Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok ha rokonokhoz...

Mit csinálnátok ha rokonokhoz kell menni cigifüstbe és már sokszor szová is tettem? Pár hónaposak vagyunk

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mennyire fontos elmenni?ha már mondtad,mégsem tesznek ellene legalább akkor,mikor ott vagytok,biztos nem mennék el a helyedben.
2011. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem igazán jellemző, hogy ilyenek a rokonok, de egy azért akad. Nem vittem be abba a szobába, ahol dohányzott a nagybátyám. Azóta szerencsére tudja, ha megyünk, inkább kint cigizik, vagy alaposan kiszellőztet, amúgy pedig minimális időt töltünk a szobájában, inkább a konyhában vagyunk. De én nem szívesen vittem így, és szóvá is tettem mindig. Ha például anyuról, anyósról lenne szó, akkor is megmondanám, hogy cigifüstbe nem viszem a gyereket.
2011. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs "kell", sehová nem vittem a gyerekeket, ahol cigiznek! Ha ezt valaki nem érti meg, sajnálom. Neki joga van dohányozni, ez tény. Nekem meg a gyerekemnek pedig jogunk van egészségesnek maradni. Én nem kényszerítem a kedves rokonra, hogy tiszta levegőt szívjon, pedig az nem árt az egészségnek, akkor ő se kényszerítsen minket, hogy káros anyagokat szívjunk be, mert a cigi nem csak kellemetlen szagú, hanem még keményen káros is. Ennyi.
2011. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Képesek ugy dohányozni hogy ott vagy a kicsi gyerekel bent a szobában??Én nem mennék többet hozzájuk ha ilyen tapintatlanok.
2011. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd oda a babát. Ha hívnak, mondd, hogy a füst miatt nem mentek. Vagy hívd meg magatokhoz a rokonokat, és ajánld fel, hogy a folyosón (udvaron stb, ami van) lehet dohányozni.


Így hogy jön a tavasz, szervezhettek szabadtéri találkozót is (pl. Margit Sziget, ha bp-iek vagytok).


Sajnos az erős dohányosokból még akkor is dől a szag, ha ők mennek valahová, de a lakásuk elviselhetetlen.


Én anno ezért nem voltam hajlandó meglátogatni gyerekként az egyik nagymamámat, mert nem bírtam belépni a lakásába rosszullét nélkül.


A saját egészségét mindenki úgy teszi tönkre, ahogy akarja, de a babádért egyelőre még Te felelsz. Ha nem akarod, nem mentek oda, ezt el kell fogadniuk a rokonoknak, még ha nem is túl kellemes nekik...

2011. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek tekintettel a babára, nem mennék hozzájuk. Apukám is nagy dohányos, de ha náluk vagyunk, kimegy cigizni, nehogy a pici belélegezze. Szerintem ez a normális hozzáállás.
2011. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nem mennék el én sem. 7 évig cigiztem, meg lehet állni h addig ne vagy kint cigizzenek...
2011. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére a mi családunkban nincs ilyen, de ha lenne, oda nem mennénk! Teljesen mindegy, hogy közeli, vagy távoli rokon, hogy a saját anyám, vagy egy huszad rangú unokatestvér. Ha nem bírja ki, hogy addig ne gyújtson rá, míg ott vagyunk, akkor így járt.


Azt mellékesen jegyzem meg, hogy amíg dohányoztam addig sem bírtam a füsttel teli szobákat... Én akkor is kivonultam udvarra, teraszra, erkélyre, bárhova, de nem szerettem befüstölni a lakást! Én attól is rosszul vagyok, ha látom hogy valaki a kocsiban bagózik! Pedig néhány évig én is cigiztem.


A "kedves" rokonoknak meg kerek perec meg kell mondani, hogy amíg bent bagóznak, addig oda nem viszed a gyereked!!!

2011. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem megyünk ilyen helyre.

Anyósomék dohányoznak mint a fene, ha odamegyünk, aznap már nem gyújthatnak rá bent, egész nap nyitva kell legyen az ablak. Ha érzem a cigifüstöt, eljövünk és kész. Bírják ki. Ha nem bírják ki, nem megyünk.

Én is utálom a cigit, a gyerekeimet is próbálom ettől óvni.

2011. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát igen ezek az anyósék,meg a legfontosabb hogy mind a ketten allergiásak vagyunk és egyszerűen nem értik meg
2011. márc. 16. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!