Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én fújom fel ennyire a dolgot?...

Én fújom fel ennyire a dolgot? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Apósom egy őstulok, igazi bunkó beszólásokkal. Állandóan hozza Nekem a liszteket általában két kilót, csak mind le van járva. Amit otthonról előás kb. 5-6 éve vette meg. Azt hiszi háború van felhalmoz 50 kiló lisztet de mivel egyedül él nem főz, ha lejár akkor idehozza nekem. Tök megalázónak tartom, meg tudunk venni mi is két kiló lisztet. Egyszer igy lett molyos az egész konyhám. Most van két picim a kisebb 7 hetes, megint hozza a lejárt lisztjét. Most visszaadom neki hogy nem kell.

Ha jön látogatni fürdéskor ugy kell már kirakni hogy menjen, egyébként ül a kanapén és nézi a híradót szóval nem csinál semmit. Már nagyon elegem van belőle.


2011. márc. 14. 08:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem értem hogy milyen jellegű segítséget vársz tőle?

Hozzánk naponta jön apám (igaz ő nem öreg), de nem segítsen jön.Netezik, beszélgetünk, már játszik az unokájával (2,5 éves).De a játékot se úgy képzeld hogy leül vele autózni, hanem megcsikizik, szórakoztatja.

De nem is várok tőle mást!

Nehogy már az apám (te esetedbe apósod) álljon neki mosogatni, pelenkázni, vagy főzni.


Az meg hogy lejárt lisztet hoz, ez van neki.

Mi nem vagyunk jó anyagi helyzetben.

Ezt apám is tudja, de ha hoz valamit, akkor általában csokit, kekszet, pudingot, meg kávét.

Holott milliószor jobban örülnék egy kiló húsnak vagy egy liter tejnek. De nem csak én, hanem a gyerek is, mert van hogy hó végén már nem tudok főzni, vagy ha igen akkor is csak valami olcsó nem imádjuk, de megesszük kaját.

De nem fogok azon megsértődni, hogy olyat hoz amire semmi szükségünk, legalább hoz valamit.

Még azon se sértődök meg hogy ünnep alkalmából olyan csokit vesz nekem, amit képtelen vagyok megenni mert utálom.Pedig sértődhetnék, mert mi az hogy nem tudja hogy a saját lánya mit szeret.De bár ez lenne a legnagyobb gondom.

2011. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek normális a férj családja, sőt!!Távol laknak tőlünk a párom rokonai, de amikor találkoztam anyósommal, elhordott mindenféle senkiházi ribancnak, minden ok nélkül.

Na bumm, ez van.Túl éltem és kész.

Vannak ennél nagyobb bajaim is, minthogy milyen a párom családja.

2011. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

gonolom hogy nem egyszerű neked gyerek és egy lustálkodó após:P

nyugodj meg.becsüld meg hogy ott van még ha semmit se csinál.mert ha nem lesz hiányozni fog a kanapáról/fotelől.

nálunk is volt ilyen papámmal hogy csak eljött és tvézett.

nem foglalkozott velünk.a férfiak nem nagyon tudnak néha mit kezdeni a gyerekekkel.egyszer egyszer ha van idöd ülj le vele és a kicsivel.vagy probáld meg h ö eteti.add a kezébe.hátha ez segít hogy a kettőtök kapcsolata jobb legyen.

remélem tudtam segíteni.

nehéz tényleg egy egyedül lévő embernek.maga csak a környezet és a jelenlétetek áraszt egy fajta szeretet.

2011. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút megértelek- nálunk pepitába ez a helyzet. Férjem nagynénje az a bizonyos!! Egyébként az anyósom egy tündér- de ez a nagynéni megkeseríti az életemet. Már szólni nem tudok hozzá. Ha hoz valamit, fél évig köszöngetnem kell, hogy milyen jó, milyen fajin stb. állandóan káromkodik- de mint egy kocsis- 5xszólók rá egy alkalommal, hogy fogja már be a pofá...t a gyerekek előtt. És mindig megkér, hogy kapcsoljam be neki a tv-t, hogy nézhesse a mindhalálig szerelmet, vagy mi a sza..t, és mivel alig hall üvöltetni kell a tv-t is.

Szóval hidd el én tudom min mész keresztül- és talán a többi válaszoló olyan szerencsés, hogy nekik nincs egy ilyen rokonuk, akik a szó szoros értelmében megkeserítik a napjaikat.

Én egyébként sajnálom a nénit, mert tényleg nincs senkije- nagyon sokáig tárt karokkal vártuk őt- próbáltunk jóban lenni vele, de higgyétek el, hogy nem lehet. És nem azért mert egyszer rosszat szólt. 7év erőlködésembe telt, de sajna már én sem bírom tovább.

(pl meghívtam sokszor ebédre, családi összejövetelekre, erre a fejemhez vágja, hogy mi a pi..sának tartok én névnapot- náluk ez sose volt szokás. szó szerint így lépett be az ajtón! szerintetek ezután még hívjam meg bárhová?? hát meghívtam, de szerinte minden felesleges és minden csak pénzkidobás, ha eljön hoz ennivalót, amit fel kell tálalnom és ódákat kell zengenem róla... amit én főzök az szar.. sorolhatnám. és mondom 7évig csináltam- de befejeztem. Ha neki jobb egyedül, akkor főljön otthon a levébe egyedül és kész) És bocs, hogy én is jól kipanaszkodtam magam. :-)

2011. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Apukámból indulok ki: egy férfitől milyen segítséget várhatnék otthon? Egyáltalán. (kivéve a párom, de ő segít is mindenben, csak kérni kell, mert ugye ő is férfi és nem papucs). Ha még anyósról lenne szó, ok. Bár én azt sem várom el, ha hozzánk jön bárki is, akkor segítsen a házimunkában. Nem azért jönnek, ne azért jöjjenek. Én sem azért megyek anyósékhoz, hogy ott takarítsak, más kérdés, hogy a mosogatást sem engedi át.

Hogy ott ül, és tv-t néz.... szépen mond meg neki, hogy most már nektek dolgotok van, hátha észbe kap. Az tényleg idegesítő, ha nem veszi észre valaki magát. De ha idős, akkor ilyenek is tudnak lenni.

A lisztekkel kapcsolatban: nem gondolom, hogy direkt azért adja oda nektek, mert lejárt a szavatossága, hanem mert nála nem fogy el, és csak jót akar. Ha hazament, ki a kukába és kész. Nem fogja keresni gondolom következő alkalommal. A beszólásait meg vagy tűröd, vagy megmondhatod neki, hogy a saját lakásodban nem vagy köteles elviselni a kötözködését.

2011. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Jó az igaz nem a legjobb példát irtam le, jelenleg de ez tényleg hab a tortán. Nem egy reszketeg öreg embert kell elékpézelni hanem egy jó karban lévő stramm 68 évest, aki a lukács fürdőbe jár a haverjával, jön megy utazgat. Az hogy jön és tvzik igen zavar mert ha jönnek hozzám ne tvt nézni jöjjön bárki. Beszélgetni csak a tejgyári havjairól tud. Egész nap és hétvégén is egyedül vagyok a két gyerekkel a harmadikon lakunk igenis néha jól esne ha csak a szemetet levinné hazafelé a kukába hogy kidobja.

Ő nyugdíjjas unatkozik, én meg három órákat alszom és NINCS hozzá türelmem. A férjemet le se szarta 25 éves koráig, az anyósom egy jótét lélek sajnos már nem él, de krónikus beteg volt fulladt és folyamatosan azzal basztatta hogy szimulál. Egy igazi isten átka. Ő reggel fél hétkor telefonál VASÁRNAP a férjemnek hogy csütörtökön levele jött...

Az egész családban én vagyok vele a legtöbbet, mert a férjem rengeteget dolgozik a sógornőm sincs vele többet heti 2 óránál, én meg igenis unom hogy állandóan én szórakoztassam. Igy is alig tudok valamit csinálni a két gyerek mellett nemhogy még Őt pesztráljam mert egyedül van.

Egyébként sem tudok mit kezdeni egy olyan emberrel aki feljön látogatni két hónapos babát taknyosan lázasan (szerintem az anyatej megvédi a takonytól és a láztól) aztán megbetegszünk majd közli hogy a gyógyszertári krémtől kaptunk el. Majdan napokig egyedül lázasan a gyerekkel segitség nélkül. Sajnos már túl sok ilyen volt és már ezeket a bagatell dolgait nem tudom lenyelni. NO KOMMENT: ezért irtam aki szerint ez legyen a legnagyobb bajom hát igen EZ az én bajom....de legalább egy ember érti hogy milyen szar amikor nem tudsz vele mit csinálni.

2011. márc. 14. 19:50
 17/25 A kérdező kommentje:
A 89% os válaszoló ismeri a helyzetet, tökéletesen jól látod. Tényleg lányok örüljetek, hogy nem vagytok ilyen helyzetbe!!
2011. márc. 14. 19:55
 18/25 anonim ***** válasza:
a fiam 2 hónapos koráig max 3 órát tűrtem el családtagot aki nem áll közel hozzám (itt most a személyes rangsoromról beszélek). Amúgy meg nem értem miért szólnak le, nem hiszem hogy mindig mindet le kell nyelni, főleg ebben az időszakban. Igenis dolgoznak a hormonok és nem tesz jót neked, ha magadban tartod ha valami bánt. Az öreget meg küld haza, ha zavar. Amikor meg ott van nyomd a kezébe a gyereket. Magyarázd el neki, hogy 2 óránál többet ne maradjon, mert neked fárasztó vele is foglalkozni. Ha megsértődik, majd később kiengesztelődik. Úgyse tud még mit kezdeni a gyerekkel.
2011. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia!

En megertelek!!!

Nekem sem el mar az Anyosom, nem is ismertem, gyerek volt a meg ferjem mikor elhunyt.

Van egy Aposom aki alkoholista, nagyon csunyan karomkodik, es nagyon nehez termeszetu.

Ugyan most egyedul lakik de ha lerokkan akkor nekunk kell majd gondoznunk. A ferjemet tekinti csak gyerekenek de csak azert mert elintezte a rokkantnyugdijat, feujitotta a hazat, futest csinalt a hazba es fat is rendezett neki minden telre. 3 lanya van, a ket kisebb nem tekintik apjuknak, nem beszelnek vele. A legidosebb probalt vele joban lenni, fozott es mosott ra de apos "halabol" vasvillaval kergette a sogornom ket kisfiat mert hangosan jatszottak.

En mar elore felek. Mondtam a ferjemnek,hogy akkor neki epitunk a hazunk melle egy kis szobat, furdoszobaval es csak etkezni jon be hozzank mert bagozik is es en nem birom a cigi fustot.

Kulonben meg O nem nevelte a ferjemet mert mig elt Anyosom addig elitta a keresetet, Anyosom halala utan meg a nagymama es nagynenik neveltek fel mind a negyuket.

Azt mar elore tudom,hogy az en hazamba azt fogja csinalni amit en mondok ha tetszik neki ha nem.

Eddig egyszer 5 ezer forintot adott mikor a fiunk szuletett. Ezenkivul SEMMIT. Az eskuvonk elott is penzt kert a ferjemtol holott az eskuvobe be sem szallt es semmi naszajandekot sem kaptunk tole.

De karomkodik, Isten nevet szidni( en komoly hivo vagyok), inni, bagozni, szitkozodni, kiabalni azt tud.Nem hogy halas lenne,hogy a ferjem ennyit segitett rajta ugy,hogy O soha semmit nem kapott az apjatol.

Bocsi kerdezo,hogy igy kifakadtam de mar elore felek attol,hogy mi lesz ha lerobban es gondoznunk kell ot.

Amugy a ferjed nem tudna beszelni az apossal? O mit szol ehez az egeszhez?

2011. márc. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

kEDVES UTOLSÓ! iGAZÁN MEGÉRTELEK ÉS SAJNÁLLAK, NEM BAJ VALAHOGY KI KELL JÖJJÖN BELŐLÜNK MERT SZÉP LASSAN FELEMÉSZT A MÉREG.

A férjem az én oldalamom áll Ő sem szereti annyira az apját sokszor elküldi a felébe de apósomat nem érdekli, nagyon nagyon nehezen lehet meggyőzni bármiről is. Ő sem tud vele beszélni, és rengetegszer felbosszantja a hülyeségeivel Őt is.

Nem gondolom, hogy az embernek tényleg azért kéne mindent lenyelni a apósától mert Ő nemzette a férjünket.

2011. márc. 18. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!