Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája alacsony Apgar értékkel született? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés
Az én babám 1 perces értéke 9/1 az 5 perces 10/5. Ez mit jelent? Nagyon aggódok.
2011. márc. 14. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:

szia


az én babám 9/10 született... mégis 6 hósan kiderült, hogy valami baj volt mert sérült a jobb oldalon a kis agya...


nem adott valós adatokat az Apgart...

pedig ha akkor észre veszik előrébb lennék

2011. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Annyi bizonyos,hogy ilyen esetben nagyon oda kell figyelni a mozgásfejlődésre,beszédfejlődésre és egyéb fejlődési sajátosságokra.

A hugom legnagyobb fiának volt igen rossz Apgar értéke,ma 11 éves,rendkívűl ,nyugodt,kedves,jószívű gyermek,4-es tanuló!

A kisfiamanak tökéletes Apgar értékei voltak,5 éves,hiperaktív,nagyon nehezen kezelhető.

2011. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon kellene aggódnod, ha az egy perces 9 az 5 perces pedig 10. szerintem az jó. Én hallottam már olyanról, akinek 6/9-es volt és most teljesen egészséges baba.
2011. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom fejlődésneurológiára lettetek utalva gondozásra,mert ilyen esetben nyomon szokták követni,hogy rendben megy e a fejlődés,hogy időben észrevegyék ha lemaradás lenne.


MOst nem jut eszembe melyik híres emberről mondták éppen a napokban,hogy mikor megszületett azt mondták nem is él,aztán egy negyedóra múlva látták,hogy mégis,nagyon strapabíróak a kicsik,oda kell figyelni ,de nincs eleve elrendeltetve nálatok most már,hogy feltétlenűl tanulási zavar,viselkedésprobléma előfordulna később.

2011. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy az érték azt jelenti, hogy az első percben 9 az ötödik percben 10 lett az érték. Ez így már nem alacsony, ugye?
2011. márc. 14. 10:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lányom 1 perces apgar értéke 2,a másiké 1.Az egyik 21 hónapos,a másik 6.Semmi bajuk!!!A nagy még nem nagyon beszél,de szerintem ennek semmi köze az apgarhoz,amugy nagyon okos.Mozgásfejlődésben mindig vagy előrébb jártak mint a korosztály,vagy a "nagykönyv" szerint fejlődtek.Császáros voltál,altattak?
2011. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak 4/8/9 volt az apgarja.Oxigénhiányosan született.Soha semmi baja nem volt.Most lesz 2 éves,folyékonyan beszél,8 hónaposan kezdett önállóan járni.
2011. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Császáros voltam, de nem altattak.
2011. márc. 14. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szia. nagyon jók az értékei a babádnak.


az enyémnek kevésbé:


7/1 éa 9/5


most 7 hónapos, hypotón, ami a koraszülöttségből ered. nagyon remélem nem lesz más baja ezen kívül.

2011. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

10:12-es! Nem néztél vagy hallottál valamit félre? Ezek olyan alacsony értékek, hogy azonnal meg kell kezdeni az újszülött intenzív ellátását, hisz az 5 életfunkcióból ( szívműködés frekvenciája, a légzés, az izomtónus, a reflexingerlékenység, illetve az újszülött bőrszíne) 3 ill.4 egyáltalán nem volt meg nálatok.

Kedves kérdező, a babád apgar értéke tökéletes.

2011. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!