Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudod elvégezni a házimun...

Hogy tudod elvégezni a házimunkát 1 év körüli babás mellett? Nincs állandóan a nyomodban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 09:04
 1/6 A kérdező kommentje:
1 év körüli babád
2011. márc. 14. 09:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész jól :)

Nagyon jól el tud játszani egyedül is. Van, hogy amikor főzök, akkor az etetőszéket odateszem magam mellé, és beleültetem, hogy okosodjon :)

Ha porszívózok, akkor mintha rá lenne kötve a porszívóra, az nagyon érdekes :)

Felmosáskor, vagy ha vegyszerezem a fürdőkádat, akkor addig a járókájába teszem, hogy ne legyen vizes.

Teregetni mindig "segít", kiszedi a ruhákat a kosárból.


Most tanult meg a fotelba és kanapéra felmászni, így ha főzök, és nem látok rá, akkor a járókába teszem, mert még nincs veszélyérzete, és félek, hogy leesik a kanapéról.


De ehhez hozzátartozik, hogy én amikor pici volt, akkor is betettem a járókűba, ha dolgom volt, és ha sírt, csak megbeszéltem vele, miért van ott, meg megsimogattam. Meg hagytam sírni. (soha nem sírt perceknél tovább) Aki mindig szórakoztatja a babáját, annak nagyon-nagyon nehéz ilyenkorra (pl. barátnőm, hajnalban kel, hogy megfőzzön, mert ha ébren a csemete, semmit nem tud tőle csinálni)

2011. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
de mindig a nyomomban van,nem nagyon tudok fözni,akkor akarja hogy felvegyem,tépi a gatyám mászik rám,stb.
2011. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor takarítok vagy mosogatok , ha éppen megebédelt vagy reggelizett mert akkor még kap desszertként egy kekszet meg játlkot és akkor hajlandó még kis nyöszörgések árán 10 percet benne ülni. Az én gyerekem mindig szórakoztatni kell nem nagyon játszik el magában.nem értek egyet az egyik válaszolóval, van gyerek akit hiába akarsz járókába szokatni az eyém nem perceket sírt hanem órákig bömbölt volna vörös fejjel úgy, hogy még levegőt se vesz..Szóval gyerekfüggő.Örülj neki, hogy a tied elvan magában.


Egyéves Anyukájához tapadt kislány Anyukája:)

2011. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam viszonylag jól elvan magában. Ha már nagyon nem bírja a gyűrődést, pl folyton a sütő körül sündörög, beültetem az etetőszékbe. Porszívózni ő is szeret.
2011. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sincs el egyedul. Tényleg gyerekfuggo a dolog. A mosás, teregetés, porszívózás, portorlés nálunk se gond. Viszont fozni nem tudok tole, mert a nyomomban van, s ha odarakom az etetoszékben, ki akar belole ugrani. Így a fozést, vasalást, furdotakarítást akkor csinálom, mikor alszik, vagy ha már hazajott az apa.
2011. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!