Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a hozzátáplálás kezdete...

Akinek a hozzátáplálás kezdetekor székrekedéses lett a babája, mikor múlt el?

Figyelt kérdés
A doki tanácsára első hetekben csak gyümit kapott, de én már nem merek neki semmit adni, megint inkább csak szoptatom, mert annyira sírt, meg erőlködött kakiláskor, hogy én is sírtam. Hiába adtam szilvát, attól is kemény kaki jött. Mit csináljak? Örökre anyatejes marad így!!?
2011. márc. 11. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány hónapos?
2011. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Az enyém is nehezen kakilt néhány napig, csupán apró, kemény bogyók jöttek.. Szerencsére ő nem sírt miatta. Aztán néhány napután beállt a rend, igaz, csupán 2 naponta volt utána is kaki.

2011. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 5,5 hó óta hozzátáplálok, nagyon sokat küzdünk a kakival. már csupa lazító ételt adok, így is nehéz. most 8 hós. mostanra értünk el oda, hogy kb. heti 1x kell csak Levolac szirupot adnom, általában tud kakiklni. (de sok folyadékot, zabkását adok neki. répát, gsztenyét, krumplit nem, vagy alig adok.)
2011. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
6 hónapos, 3 hete kap gyümit.
2011. márc. 11. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Reggel a kajcsi előtt adjál neki egy kávéskanál olívaolajat. Nálam így már 2. nap sokkal könnyebben kakilt. Amúgy szerintem egyelőre hadd a gyümölcsöket, inkább próbálozz zöldségekkel. Jó a burgonya, ha héjában főzöd meg, és utána hámozod meg. Sütőtök. Cékla. Ezek közül bármelyikkel kezdhetsz, nem vszínű, hogy székrekije lesz. Ami nagyon fog: répa, banán, alma.

És ha nagyon sír és erőlködik, akkor le a pelust, és tartsd bili vagy más fölé az öledben, ezzel kicsit meggyorsíthatod és segítheted a folyamatot.

Amíg szkrekis, addig kínáld a szokottnál is többször anyatejjel, mert az is nagyon jó a szreki ellen!!!

Nálunk sajnos ez eltartott 1-2 hétig. De ezek a dolgok nagyon segítettek!

2011. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunka zabkása nagyon jót tett! gyümölccsel keverve adom neki.
2011. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!