Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok a Dévény-tornát?...

Ajánlanátok a Dévény-tornát? érdemes kipróbálni? Segítene? Kisbabám ferde nyakkal született (torticollis), ami a méhen belüli kényszertartás következménye.

Figyelt kérdés

v.hogy úgy helyezkedett el a pocimban, hogy nem tudott balra fordulni, ennek következtében a bal nyakizma merev.

van olyan, akinek személyes tapasztalata van ezzel kapcs.-ban?


2009. márc. 24. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is torticollissal született, és neki még nyaki hypotónia is volt nála. Faros volt és hosszú baba.

Már a kórházban megmutatták, hogy hogyan kell tornáztatni, és a gyerekorvosunk is ajánlott másik fajta módszet: minden pelenkázáskor ülésbe kell húzni kb 2 percig, és nem szabad segíteni neki a kis fejét tartani. Visszaengedni is óvatosan kell, de segítség nélkül. Eleinte csak lógni fog a kiskobak, de gyorsan megtanulja tartani. A másik: le kell fogni a vállait hogy ne tudja felemelni, és a nyakát mindkét írányba forgatni addig, ameddig lehet. Nem kell erőltetni, de kicsit erősebben kell nyomni. Ezenkívül úgy tedd be a kiságyba, hogy a merev nyakizmát ő maga mozgassa, tehát ha kifelé akar nézegetni, erőltetnie kelljen a nyakát. Kívülről érja minden inger. Arra fog fordulni ahonnan érkeznek a hangok. A fal felé varrattam külön fejvédőt, tiszta fehéret, hogy még véletlenül se legyen rajta mit nézegetnie. A mintás pedig kifelé került a kiságyba.

Kisfiam nyaka a 1,5 hónapos kontrollra nagyon szépen javult, akkor már segítség nélkül tartotta a fejét ölben és hason is. Ja, próbáld sokat hasra tenni, hogy emelgesse és forgassa a buksiját. Így is nagyon sokat dolgoznak a nyakizmai.

3 hónapos korára az én kicsim teljesen rendbe jött.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2009. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ. az én babám már 7 hónapos. eddig járt hozzá egy gyógytornász, de tegnap voltunk kontrollon, és még kicsit merev a nyaka. ezért gondoltam a Dévényre.
2009. márc. 24. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez volt a probléma és nyaki hipotónia és a végtagjai nagyon feszesek voltak.A védőnőnk javaslatára kerestem fel egy nagyon jó Dévény kineziológust.Nekünk nagyon bevált és Én csak ajánlani tudom.

2009. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok ha Budapesti vagy és esetleg érdekel annak a telefonszáma akihez mi járunk akkor írj a privibe és elküldöm.
2009. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem pesti vagyok. már a netről kiírtam 2 gyógytornász tel.számát, akik a mi városunkban rendelnek, de még nem sikerült elérni őket.
2009. márc. 24. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos biztosan nehéz lesz mert nagyon sok a hasonló vagy súlyosabb rendellenességgel született baba.De ne add fel nekünk tényleg nagyon jót tett.És sajnálom hogy nem tudtam segíteni többett.
2009. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a Dévény-tornát, egyszerűen szuper!!!Nekünk izomtónus eloszlási zavar és egyebek miatt kellett és szuper!
2009. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon sokat javult a babám nyaka a születési állapotához képest. igazából szabad szemmel nem is lehet látni rajta semmit, eddig még egyik ismerősöm sem vette észre, hogy v.mi baja lenne. tehát annyira nem súlyos, de az ortopédus érzi, amikor húzza balra anyakát, hogy merevebb, mint a másik oldal.
2009. márc. 24. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!