Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred ilyen korán?

Miért ébred ilyen korán?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatotok ilyen téren? Kisfiam mindjárt 9 hónapos, de újabban azt csinálja, hogy leteszem este 21:30-22:00 körül aludni kb. 200 gr péppel a hasában, és reggel 6-kor már kukorékol. Nagyon nem esik jól, mert régebben 7-ig, vagy akár 8-ig is aludt, viszont most nem értem, mi nála ez a változás... Kevés neki az esti utolsó kaja? Vagy ahogy egyre hamarabb világosodik, ő amiatt ébred fel, mert esetleg zavarja a fény? Jó lesz nyáron, amikor majd hajnalban kel a nap, az én fiam is ébren lesz? Így is ki vagyok purcanva, olyan fáradt vagyok...
2011. márc. 15. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
mi ma pont ezt beszéltük apával 9 hós fiunk miatt, eddig 9ig tente volt, de ma meg tegnap is hamarabb kelt :S nem szeretnék 5kor kelni!!! :S ő már főzeléket vacsorázik ,nem pépet, és még éjjel 1-2 alkalommal kel cicire.
2011. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tavasz van, hamarabb kel a nap.próbáld ki, ha elsötétítesz kicsit tovább fog aludni.
2011. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia! nálunk is ez a helyzet, a lányom kb. másfél hete szinte percre pontosan kel háromnegyed 7kor. 9-10 között teszem le aludni este.

én bízom benne, hogy az óraátállítással még javul a helyzet, mert hiába van leengedve a redőny, kicsit mégis világos van, ha átállítjuk, akkor pedig egy órával később világosodik (egy darabig).

2011. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért ébred korábban a babád, mert korábban világosodik, de lehet, hogy csupán csökken az alvásigénye és 6 órára kialussza magát. Próbáld meg a délutáni alvást picit csökkenteni (16 óra után ne aludjon), hátha jobban elfárad estére és jobban alszik éjszaka (illetve tovább). Mennyire sötétíted be a szobáját az alváshoz (akár nappal, akár éjszakára?) ????
2011. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8-kor kelt régebben, most meg legkésőbb 6:30-kor fent van. Ha leengedem a redőnyt és tök sötét van akkor is tudja hogy eljött az idő. Utána meg dörzsölgeti a szemét és nyűgös de olyankor már nem lehet visszatenni. (Napközben 1-3 ig alszik, este 9-kor fekvés van, 15 hós)
2011. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
20 hónapos csemetém kb. 1 hete 5.15-5.45-kor kel fel, nem alszik vissza. Ma kivételesen 6.10-ig aludt. Pedig még 2-3 hete ő is aludt fél 8-8-ig. Ismerőseim körében is hasonló a helyzet ilyen korú gyerekkel. Nekem este 9-9-20 mire elalszik. Szóval elég keveset alszik éjjel.
2011. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nos a helyzet az, hogy nálunk nincs redőny, csak sötétítő függönyök vannak, amik mindent csinálnak, csak nem sötétítenek. A kiságya oldala le van takarva egy pléddel duplán hajtva, így még kevesebb ingert, illetve fényt kap. Ezek szerint nem a kajamennyiséggel van a gond, hanem azzal, hogy ébrednek, ha felkel a nap? Jaj, Istenem, erre nincs is megoldás...:S
2011. márc. 15. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem 1000 % hogy a fény miatt kel korábban,ezzel sajna nincs mit tenni vagy redőnyt csináltattok hogy sötétebb legyen és akkor jobban tud pihenni.
2011. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunk sötét van, roló lehúzva. eddig 8-9 körül kelt a 7 hós lányom, mostanában 5 körül már nyöszörög és hatkor már eszik is. hét körül visszaalszik még max egy órára, de én már öttől nem tudok visszaaludni. :(

ráadásul mindig éjfél körül alszom el, már sokszor a szemem is fáj.

2011. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes...az én 4 hós lányom is második napja ébred 7 kor...azelőtt 9-10 között ébredt. De jó volt is az:))))
2011. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!