Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz Apgar értékkel született...

Rossz Apgar értékkel született babák anyukái, lett később következménye, hogy így született babátok?

Figyelt kérdés
Az én kislányom is rossz apgarral született,de szerencsére Nálunk minden rendben,sőt kicsit korábban csinál mindent.Most 8,5hós 7hós kora óta mászik,majd stabilan ült és már fel is áll önállóan kapaszkodva.Értelmes,mosolygós kislány akit minden érdekel.Meg is nyugodtam volna,de pont itt olvastam egy anyukát akinek a babájával 2éves korig minden rendben volt,és onnan kezdve voltak gondok.Nem akar beszélni,dührohamai vannak csak lábujjhegyen jár.Létezik hogy ha addig minden rendben volt,minden előzmény nélkül később alakulnak ki gondok?Most megint el kezdtem aggódni!!
2011. jún. 25. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok eü-s de úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy az ismerősöd babájának azért lett 2 évesen problémája, mert rossz apgar-értékkel született. Sajnos az ellenkezője is megtörtént már: jó apgar-értékek és később probléma. :-(

Szerintem amig nincs gond a kislányoddal, addig ne foglalkozz az apgar-értékeivel. Sajnos én is ugyanilyen "aggodalmaskodó" vagyok, mint Te (bocsi!), de még egyszer mondom: amig nincs gond, addig inkább örülj, hogy ilyen ügyes a kiscsajszi. :-)

2011. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7/8-as apgarral született a kisfiam,nem tudom,ez rossznak számít-e.inkubátorban is volt légzéstámogatással.most másfél éves,igazi rosszcsont.folyton jön-megy,értelmes,mindent megért.beszélni nem akar még,de ezzel nincs elkésve.
2011. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az hogy 2 évesen nem beszél, nem gáz, főleg fiúnál, és az hogy dührohamai vannak, szibtén nem, azt úgy hívják dackorszak, és pont ilyen körül kezd jelentkezni. az hogy hirtelen a semmiből lábujjhegyezik, sztem az is amiatt van, mert sokszor piszkálták miatta, mikor szórakozásból csinálta,é utána juszt is csinálta....

a leírtak alapján semmi gond nincs a kiicsiddel, már az látszana, ha vmi lenne. ha viszont aggódsz, akkor vidd el a korai fejlesztőbe, és ott felmérik az állapotát.

amúgy normális apgarral is lehet mindenféle gebasz-

az én kislányom pl. éretlenül született, hiába 40 hétre, csak 2650 gr volt, és utána inkubátorban is volt 1 hétig, majd kiderült, oxigénhiánnyal született, jártunk dévényre, meg koraiba, már szerencsére minden ok, de az idegrendszere az elején nagyon érzékeny volt, és a mai napig nagyon érzékeny kislány, habár ügyes, okos (koránál okosabb), szép...és az ő apgarja 9/10 volt.

2011. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az én kislányom is volt inkubátorba születés után 1hétig,és támogatni kellett a légzését közvetlen születés után,de egy percesen már stabilizálódott.

Járt hozzánk Dévényis 3hónapig,bár ő azt mondta ha nem tudja az előzményeket nem mondja meg hogy gond lenne,mert semmi rend ellenes nem volt a mozgásában a lányomnak.Igazából csak megelőzésként én akartam,hogy jöjjön megnyugtatott,ártani meg nem árt.Szerintem is lenne jele ha valami gond lenne,de szerencsére mint írtam egy ügyes,értelmes gyerekről beszélünk.

Amiket csinál az mind mind megfelel a korának én úgy tudom.

2011. jún. 25. 18:44
 5/8 A kérdező kommentje:
14:57 mi az a korai fejlesztő,hova kell vinni?Köszönöm.
2011. jún. 25. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
14:57-es vagyok. a korai fejlesztő olyan hely, ahol gyermekpszichiáter, gyógypedagógus, logopédus , gyógytornász stb foglalkozik a kisebb gyerekekkel, akár egész pici csecsemőkortól kezdve (mi 5 hósan voltunk először, és 2 évig jártunk). pedagógiai szakszolgálatnak is hívják, és ingyenes. a védőnőd meg tudja mondani, hogy terülteileg ti hova tartoztok, melyik fejlesztőhöz. őket kell megkeresni telefonon, ott röviden elmondod, miért szeretnéd a felmérést, és kapsz rá időpontot. aztán ha tényleg járni kellene, akkor a korai fejlesztő felügyeleti szerve eldönti, hogy tényleg mehetsz -e, tehát van egy második szűrő, nekünk legalábbis így volt (mi sopronban lakunk, és győrben van a felügyeleti szerv). most viszont nyári szünet van, úgyhogy leghamarabb sztem szeptemberben vagy augusztus végén tudod őket elérni, mert elvileg tanítási időszakokban működnek ők is. de ahogy leírtad, nincs semmi baja a kislányodnak. :)
2011. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is rossz apgar értékkel született. Elakadt a szülőcsatornában, vákum.. Eddig minden rendben vele, remélem így is marad. Bár az orvosom szerint nála nem volt oxigénhiány, csak "fenyegető". Szegény elég lilás volt, mikor megszületett. A doki szerint a jó apgar értékkel született babáknál is lehetnek problémák, mert méhen belül is kerülhet átmeneti oxigénhiányos állapotba.

Általában a mozgásfeljődésben jeletkezik a probléma. De az oxigénhiányra vezetnek vissza sokmindent. Vagyis szerintem csak erre fogják. Pl. dislexia, tanulási nehézségek, magatartászavar, hiperaktivitás. Viszont szerintem a hiperaktivitás már nagyon korán látszana.

Szóval szerintem ha eddig nem volt gond, akkor ezután sem lesz!

2011. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen apgart kapott?
2011. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!