Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én fújom fel ennyire a dolgot?...

Én fújom fel ennyire a dolgot? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Apósom egy őstulok, igazi bunkó beszólásokkal. Állandóan hozza Nekem a liszteket általában két kilót, csak mind le van járva. Amit otthonról előás kb. 5-6 éve vette meg. Azt hiszi háború van felhalmoz 50 kiló lisztet de mivel egyedül él nem főz, ha lejár akkor idehozza nekem. Tök megalázónak tartom, meg tudunk venni mi is két kiló lisztet. Egyszer igy lett molyos az egész konyhám. Most van két picim a kisebb 7 hetes, megint hozza a lejárt lisztjét. Most visszaadom neki hogy nem kell.

Ha jön látogatni fürdéskor ugy kell már kirakni hogy menjen, egyébként ül a kanapén és nézi a híradót szóval nem csinál semmit. Már nagyon elegem van belőle.


2011. márc. 14. 08:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Talán beszélnetek kellene,mert ha itt puffogsz,attol nem lesz jobb
2011. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy csak szeretne valamit adni,de nincs mit.

Nem tudommiért ekkora gond ez, köszönd meg és egy óra múlva dobd a kukába. Annyi idő alatt molyos sem lesz semmi.

2011. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Idős emberek általában így csinálják. Gyerekként én is nevettem ezen, de nem éltem át a háborút, lehet ha átéltem volna én is ezt tenném. Két kiló lisztet simán betehetsz a kukába, nem foglal nagy helyet. Nem értem mit problémázol ezen.

Az meg, hogy ott ül nálatok és nézi a híradót, gondolj bele néha a helyzetébe. Te is leszel idős és te is egyedül maradhatsz, és lehet, hogy te is szívesen elücsörögsz csakúgy valahol. És te is leszel anyós, és majd a te menyed / vejed fog leőstulkozni, meg úgy kell kidobni a lakásukból (mert nehogy azt hidd másképp lesz).És belőled lesz elege a gyereked családjának, úgyhogy leszel még a másik oldalon.

Légy egy kicsit empatikusabb. És kicsit felnőttebb, egy két gyerekes anyától, még ha érthető is, kicsit gáz ez a hiszti.

2011. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

ja de ha elmegyek egy kisgyerekes családhoz hetente akkor legalább bármit SEGÍTEK nem egész idő alatt lesem a tv-t. azt otthon is megtudja tenni.

De látom itt közültek senki nem érti a problémát...

2011. márc. 14. 09:52
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Értjük a problémát, meggondolatlan fiatal vagy és nem érted az idős embereket. Ennyi.

hagyd már rá. Leélt egy egész életet, felnevelte a férjedet. gondolj már belehogyan szeretnéd, ha veledbánna majd a menyed.

2011. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Ne legyél ennyire felháborodva, a 3. válaszolónak tökéletesen igaza van. Nem tudom mennyi idős az apósod, mennyire öreg, de lassan eljön az idő, amikor nektek kell róla gondoskodni, majd akkor is ugyanígy fel leszel háborodva? Pedig ez az élet rendje. Ugyanígy te is elvárod majd a gyerekeidtől hogy idős korodban segítsenek rajtad.
2011. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nézd örülj, hogy nem tudod, milyen az, ha annyira magányos vagy, hogy az is öröm, ha másokhoz járhatsz tévét nézni.

És ha csak ott ül a kanapén, nem sok vizet kavar. És a heti egyszeri tévézés sem tűnik kibírhatatlannak. Jól megy dolgod, ha ez a legnagyobb problémád, kapsz két kiló lejárt lisztet és üldögél apósód a kanapén.

Imádkozz, hogy ennyi terhet jelents majd a gyerekeidnek idős korodban- csak ezt tudom ismételni.


A másik pedig, nem tudom hány éves lehetsz, de komolyan úgy gondolod, egy idős férfi, ha elmegy látogatóba, neki kéne állnia pelenkázni, mosogatni, takarítani? Vagy mégis mit vársz egy vendégtől? Még anyámtól sem várom ezt, ha eljön, hogy segítsen. De ha elvárod, akkor miért nem kéred meg, apuka vigye ki a szemetet, ringassa a gyereket, ülsz le vele egy asztalhoz beszélgetni?

2011. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

sajnos ő ilyen. örül az unokának, de nem tud vele mit kezdeni.

ha viszi a lisztet, várd meg, míg elmegy, és utána dobd ki a kukába.


és ha nem megy el magától, amikor illene, akkor sajnos el kell küldeni.


sajnos nem fogod tudni megváltoztatni. örülj annak, hogy nem neked kell rá főzni, mosni, takarítani.

2011. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

Hozzátok mindenki úgy megy látogatóba, hogy feltűri a ruhaujját, és nekiáll mosogatni vagy fát vágni?

Ha nagyon zavar, hogy csak tv-t néz (gondolom nem akar otthon lenni egyedül, azért ül nálatok) akkor KÉRD meg, pl "papa, ideadná a törülközőt?" stb. NEm nagy ügy.

2011. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
nem ez a legnagyobb problémám, ez már csak csepp a tengerben...egyébként jöttök a korommal 33 vagyok és nem feltűrt ujjal kell hozzám jönni, de állandóan szóljak ha segíteni kell ha szólok nem történik semmi...mindegy. remélem mindannyiótoknak legalább normális a férj családja. Örüljetek.
2011. márc. 14. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!