Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az esti fürcsi evés előtt...

Az esti fürcsi evés előtt vagy evés után van nálatok?

Figyelt kérdés
Most három hónapos a kicsim. Az esti menetrenddel kicsit még gondban vagyunk. ÉN szeretném ha 7 körül fürödnénk, de a kicsim kb. másnaponta átalussza ezt az időt. Ilyenkor csak 9 körül kel fel. Ha fürcsi előtt megetetem akkor sok kajcit kibukik fürdéskor és öltözés közben. Ha nem etetem meg akkor viszont olyan éhes hogy végig üvölti a fürdést. Ti hogy csináljátok? Hánykor van a fürdetés nálatok? Egyéltalán hogy van az esti menetrend elalvásig?
2009. febr. 21. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Énnekem ilyenkor fürdés után evett mindíg! 7-kor fürdettem, általában úgy jött ki az alvással, hogy mire cakkba vágtam pont éhes lett! de adj neki egy keveset fürdés előtt, a többit utána! Ez csak ötlet! Vagy gyorsan fürdesd meg ha éhes 5 perc alatt is megvan az a fürdés! Remélem segítettem!
2009. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Kb háromésfél - négyhósan állt be a napirendünk, most 5,5 hós a lányom.

Plusz/minusz félóra csúszás van néha, de általában 18 óra körül eszik, aztán kaja után egy órával bealszik 30-40 percre, utána nyolc-fél kilenc táján fürdés( kb fél óra) utána rögtön vacsora.

Volt egy időszak, amikor egyszerűen mindig olyan hülyén jött ki az esténk, és emiatt kb 3 hétig délelőttönként fürdettem.

Nálunk is előfordul, hogy végignyűgösködi a fürdést, ha már nagyon éhes, főleg a felöltözéskor nem bír már magával.

Ha lehet, akkor a vacsit fél órával előrébb hozom, minthogy "menetrend szerinti 3 óra" letelne , így kevésbé éhes.

2009. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nálunk 9 kor alszik el, nem húzhatom a vacsit addig.

7-kor vacsi (jól összemaszatol mondent) aztán picit pihenünk h ne tele pocakkal lubickoljon és irány fürdeni. Utána kap 9 kor álomszopit.

2009. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

szia. én kezdettől fogva így csinálom. eleinte, míg 3 óránként evett 5kor volt kajcsi, de most már csak 4 óránként eszik, így ez most 4kor van, és fürcsi fél 8kor. utánna kap hamit. felöltözéskor már tombol, de azt kibírjuk. fürcsi alatt még kb kétszer sírt csak. 2 hós múlt. egy a lényeg szerintem, a rendszeresség. én pont ellene voltam annak, hogy felkeltsem. de keltem. van olyan amikor kicsit nyügi, és a 4es evést elhúzza még akár 6-7ig is, és utánna alszik el, de akkor is keltem, amikor fürcsi idő van. és mostanában nem is kell kelteni, mert már ráállt...

próbáld ki, hogy kelted amikor idő van. én az evésekre is keltem, és kezdettől fogva átalussza az éjszakákat. próbáld ki, talán neked is bejön.

jó babázást

2009. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 4 hós a babám és 4 óránként eszünk, du. 4-kor, aztán f8-kor fürdünk és 8-kor szopi alvás előtt. Fél órás csúszások beleférnek. azonban ha a köztes időben megéhezik, megetetetm. Pl. ma a 4 órás szopinál keveset evett, így 6-kor ugyanazt a cicit mégegyszer odaadtam neki. 8-kor mégis 210 ml-t evett. :-)Én még sosem etettem a babám fürdés előtt, mert sokat bukott (most már nem, de teli hassal nem jó a kádban viháncolni szerintem.)
2009. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kezdetektől fogva nálunk úgy zajlik, hogy este 6-kor (mostmár) tejpép majd 7-kor fürcsi és 8 vagy fél 9-kor szopi.

A melegviz megterheli a jollakott pocakot és ezért bukizzák vissza amit megettek, viszont ha hagysz legalább 1 órát az evés és a fürdés között akkor addigra már legalább kezdi emészteni és le is nyugszik a gyomor.

Ja....és mióta tejpépet is kap és igy megy az evés,fürdés,alvás azóta alussza át az éjszakát.


Üdv: 8 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Náluk evés után van a fürdés, mert amíg fordítva volt, mindig beleivott a vízbe, hiába figyeltem rá. Mióta fordítva csináljuk, nincs ilyen gond. Persze mindig van kb 30 perc evés és fürdés között. 6:00-6:30 körül eszünk, 7:00-7:15 között fürdünk.
2009. febr. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fürdess korábban! Amikor ennyi idős volt a lányom, áttértünk a 6 órai fürcsire, utána szopi és legkésőbb este 7-kor már aludt is. Ahogy növöget (7 hós lesz a jövő héten) úgy tolódik későbbre a fürcsi. Most 7 körül fürdik és 8-ra már alszik. Ez így nekem is kényelmes és neki is. Amikor az eljén későbbre tettem a fürdetést, akkor nálunk is pont ilyen gond volt, mint nálatok. A korábbi fürcsi és altatás megoldotta a gondokat, azóta sosincs sírás este, csak jóllakás és alvás.:-)
2009. febr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, miért kell lepontozni a válaszokat, hiszen itt csak azt írták le az anyukák, hogy náluk miképp zajlik az esti menetrend... :S
2009. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!