Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor került a pavlik kengyel...

Mikor került a pavlik kengyel a babátokra? Meddig kellett hordania? Mennyi idő kellett hogy utol érje a mozgásban a vele egykorú társait?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

Az én fiamon kengyel van, még picike 10 hetes baba,

4 hetesen kapta.Nem tudom meddig kell hordani, elvileg lehet, h 7-8 hónapos koráig is kellhet.2 hete van az h napi 2 órát levehetem róla, így már teszem hasra is h emelje a kis fejét, de nem nagyon tetszik neki alig emelgeti inkább belefúrja az arcát a matracba.Remélem nem húzzuk ki a 8. hónapig vele:(

Nektek van már kengyel vagy csak lehet, hogy kell?

2011. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


3napja van,de későn derült ki hogy kell.Csak ultrahanggal vették észre hogy az egyik combfejmag kisebb.5hónapos a baba.Nekünk 2-3hónapot mondtak.De már lehetnénk a végén.Így szegénykém korlátozva van a mozgásban.

2011. márc. 18. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

Tényleg jobb lett volna ha hamarabb kapja, valószínűleg már nem is lenne a babádon, de ha 3 hónap elég neki akkor hála nem olyan nagy a baj és inkább most mint mikor elindult volna és akkor sántikáljon.Én is mindig ezzel nyugatom magam, hogy egyszer lekerül és akkor behozza a manóm amiben elmarad a társaitól.De a tied akkor már sok mindent tud, így szerintem nem lesztek lemaradva, főleg, h már biztos forog is és hátha a kengyelben is tudja majd ezt is.

És,hogy viseli a kicsi? nekünk az első 3 nap volt rossz, éjjel-nappal óránként kelt,üvöltött,de utána megtört és mára már észre sem veszi.Annyit még csak, h bármennyire is sír és bármennyire is szakad meg a szíved a látványtól, h nem tud úgy mozogni mint előtte ezt most ki kell bírni és ne vedd le róla csak amire engedélyt adott a doki,mert most muszáj viselnie! Most még tudnak neki segíteni ennek a használatával, még ha későn is, de még mindig időben észrevették,mert úgy 8 hónapos korig lehet hordani, nekem ezt mondta az orvos.

Amúgy ti Pestiek vagytok esetleg? hova mentetek vizsgálatra?

szia

2011. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pesten lakunk,a kerületi SZTK-ban voltunk.(csak mostanra volt időpont)De mivel előtte 3orvos is látta,de ultrahang nélkül semmi elváltozás nincs igy azt mondták minden rendben,nem is sürgettük a dolgot.Sánta se lenne csak esetleg 18 évesen már fájna a csípője.Ezt pedig nem szeretnénk.Nekünk az első két nap volt nehéz,de már megszokta.Kengyelben egyenlőre nem tud megfordulni,de a 2x30perc szabadidőben bepótolja :)Kitartást nektek is!
2011. márc. 19. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:

szia

csak gondoltam írok hátha még visszanézel ide.

Voltunk kontrollon a babával, most volt rajta 9.hete a kengyel, és mennünk kell röntgenre 2,5 hét múlva.Ha ott rendben van minden akkor vagy teljesen letehetjük vagy csak éjjelre kell majd csak a kengyel.Az orvos azt mondta, h ilyenkor már inkább a teljes elhagyás szokott lenni, uhogy bizakodom nagyon!!

csak azért írtam le neked, mert elvileg 6 hónapról volt szó nálunk és milyen szépen javult neki, így van remény hogy nektek sem lesz addig sztem, főleg, h kisebb gondotok is volt mint nekünk így van remény h talán hamarabb lekerül és nem lesz rajta 2-3 hónapig!!

Minden jót!!

szia

2011. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!