Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít? Ti...

Csak engem idegesít? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a kisfiam, gyümölcsöt jóízűen eszik, akár hússal is. A zöldségekkel gondban vagyok, hol elfogadja, hol nem, de inkább a nem a jellemző. Vettünk üveges kaját azt adom neki, néha gyümölccsel keverve.

Ugyanis megbolondulok tőle, hogy nekiállok pepecselni, elmegy vele egy csomó időm, arról nem is beszélve, hogy összekenek egy rakás edényt, eszközt mire elkészül, és ő maximum megeszik 3 kanállal. Anyám és anyósom persze ferde szemmel néznek rám, hogy nem főzök. Ez tényleg ekkora tragédia lenne?

Ráadásul most hozzájutottunk egy jó adag babakajához, a bolti ár feléért.


2011. márc. 12. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is mindig azzal csesztetett annó, hogy miért nem főzök a babának. Minek? 3 kanálnyi adagot? Mert annál többet úgysem eszik meg egy pici gyerek. Többe kerül -mosogatószer, víz, belefektetett energia- mint a készen vett bébiétel. Ráadásul az még finomabb is és egészen biztosan steril körülmények között készült. Csináld úgy, ahogy neked jobb.
2011. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
semmi gond nincs ezzel.Ha neked igy jó,kényelmese,és a babád is megeszi,akkor miért ne.bár nem értem a rakás edény dolgot,én 1 edényt,és a turmixbot fej részét szoktam összekoszolni.mi más edényt lehet ilyenkor még használni?de mindegy.Ne foglalkozz senkivel.csináld úgy ahogy neked jó.
2011. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, a rakás edény költői túlzás. Kés, főzőedény, fedő, villa, amivel összetöröm, turmix) :)))
2011. márc. 12. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ugy csinald, ahogy neked/nektek jol esik. A gyermekedet TE neveled, nem a nagymamak. Ha nem hallgatsz rajuk, akkor legalabb nem hibaztathatsz senki mast. :) Az uveges kaja ize, azonban kozel sem olyan jo, mint a fozotte. 6,5 honaposan meg nem annyira nagy etkuek. A zoldseget keverd a kedvenc gyumijevel, vagy anyatejjel, legalabb fele-fele aranyban, majd lassan csokkentsd az aranyt a zoldseg javara. Menni fog az. Az ido tenyezovel ne foglalkozz, a babak mar csak ilyenek. Idoigenyesek. Jo babazast.
2011. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 7 és fél hónapos és 4 hónapos kora óta hozzátáplálom.Az én főztömet csak nagyon ritkán eszi meg és én is üvegeset veszek neki,mert jobban elfogadja,mondhatom,hogy szereti,mert megeszi.Nálunk is gyümisek vannak előnyben,de azért a zöldségeset is eszegeti.Napi 1 üveggel megeszik,uh annyira nem vészes havi szinten az ára sem kb 6000ft-ból kijön.Múltkor vettem nyers alapanyagot,főztem neki és kiszámoltam,hogy havi szinten max egy ezressel lenni olcsóbb,de azt be is hoznám a gázzal és vízzel,na meg a ráfordított energia.Amúgy miért szólnak bele,nem értem,a Te gyereked,a Te pénztárcád.
2011. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom lb ugyanilyen volt!

Gyümit evett ezerrel, de a főzik :( Amit én főztem azt meg egyáltalán nem :( Én először nagyon rosszul éreztem magam, hogy nem eszi amit főzök :(


De utána beletörődtem!7 hós korától eszi a bolti kajákat (persze onnan is csak 4 félét és még a márka sem mindegy neki :) )

Azért ha főztem a család többi tagjának abból olyan 9-10 hós korától mindig megkínáltam!De külön neki nem főztem!ÉS kb 12-13 hós korától kezdte elfogadni a felnőtt kaját, persze azt is apránként!

Most 15 hós és 14 hós volt amióta nm eszi meg a babakaját!De azóta meg azt nem eszi egyáltalán!

Szóval nálunk Ő dontott, de kb fél évig bébiételen élt! :)


Ez csaka mi történetünk! A nagyikkal meg ne foglalkozz :)Ők mindent másképp (és szerintük jobban) csináltak!Engedd el a füled mellett!


15 hós kisláyn anyuja

2011. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!