Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babák anyukái!...

1 év körüli babák anyukái! Mennyi időtök van magatokra mióta megszületett a gyerkőc? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

például fodrászra, egy új ruhára,..


egyszóval:


ugyanúgy van időtök magatokra, hogy csinosak ápoltak legyetek és ne csak egy begyepesedett anyák legyetek?


ugyanis hallottam olyat hogy a gyes alatt az anyukák elhanyagolják magukat.

..és hát látok is egy-kettőt aki úgy néz ki hogy..


de mi ugye nem vagyunk ilyenek anyukák?

próbálunk ugyanolyan szépek és kívánatosak lenni párunknak és adni magunkra mint a terhesség előtt, tudom nem könnyű de én próbálok odafigyelni erre..



amúgy én 25 vagyok kislányom 18 hónapos


sziasztok! köszi előre a választ :)


2011. szept. 9. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

27 éves vagyok, kislányom 16 hónapos. mindenre van időm. fodrászhoz, stb elviszem magammal, vagy babysitter vigyáz rá. igyekszem időt szakítani pátr dologra, ami nekem fontos, ugyanúgy mint előtte, csak most sokkal nagyobb szervezést igényel. pl. ha bejelentekezem mainkűre, akkor vagy olyan időpontra kérem, amikor tudom, hogy nem alszik (ha viszem magammal), vagy előtte le kell egyeztetnek a babysitterrle, ha itthon hagyom, stb. nem az van, mint régen, hogy gondolok egyet, és megyek.

de ez egyáltalán nem baj. így is meg lehet oldani a dolgokat. nekem fontos az, hogy szülés után is jól nézzek ki. ez nem azt jelenti, hogy semmivel nem törődöm, csak a külsőmmel (ez a másik véglet lenne), de fontos hogy mindig igényes, és ápolt legyek.

szerencsére a babámnak nagyon jó természete van, imád kimozdulni, minden érdekes számára, és nagyon sok helyre elvihetem magammal :)

2011. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Kisfiam egy éves volt nyáron, minden áldott nap foglalkozom valamit a külsőmmel. Nem fanatikus módon, de szeretnék nő maradni, az anyaság mellett.


A hajam szőke, hátközépig ér, nem fogom levágatni a gyerkőc miatt, inkább összekontyolom, de ha megyünk valahova, becsavarom, vagy beszárítom.

A körmöm mindig frissen festve, ha elkezd lepattogni, már aznap festem is ki megint, ápoló lakkal, és csak arra a szín ami passzol a ruhámhoz vagy hangulatomhoz.


Nyár elején szoliba jártam hogy ne legyek fehér, hanem szép karamell színű, neme fontos, mert így jobban érzem magam.


Minden nap sminkelek, de csak finoman, a szemem mindig ki van mondjuk húzva tussal és göndörítő spirállal.


Szülés után lefogytam közel 20 kilót, mert nem éreztem jól magam a rajtam maradt úszógumikkal, tehát a nyári versenysúlyom meglett júniusra. (itt hozzáteszem, fogyókúrát csak akkor kezdtem, amikor fiam abbahagyta magátóül a szopit)


A ruháimat igyekszem pótolni ha kifakul, régi már, de a baba óta sokkal kevesebb jut rá, de ha ajándékba pénzt kapok magamra valami ünnepre, az első hogy lecserélem a ruhatáram elnyűtt darabjait divatosabbakra. De természetesen ez sohasem a kosztpénz, mert hát annak van fontosabb helye :) (elsősorban a pelus :))


Úgy érzem, semmivel nem nézek ki máshogy mint szülés előtt egy évvel, talán kicsit izmosabb a karom a kis 10 kilós csomagom emelgetésétől :)


Szerintem is fontos, hogy egy anyuka jól érezze magát a bőrében, és ne csak a babájára nézve, hanem a tükörbe nézve és mosolyogni támadjon kedve :) De természetesen a legszélesebb mosoly a gyerekeké :))

2011. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akikre te gondolsz kérdező, azokat a gyerekvállalás előtt sem foglalkoztatta annyira a külsejük. Aki korábban is odafigyelt a megjelenésére az nem adja lejjebb. (: Én sem.
2011. szept. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat

főleg az első két anyukának

ti jól kifejtettétek a választ :)

2011. szept. 10. 09:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem saját magunk miatt is fontos hogy jól érezzük magunkat. Aki szülés előtt is odafigyelt, az utána is fog. Nálunk az 1 hónap volt kritikus mert fejnem kellett a tejet, az minden időmet elvette, semmire nem jutott idő. De aztán kialakult egy napirend s jutott idő mindenre, mint ahogyan most is.

Nekem a smink ami fontos, én reggelente (ha nem megyek aznap sehova, akkor is) sminkelek. A kislány 15 hónapos, vagy eljátszik addig a szobájában vagy jön velem a fürdőbe s nézi ahogyan sminkelek. Jó, nem nagy idő, max 10 perc.

Körömlakkot nem használok, mert kontaktlencsém van, azoknak nem lehet :(

Fodrászhoz eljárok, sőt, a kislányomat is már 2x vittem, hogy szakszerű fodrász vágja a haját. Meg is lett az eredménye, mert mindenki dícséri hogy milyen szép sűrű, dús haja van! Amikor én megyek, akkor a Párom vigyáz a kislányra, szerencsére rá lehet bízni hosszabb időre is, mindent megcsinál a kezdetektől.

Eljárok hastánc órára, heti 1x , mert nekem ez fontos és kell annyi kikapcsolódás. Párom vigyáz rá, de ha éppen dolgozik, akkor anyukám. Mindig megoldódik!

Szülés után leadtam a kilókat, sajnos most szteroid gyógyszereket kell szednem egy autoimmun betegségre de ha lemegy a kúra, újra leadom a szteorid miatt feljött kilókat. Sajnos a szteroid mellékhatása a plusz kg :(

Sőt, mi a Párommal eljárunk kb havi 1-2 alkalommal vacsorázni vagy szórakozni, olyankor vagy anyum vigyáz a kislányra (ha pl kora este megyünk el vagy délután), de ha táncolni megyünk akkor lefektetjük a kislányt s csak utána indulunk. Olyankor anyu "figyel" rá, de éjjel soha nem ébred.

33 éves vagyok, a Párom is, szerintem fontos hogy egy anyuka kiegyensúlyozott legyen és ahhoz az ápolt külső is hozzátartozik.

2011. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Én az előtte sem sokat foglalkozó kategóriába esek. Csak akkor sminkelek, ha alkalom van, mindig is sportosan öltözködtem, ezek most sem változtak. Fürdök, fogat mosok, olyan a frizurám, hogy elég 2 havonta fodrászhoz mennem és elég bele egy kis zselé. Szerencsés a bőröm, kozmetikus évente 1x lát. Nem lakkozom a körmöm. Ezek szerintem nem tartoznak az elhanyagolt kategóriába. Mindig ilyen voltam. A férjem is így vett feleségül :)


Lehet, hogy nekem van szerencsém, de ahova én járok játszóra, ott pont, hogy minden kismama csinos szerintem. Mondjuk sminkelni nem szoktak és kényelmesen öltöznek, de csinosan.

2011. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!