Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neveljem és akkor sír, vagy...

Neveljem és akkor sír, vagy cicizzen és akkor alszik?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos babám minden éjjel kel éjfél körül. Még nem jöttünk rá, hogy miért: sztem volt fogfájás, néha hasfájás, szomjas volt stb.

Mostanában viszont semmivel nem tudom megnyugtatni: sem ínykenőcs, vizecske, pici ringatás, simi stb..


Ameddig nem adok neki cicit, addig sír. Apjánál is, nálam bár kevésbé, de én sem tudom letenni. Mint, akinek kipattantak a szemei..beszélget stb.


Eddig mindent kipróbáltam, előző éjjel sírt, rögtön cici, és már aludt is vissza. Sztem éhes nem nagyon lehetett, mert nem olyan intenzitással szopizott.


Mit rontottam el, hogy még mindig nem alussza át az éjszakát?


2011. márc. 18. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden gyereknél más.Van aki már az első perctől átalussza az éjszakát,de van olyan is aki csak 1,5éves korától.Nagyon babafüggő.

Kitartást nektek!

2011. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 hós babám 2 hónapig átaludta az éjszakát aztán 2 éves koráig minden éjjel meséltem ,beszélgettem neki játszottunk , kirakóztunk stb. Nem jöttünk rá mi volt az oka de amikor sikerült visszaaludnia akkor is óránként 4-5x felébredt. Nem rontottál el semmit ő valószínű ahogy "öregszik" bólint egyet pörög az agya stb. Erőltetni nem tudod az alvást max cicivel megnyugtatni.
2011. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem kell átaludnia! ha ébred, sé szopizni akar, miért ne szopizhatna?

szerintem a szeparációs szorongás is lehet az ok. a szopi megynyugtatja.

a lányom 8 hós, kb.10 napig átaludta sz éjjelt, aztán mióta látom, hogy könynebben sír, megijed sok mindentől, azóta megint ébred éjjel, és szopizik. utána visszaalszik.

2011. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja, és az nem nevelés, ha hagyod sírni! ez a nézet 30 évvel ezelőtt volt divat. ha sír, és nem segít senki, akkor csak tanul, mégpedig azt, hogy nem számíthat segítségre.
2011. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az nem nevelés, ha neki cici kell, mert mondjuk foga jön, és ez nyugtatja meg, és te nem adsz neki. a nevelés nem ez. z enyém ugyanezt csinálta, 1 évesen kicsit javult az alvása, de 21 hónaposan aludta át az éjjelt, akkor jött ki az utolsó foga. én akárhányszor ébredt, adtam neki cicit. nem kellett leszoktatni, leszokott magától.

nem rontottál el semmit. ilyen típusú a babád. ez nem nevelés vagy választás kérdése. ha hagyod sírni, ugyanúgy ébredni fog, és szenved majd egyedül csöndben a sötétben. leírok egy történetet tanulságképp. a barátnőmnek ugyanilyen típusú babája van, aki nyugatalanul alszik és csak a cicit fogadja el. na most ő már annyira fáradt volt a sok keléstől, hogy egyszer eldöntöte, lesz ami lesz ő nem kel fel, és nem ad neki cicit. a gyerek 3/4 órát üvöltött az ágyban, majd hirtelen elhallgatott. a barátnőm kb. 5 perc múlva besettenkedett, hogy megnézze elaludte végre. nos, nem aludt el. tágra meredt szemmel bámult a 9 hónapos kisbaba a sötétbe...nem aludt el. szerintem ez szörnyű , hogy valaki sírni hagyja. én nem tudnék még egy idegen kisbabát sem sírni hagyni , a sajátomat meg végképp nem.

2011. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 hós, nem alussza végig az éjszakát. Cicire alszik vissza. Most jön az összes rágó foga. Szerintem semmiképpen se hagyd sírni. Nem rontottál el semmit, ő ilyen gyerek.
2011. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek Veletek! Még nem hagytam sírni a babámat sosem.


Csak tudjátok, mi a szörnyű?!


A sok másik anyuka, aki megkérdezi, hogy vagytok, és mondom, hogy nagyon jól, csak nem alszunk...

az a válasz, hogy nem tudom, nekem jó gyerekem van, ilyet dobott a gép..XY nagyon jó...


?????????????????? Az én gyerekem is nagyon jó, attól még, h nem alszik..

Valószínűleg a fáradtság mellett azért is agyalok állandóan a nem alváson, mert a környezetemben mindenkinek alszik a gyereke rajtam kívül a kórház óta...


hm.

2011. márc. 18. 14:24
 8/10 krisztivan ***** válasza:

Az én fiam még csak 6,5 hós de leírom az alvásos történetét.Soha nem volt jó alvó.

1.hónap baba apa karjában sétálgatva elalszik(2 óránként cici,0-24)

2.hónap baba csak és kizárólag a babakocsiban hajlandó aludni(1,5 óránként kel,cici,ringatás 1/2 óra)

3,hónap baba kiságyban,fenekét ütemesen paskolva alszik el.(1 óránként kel,cici csak 3 óránként kell neki)

4.hónap mint az előző.

5.hónap anya hulla fáradt,bekeményít"addig sírsz amig elalszol"ha 5 percig sírt akkor sokat mondok,szépen elaludt a fiam.(kb 12-02 között ébred éjszaka cicizni,többet nem kell neki)

Azóta is így alszik el,sajnos Ő inkább sír csak hogy vegyem ki a kiságyból ezért nem is láthat engem mert akkor még jobban rákezd.Utál aludni.Arra kell figyeljek ,hogy tényleg csak akkor tegyem le ha már nagyon álmos.Ha cici kell neki,úgysem tudod mással helyettesíteni.Ilyen babát kaptál az égtől,vissza sírjuk még ezt az időszakot,bár most inkább én is aludnék éjszaka.

2011. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ne törődj vele ki mit mond. főleg azt, hogy jaj nekem átalussza, azzal nem kell törődni. ki tudja, milyen áron érte el. a férjem egyik ismerőséék csinálták, hogy az 1 (!) hetes babát hagyták sírni a végkimerülésig. ehhez én csak gratulálni tudok.....olyan is volt, hogy egy anyukával beszélgettem, amikor a kislányom 16 hós körül volt, még bőven nem aludt éjjel egyhuzamban, és mondtam hogy az enyém nem alszik, erre kérdeztem, hogy anyatejes? mondom, igen. erre: na hát azért nem alszik, azok később ausszák át, főleg, ha tudják hogy úgyis mindig kapnak cicit. ezt kicsit lesajnáló félmosollyal. (az ő gyerek akkor 14 hónapos volt, és átauldta már rég az éjjelt, persze a saját kiságyába, míg mi együtt aludtunk). na most később kiderült, hogy a kislánya egyáltalán nem alszik éjjel egyhuzamban, ugyanúgy felkel, holott tápszeres, és ráadásul, az anyja mellett alszik! ezt ennek az anyukának egy jó barátnője mondta el nekem, nem bemószerolás végett, hanem gyanútlanul, arra terelődött a szó, én meg hagytam, hadd mondja. :) csak ép nagyon elképedtem, hogy így a szemembe hazudott. akkor nekem egyértelművé vált, hogy sokszor az anyák csak úgy mondják, hogy nekik így meg úgy alszik, meg már ezt meg azt tudja ennyi hósan, és a felét sem kell elhinni. ha meg még úgy lenne, akkor sem kell törődni vele, előbb utóbb minden gyerek átalussza az éjjelt......
2011. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja 13:50-es voltam, lemaradt. :)
2011. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!