem fog menni másképp.

Ha anyatejes, még csak aggódnod sem kell. Teljesen normális jelenség.

2011. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Általában naponta szokott lenni széklete, de most másodszor fordul elő ez a 3 napos várakozás. Múltkor 4. napon már nagyon szenvedett, most is vártunk, de a holnapi napot már nem szeretném kivárni.

Hogyan kell lázmérőzni?

2011. márc. 10. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A lázmérőzés nálunk úgy zajlott, hogy bedugtam a fenekébe , mintha mérném. (lefertőtlenítés, bekrémezés előtte). Ha van kaki, ami ki akar jönni, akkor ez a folyamat ingert vált ki, hogy kakiljon.

Ha nem jön kaki, akkor kipróbálhatod a kúp előtt az édeskömény teát. De azért 3 nap nem annyira jó, főleg ha előtte normi volt a rendszer.

2011. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia

ha kizárólag anyatejes nem baj, hogy nincs kaki, mert az anyatej nagy százalékban hasznosul.

Ha tápszert kap, minimum kétnaponta kakilnia kellene.

Ha elkezded a hozzátáplálást, megint gyakrabban lesz kaki is. Figyelj majd arra hogy elegendő nyers rostot kapjon.

2011. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod a lázmérőzést, de nálunk pl. nem segített.
2011. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba, de látom, hogy nagyon erőlködik, nem tud nyugodtan szopizni a pocakja miatt, úgyhogy biztos nem jó neki. Azt nem értem, hogy lehet szorulása, mikor soha nincs szilárd széklete.
2011. márc. 10. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt soha szilárd vagy bogyós a kaki, mégis nehezen jött ki. :(
2011. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!