Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek először egész...

Mikor mentetek először egész napos programra babátokkal olyan helyre, ahol nem feltétlen volt megoldva külön szoptatós helyiség?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk nem nagyihoz, rokonokhoz, hanem a városba sétálni, kajálni.

Itt a jó idő, nem Pesten lakunk, de van hogy bemegyünk 1 napra, mászkálunk, megnézünk ezt-azt.Babám 5 hónapos, szopizik, azon gondolkoztam hogy lehetne megoldani.

De ha nem is most hanem csak 1 hónap múlva mennénk valahova, akkor is szopizna még.

Ti mikor mentetek így el először?Hogy oldottátok meg?Kocsiban szoptattatok?


2011. márc. 15. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most sokan le fognak pontozni,de én úgy indultam csak el,hogy mire ennie kell hazaérjek,vagy anyához,vagy nagyimhoz.Én nem tudtam szoptatni az utcán,a padon,a plázákban stb.Így míg szopizott sokat napközben is,addig nem nagyon mentem sehova.Mikor mást is evet,azt meg vittem magammal.Elég rugalmasak az éttermek,plázák kajáldái és megmelegítették.
2011. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is így vagyok, hogy nem tudnám padon, étteremben, mekiben, vagy akárhol megszoptatni, és hova menjek?Sétáljak vissza a kocsihoz?Mert ugye nincsenek ilyen helyek kialakítva...
2011. márc. 15. 18:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű egy babával közlekedni (főleg az enyémmel, mert egy bőgőmasina), de amúgy igen, kb. 5 hónapos lehetett, amikor kimozdultunk otthonról (őszi baba, így alig vártam, hogy végre napfényt lássunk, és ahogy lehetett mentünk), és akkor én a kocsiban szoptattam. Annyira nem volt gáz. :)

Azért nem haboztam, mert úgy gondoltam sokáig szeretném még szoptatni, és nem akartam, hogy emiatt hónapokig otthon üljünk. Bár a hozzátáplálás után már könnyebb. Van egy vízmelegítőnk, amit a kocsiról is lehet működtetni, úgyhogy abban melegítettük a kaját, bekanalazta és mentünk tovább. :)

2011. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi 4-5 hónapos korában már mentünk erre-arra, szoptattam a kocsi hátsó ülésén többször is, de egyre több helyen van kultúrált, szeparált pelenkázó-szoptató helyiség, érdemes utána nézni. Pl. Duna Plaza, Vörösmarty téri H&M.
2011. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi!!A Duna Pláza nincs is messze, azt meg nem tudtam, hogy a H&M-ben is lehet:)
2011. márc. 15. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:

mi is azt csináltuk, hogy szopi időre hazajöttünk. én se szerettem volna az utcán vagy plázában szoptatni, na meg babám nem is lett volna el ölben, babakocsiban egy egész napig, le kellett tennem a földre.

most 1,5 éves, még mindig nem csináltunk egész napos programot, mindig 2 részletből áll a napunk, a délelőttből és alvás után ismét útnak indulunk. én babám se babakocsiban se autóban nem alszik el de szerencsére ez nekünk nem is probléma :)

2011. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! 5 honapos volt mikor nyaralni mentunk. Egesz nap tengerpart semmi szopihely, a strandon szopizott. Eleinte bujtunk + apa takargatott minket mindenfel leplekkel, aztan megbatorodtam es lattam hogy tobben is szoptatnak igy mi is lazabbra vettuk a dolgokat. Par hetre ra mentunk Aqua parkba, ott nem tudtam, hogy van szopi sarok igy az oltozoben szoptattam. Ma mar sokkal batrabb vagyok, nem nagyon erdekelne ki mit gondol, ha ehes a pici megetetnem. Bar mar el van cici nelkul is napkozben (13 hos), de ha lesz teso biztos lazabb leszek. Evegre ez az egyik legtermeszetesebb dolog a vilagon.
2011. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pont úgy mint az utolsó!

1.Az enyém sem bírna ki annyi időt babakocsiban,szeret a földön lenni.

2.Én sem akartam itt-ott szoptatni,ráadásul ő nyugodtan,csendben szeretett szopizni

3.Nem csak a szopi miatt hanem az alvás miatt!Én nem szerettem ha babakocsiban alszik el mert ott csak fél órákat aludt,a kiságyába,elsötétített szobájába meg 2 órákat és akkor kipihenten kelt föl amúgy meg fél óra alvás után tiszta nyűg volt az egész napunk!

De én elfogadtam,hogy ő egy ilyen baba,szereti a nyugodt körülményeket!persze nem azt jelenti,hogy ki se mozdultam vele csak nem alvásidőben!

Úgy voltam vele majd shoppingolunk,plázázunk ha már nagyobb lesz!Ez egy ilyen időszak!

2011. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Szóval úgy mint a 19:59-es!

2011. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

18:08 vagyok.

Mi se nem shoppingolunk, se nem plázázunk a kicsivel, a 15 hónapos fiam eddig 1x volt velem a Cora-ban, plázában pedig még soha.

De voltunk Dobogókőn, Kismaroson, Szentendrén, a váci strandon amikor 4-10 hónapos volt (addig szopott). Szopizott coca-cola automata mögé bújva, autó hátsó ülésén, női öltözőben stb.

Semmi bajunk sem lett tőle, jókat aludt az árnyékban a babakocsiban, igazodtunk az ő napirendjéhez de én sem érzetem magam a 4 fal közé zárva.

Az általam leírt szoptatóhelyek tényleg gusztusosak, szeparáltak, nem WC-ben egy priccsen kuporogva kell megetetni a kicsit, hanem méltó körülmények között, nyugalomban.

2011. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!