Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt olvastam hogy sokan adnak...

Itt olvastam hogy sokan adnak ababájuknak hippes teákat, de abban van hozzáadott cukor ez nem árt a babának? Én gondoltam adnék inkább saját készitésü teát rakhatok e bele szölöcukrot vagy az ugyan olyan mint a másik cukor?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhességem alatt cukorbeteg voltam és a szőlőcukor abszolút tiltott volt, mert az emeli meg leggyorsabban a vércukorszintet. Ha ebből indulok ki, akkor az sem jobb. Szerintem ha mindenképpen akarsz bele cukrot tenni, akkor mindegy, hogy melyiket teszed. Én is saját készítésű teát (lipton gyümölcs) adok az 5 hónapos lányomnak, de semmit nem teszek bele, így is megissza. Lehet, hogy a tiéd is meginná simán is.
2009. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy azokban a teákban is fruktóz(szőlőcukor) van.Mondjuk én semmilyen cukrot nem adok neki.Hálisten imádja a kamillateát üresen.:)
2009. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adok semmit neki, amiben van hozzáadott cukor. Van a hippesben igen, és szerintem sem jó a babának. Felnőtt embernek is méreg nemhogy neki. Hálistennek megeszik mindent, natúr joghurto + gyümölcs, üres tea.. Nem tudom mit csinálnék, ha nem kéne neki cukor nélkül...
2009. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki,lényegében minden roncsolja a fogat ami nem víz,erre én:-de hát nem teszek a teájába cukrot és erre azt mondta a gyümölcsteának is van sav tartalma.
2009. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát pont az a baj hogy nem issza meg sehogy és gondoltam édessen talán inna kicsit mert kén neki!!
2009. febr. 20. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Minden teának van savtartalma. A vizet nem issza meg a babád? Én csak azt adok az enyémnek.
2009. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Én elcsesztem adtam neki "teát"mertr nem itta meg a vizet,na azóta még csak bele sem kortyol a vízbe.
2009. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amennyi a tea´ban van nem lessz baja.Amit eszik ételt is van cukortartalma.

Az én 1 éves lányom a tejbegrízt is pici cukorral kapja.

a meg eszik joghurtot,pudingot,túrórudit......

2009. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt arra a másik kérdésre írtam:

"Igen, cukor és szőlőcukor is van benne, de nem lehet olyan őrült nagy mennyiség, mert 100 ml teára 15 kcal energia jut.

Valóban nem ajánlják a cukrot a babának, de

1. akkor okoz fogszuvasodást, ha játszani adod a gyereknek a cumisüveget, nem pedig inni

2. a cukor függőséget okoz, de én merem állítani, h minden ember cukorfüggő. Mindannyian fogunk adni a gyereknek túró rudit, csokit, szülinapi tortát, üdítőt, a búcsúban vattacukrot, nyáron fagyit. Aki nem ad, annak gratulálok az elveihez, meg ahhoz, h ezt keményen be is tudja tartani, ill. a gyerekével tartatni.

Tehát annyira mindegy, h mikor válik függővé a gyerek! Nem ettől a minimális cukortól (ami a teában van) lesz túlsúlyos, rossz fogú, ...stb.

Nyugodtan adj neki! Vagy akár egyéb teát, szőlőcukorral, ahogyan azt tervezted!

Én inkább adom a cukros(!) Hipp teát, mert ezt megissza a kicsi, mint elnézzem azt, h nem iszik egész nap mást, mint tápszert. A tej nekem sem szomjoltó, a leves sem. Neki miért lenne az a tápszer? Próbáltam én vízzel itatni, meg cukrozatlan Mecsek teával is, de ha egyszer nem issza meg, mi a szöszt csináljak? Az anyatej is édes, miért gondolja sok szülő, h a gyerek szívesen eszi/issza az ízetlen vacakokat, nem értem!"

Én adok.

2009. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14:08-as vagyok. Én meg kamillát nem adok neki, mert azt mondta az orvos, és a védőnő is, h gyógyszernek minősül a gyerek számára. Csak akkor adok kamillateát (1 dl víz + 2 kk CUKOR), ha nem tud kakilni! Mindig segít.
2009. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!