Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az oka, ha egy baba hypoton...

Mi az oka, ha egy baba hypoton? És milyen következményekkel járhat? Azonkívül, hogy lemaradhat a mozgásban.

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos múlt.Egyszer voltunk gyógytornásznál,aki azt mondta, picit lazábbak az izmai, ezért nem szeret hason lenni.De a gyerekorvos szerint normál az izomzata..

Nem volt koraszülött, a terhesség teljesen panaszmentes volt, csak a végén picivel kevesebb volt a magzatvíz.Minden eredmény végig teljesen jó volt, a pici 10 -es Apgarral született.2 és fél kiló volt, de teljesen érett, és minden vizsgálaton egészségesnek találták.Miért lett hypoton?Annyira féltem..


2011. máj. 2. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert pici korában valószinü nem volt sokat hason.Igy van?

Sajnos nálunk is ez volt,mivel senki nem mondta ,igy én sem erőltettem,és 2 hónaposan még a fejét se nagyon emelgette.Aztán elkezdtem hasra tenni,hiába sirt,de lett eredménye.5 hónaptól tornára jártunk hetente,most 1 éves,pár hete nem kell járnunk már.Ha tudod irass fel neki gyógytornát,meglátod szépen helyre fog jönni!Ne félj,nem lesz semmi baj,csak sokat kell tornáztatni.

2011. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem sokat volt, azért, mert sírt.De szerintem fordítva van, azért sírt, mert az izmai nem bírtak el a hason fekvéssel.Aztán erőltettem neki, de mindig a hátára fordult.Eddig nem foglalkoztam vele,mert mindent időben csinált.Lehet felíratni gyógytornát?Azt hittem, csak magán úton lehet.Köszi!
2011. máj. 2. 07:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi debrecenben lakunk,és itt fel irják.De nyiregyházán is pl.Szólj a gyermekorvosnak,hogy emiatt aggódsz,és küldjenek el gyermek rehabra.Ott irja ki az orvos.Mi október óta heti egyszer jártunk,a héten lesz 1 éves,de mindent csinál már,csak még nem indult el egyedül.
2011. máj. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia

hogy mi az oka?nekem sok mindent mondtak:enyhe oxigénhiány(ezt nem hittem el, és a mai napig nem hiszem, mert,10/10 lett az apgar nálunk), a végén indították a szülést, mert nem volt vizem, de a burok nem repedt meg így csak nem termelődött valamiért.

Én járok dévényre vele, 3 hónaposan sem tudta emelni a fejét, hiába is tettem hasra.Nálunk le van tapadva a lapocka,a mellizmai is,még a játékokat sem tudja rendesen megfogni, mert nagyon be vannak hajlítva az ujjacskái.

DE ha nektek azt mondták, h rendben lesz akkor biztos úgy is lesz!! az én házi dokim is mondta,h csak 1 hónapig kell a torna, de ha nem vinném akkor most még sehol sem tartanánk, most járunk egy hónapnál kicsit régebb óta, de van, h megy valami aztán mintha megint elfelejtené, ezért én még viszem.Ez amúgy önköltséges, van a központi dévény amit támogat a tb, de nehéz és hosszú bejutni,és akkor sem ingyenes.A sima gyógytornáról nem tudok semmit.

Amúgy mindent csinál amit a vele egy idősek??

ha igen, akkor pláne ne aggódj!!:)

2011. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Forog, gurul minden irányba.Ami aggaszt, hogy hason nem támaszt a tenyerére,és így a négykézlábat sem csinálja.Nem kúszik.De háton magasra emeli a fenekét, lábbal löki magát.Emeli a fejét, hátát, mintha felülne.Hason emeli a fenekét, és oldalra tolja.A játékokért hason is nyúl.A keze nagyon ügyes.
2011. máj. 2. 08:32
 6/15 anonim ***** válasza:

azt nem tudom, h pontosan mit kell egy 7 hós babának tudnia, de ha aggódsz az nem jó neked sem.Én lehet elvinném még egyszer gyógytornászhoz legfeljebb azt mondja, h minden okés! de csak tényleg akkor ha úgy érzed, h most ezen fogsz agyalni mindig, mert az rosszabb mint egy vizsgálat ami kizárja a bajokat.Ne haragudj, h így leírtam a véleményem, de csak segíteni akarok:)

amúgy már tartja szépen a fejét hason?

2011. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál, és teljesen igazad van. Megyünk vissza tornára, 18-án.Ha tudok segíteni rajta, miért ne tenném?És jól látod, állandóan ezen agyalok.A fejét tartja hason, 3 hónapos kora óta. De még mindig alkarra támasztja le magát..
2011. máj. 2. 08:54
 8/15 anonim ***** válasza:

szerintem oxigénhiány okozza, akár méhen belüli oxigénhiány akár szülés közben.

Nekem egyértelműen oxigénhiányos volt a babám, mikor burkot repesztettek (ma már tudom)tömény kaki jött belőlem folyamatosan (azt mondta a szülésznő, nem is lenne szabad folynia már)és császár lett belőle, mondta a doki, teljesen kék volt a gyerek és hypoton is. De ettől függetlenül az Apgar 9-es volt, úgyhogy ennél enyhébb esetben lehet 10-es függetlenül az oxigénhiánytól.

De nálunk semmi nem lett belőle. A nyaka volt gyengébb, ültetgettem egy ideig és rendbe jött, semmiben nincs/nem volt lemaradva.


Egyébként ismerősőm úgy szülte meg természetes úton a gyerekét (és ő versenynek érezte, az ő gyereke csak különb lehet, mint az enyém, hiszen az enyém fogadott dokinál császáros lett, bezzeg az övé ügyeletesnél természetes úton született és mindig ezt vágta a fejemhez, hogyan hasonlíthatom a császáros gyereket az övéhez, aki természetes úton született), és nem hitte el sajnos,hogy probléma van, nem csinált semmit és mire dokihoz került nagy baj lett. 2 évesen még nem indult el önállóan.

Most 5 éves, a járása rendezetlen, beszéde érthetetlen- 2 gyógytornászhoz járnak, 2 helyre logopédiára-most mondták készüljenek diszlexiás és diszgráfiás és tanulási nehézségei lesznek agyereknek. Egyébként most lett csak szobatiszta is.

És nekem meggyőződésem, ha 6-7 hónaposan, amikor egyértelműen látszott már, hogy valahogy megakadt, elviszi Dévényeshez, ma egy tökéletesen egészséges gyereke van. Mert egyébként nagyon okos, értelmes és ügyes a kisfiú.

2011. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Általában oxigénhiány okozza, de ez nem mindig derül ki, hogy volt. A hypotónia, a laza izomzat jól gyógytornával korrigálható. Én 2 hónapos kora óta hordtam Dévényre magán úton, mert a gyerekorvos nem volt a helyzet magaslatán. Úgy derült ki, hogy gond van, hogy nem támaszkodott az alkarján. Addig jártunk amíg el nem kezdett négykézláb mászni, hetente egyszer. Utána elindulásig már csak egy-egy alkalommal havonta. 10 hónapos és jár. Értelmi fejlődése is rendben van. Ha aggódtok, keressetek egy tornászt, ő mindent elmagyaráz.
2011. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én csak most vettem észre, mert 6 hónapos koráig nagyon ügyes volt. Elvihettem volna korábban is, de semmi nem indokolta, és az orvos sem szólt.És csak oxigénhiány okozhatja, semmi más?Mert mielőtt megszületett, kórházban voltam.Úgy indították meg, pedig a kicsi jól volt, és lehet, nem akart még jönni.Hála a méhszájtágításnak, és a mesterséges fájásoknak be is zöldült a magzatvíz.Amiről köztudott, hogy oxigénhiányos állapotot jelez.A szülészek biztosítottak róla, hogy ettől semmi baja nem lesz.És hogy nem ritka dolog.Hát, ezek szerint mégis lett.Megcsászároztak, de előtte vártam másfél órát a szabad műtőre, miközben a lányom lebegett a zöld vízben..
2011. máj. 4. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!