Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. november végén szült...

2010. november végén szült anyukák, hogy vagytok? Babák mekkorák és miket csinálnak már?

Figyelt kérdés

Nem összehasonlításból, csak kiváncsi vagyok, mert nincs egy kisbabás ismerősőm se a környéken.

És esetleg van valaki aki nov. 28.,29.,30-án szült a SOTE II-n?


2011. márc. 17. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én igaz nem novemberben hanem december 3-án szültem de azért leírom, hogy mi hol tartunk.már kb 5 napja forog hasról hátra de hátról hasra csak nagy erőlködés árán megy neki csak.ma kezdett el nyúlni a feje felett lévő játékokért szépen tartja a fejét is.Az evésből eléggé visszavett mert van, hogy csak 40-60 ml eszik egy evésre de nem is kell neki több hiába kínálom.Anyatejes bár csak cumisüvegből eszik így fejem neki ami egy kicsit fárasztó.Este 7-től alszik hajnali 3-ig akor eszik és alszik is tovább.Jelenleg 5900g és 62 cm,hozzáteszem a 36.hét végén született 2590g-al és 48cm-vel.

2011. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Nagyon ügyi babád van. Az én kislányom még nem hajlandó fordulni semmerre. 2,5 hónaposan 3x átfordult hasról hátra, de nem tudatosan csak a feje áthúzta. Azóta olyan stabilan tartja magát hason, hogy esze ágában sincs fordulni. De majd biztos megjön neki is a kedve. Ő egyébként a három hónapos státuszvizsgálaton volt 5070g és 60cm.
2011. márc. 17. 11:28
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a te picid sincs lemaradva semmiről!Nálatok, hogy telik az éjszaka?Nálunk minden délután hiszti van pontban fél5-kor és eltart a fürdetésig ami 6-kor van.Szörnyű már teljesen kikészít mert nem tudom mi lehet a baja bár szerintem semmi mert minden rendben mégis mint az óramű olyan pontosan jön a sírás.
2011. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem november 24-én született a kisfiam. A három hónapos vizsgálaton volt 5980 gramm és 61,5 cm. A fejét már viszonylag régóta szépen tartja, a játszószőnyegen ütögeti a játékokat amik fel vannak lógatva. Ezerrel "dumál" megy az aguhh, ááá uhu és társai :D. A forgás miatt tényleg ne aggódj nekünk is pont három hónaposan megfordult hasról hátra kétszer is. Pont nem volt itthon apa, aztán amikor hasra raktuk, mindig bekészítettem a gépet, hogy majd felveszem..hát kb 2 hétig semmi, aztán egyszer megint, aztán pár napig megint semmi, most meg már többször is megcsinálja ;). Amúgy nekünk is úgy kezdődött, hogy elhúzta a feje :D. Most nem szeret babakocsizni, mert nem lát ki belőle és ugye még nem ülhet, úgyhogx Mei-tai-ban szoktunk sétálni. Este olyan 21-22 körül alszik el, jó esetben egyszer kel fel olyan három körül, szopi, majd reggel hat körül kel újból.

2011. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtok. Persze nem aggódom, majd csinálja ha lesz kedve. Szép nagy babáitok vannak. Az én kicsi lányom tényleg kicsi lenne a ti babáitokhoz képest. Pedig szerintem ő is teljesen átlagos méretű.

Az éjszakákkal az elejétől kezdve nagy szerencsénk van. Kb. 1,5 hónapos kora óta alszik este 7-8-tól reggel 4-5-ig. Fél 3 körül általában megébred, amikor az apukája elmegy, de kap egy cumit és alszik is vissza.

Ő is már elég régóta szépen tartja a fejét, és magyaráz is, de általában olyankor amikor valamit akar-enni, álmos, vegyük fel, stb.

Ja, és mostanába kezd rájönni, hogy fent lenni érdekesebb, mint aludni, így akármennyire is fáradt min. 5 perces üvöltés előzi meg az alvást. :)

2011. márc. 17. 14:22
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem november 22-én született a fiam. Beszélget folyamatosan, majdnem 6 kg és 65 cm. Hasro hatra fordul, de a Dévényes masszőr "megnyugtatott", hogy ez nagyon nem jo... Allítolag hatrol hasra kell először fordulnia, mert a hasrol hatra arra utal, hogy túl feszes a gyerek izomzata, és attol fordul meg. Úgyhogy kezelik az én fiamat is. Egyébként 4-5 honapos korban kell forognia a babaknak. Az éjszak az első gyerekhez képest tökéletes. Egyszer ébred hajnal 4 körül. Vagy azért, mert tudja, hogy masodik baba, vagy a természete ilyen, de magatol elalszik, miközben beszélget a feje felett lévő allatokkal. Szerencsésnek mondhatom magam, mert nyugodt babam született!
2011. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz hogy én nem a SOTE II-n szültem, de leírom, mert november 28.-án szültem. Szóval lassan 4 hónapos lesz. 1,5 hete tápszeres sajnos. 4000 grammal 57 cm-rel született. 7780 gramm volt kedden, szóval szép nagy egészséges baba. Átlagosan 20-25 dekát hízik egy héten. Nincs elhízva, mivel elég hosszú is. Nagyon figyelmes, érdeklődő kislány. Szereti a színes dolgokat. Egyszer fordult eddig magától hasról hátra, fordítva még nem igazán. Oldalra fordul, és már lassan sikerül is átfordulnia, bár nem igazán erőlteti. Fejét már születésétől fogva emeli, szóval erős baba. A rágókákat is nagyon szereti, folyik a nyála, mintha dézsából öntenék.

Én pár napja adtam neki almalevet, már az almapépet kapja, szépen fokozatosan kapja a többi dolgot is.

2011. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát eddig azt hittem, hogy átlagos méretű a babám, de jézusom, a ti babáitokhoz képest egy kis törpi; legalább is a súlya. Mondjuk ő 3150g-mal született.

Egyébként anyatejes baba, de lassan én is gonolkozom, hogy kóstolunk egy kis almalevet/pépet, aztán szép lassan a többit is.

És persze rengeteget vigyorog. Szerencsém van Vele nagyon, alapvetően nyugodt bébi.

Írjatok ám még nyugodtan.

2011. márc. 17. 14:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Halihó.

Én is dec. elején szültem méghozzá 7.-én de attól írok magunkról pár sort ha érdekel:))))

Szóval ikreim vannak fiúcskák a 37. héten császárral születtek 3360 és 3500 grammal és mind ketten 55 cm-rel,az elsőszülött babóm kb:6500gr az öcsike 7000gr nem kis babák sz egy fix:))

Nagyon sokat gagyognak,érdekes mert az elsőszülött inkább az ész aki többet gagyarászik a fatól a tapétacskon át mindennek mondja a magáét az öcskös viszont az erő ő nagyon szeret hason lenni hogy feltartott fejjelú szemlélje a világot:)

Pont tegnap este volt hogy,majdnem megfordul hasról hátra a egyik picikém de nem ment neki a vége már sírás lett mert a keze nem hagyta :))

Nem nagyon fordulgatnak próbálkoznak de még nem sikerült de nem vagyok türelmetlen majd eljön annak is az ideje:)

Nagyon erősek de főleg az öcsike hisz ha hanyat van és megfogom a két kicsike kis kezét azon nyomban már húzza is magát fel.

Mi itt tartunk:)Jó egészséget nektek és a többi hozzászólónak is:)

Szép napot

2011. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Pehely súlyú kislányom van, ez most már tuti :) Bár 3 hós kora óta nem lett mérve, lehet azóta már ő is közelít a 6 kilóhoz, majd kiderül a 4 hós vizsgálaton.

Minden tiszteletem az ikres anyukának. Biztos fantasztikus, de én nem tudnám elképzelni, hogy ketten vannak.

Valaki akinek esetleg nem 6 kiló feletti a babája? :)

2011. márc. 17. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!