Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem a dackorszakát...

Hogyan kezeljem a dackorszakát? Hogyan is "neveljem" vagy miszösz? Kivagyok bukva.

Figyelt kérdés

Ha kérem, egy nem hallja meg, kettő kiröhögnek, meg gyenge anyának titulálnak, hogy nem nevelem azt a büdöskölyköt.

Ha felszólítom, parancsolom, akkor terrorizálom azt a szegény gyermeket.

Ha odáig fajul a dolog, hogy neadja az ég, de megragadom a pracliját, és elrángatom onnan, ahová nem való a fiatalúr, akkor máris szívtelen mostoha vagyok, és minek nekem gyerek, hiszen csak játszott.


A minap utaztunk, és egy mamóka ölébe keveredett, nem örültem neki, így adódott, folyton a kabátgombbal játszott, én rászóltam, mire kioktattak, hogy hadd játsszon, úgyis leakar szakadni a gomb, nem baj. Igen, az a gomb igen, de bennem ott van, hogy maholnap, ha egy kedves néni ölébe felkéreckedik, és letépi a gombját, mert a másik engedte akkor én leszek lebszva, hogy a gyerekem letépte a gombot.

Vagy a kisboltban sem megyünk be a raktárba, az nem a vevők, pláne nem a babák helye, hát akkor majd az auchan tesco bármi nagynak az esetleg nyitott raktára?.

Hogy az úton ahol fogni kell a kezem ott fogni kell a kezem, és hadd döntsem már el, hogy a füves park elég tágas-e, mielőtt az út kezdődik, vagy sem, és fognia kell-e a kezem.

Nem evett, sőt játszott, hát elküldtem az asztaltól, éheztetem.

Dobálózott a játékokkal, ráadásul kemény-"éles" dolgokkal, így sarok, plusz a játék elvétele volt a bünti, erre megint csak szívtelen vagyok, meg gyerek. De előtte rászólok, megkérem, utasítom stb, nem használ, és rittig ellenem dolgoznak, mert kiveszik a sarokból visszaadják a játékot, jó, hogy nem dicsérik meg, mikor majd' kidobja az ablakot.

Most akkor mit is kell a gyerekkel csinálni. Annyi szr kaptam már, hogy így meg úgy nem csinálom jól, hogy már a tköm is ki a gyerekkel, és "elmentakedvemazegésztől", és a frusztráció rajta csattan.:(


2011. ápr. 7. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne a dackorszakát kezeld, hanem azt, hogy lenyeled, ha szarba se néznek mások. Állj ki magadért és neveld úgy, ahogy neked tetszik.
2011. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az első írta, a te gyereked, te döntöd el mit hogyan látsz jónak, ne hagyd hogy beleszóljanak...

Amúgy ki kötött beléd, valami nagytudású rokon?

2011. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyenlőre szinte mindenki, aki szembejön az utcán.

Fiatal vagyok, nem hagyott nyomot rajtam a szülés, két kisgyerek(egyik kicsi, másik pici), úgy gondolják csakis baleset lehet(apával nagyon ritkán látnak, a belét kidolgozza a férjem, most sincs még itthon, majd(bár most ő is kapja a fejmosást)).

És néha nem tudom eldönteni, hogy üvöltsek, vagy bőgjek.

A rokonok, csak spontán dolgoznak ellenem. Már ott tartok, hogy nem is mennék a nagyszülőkhöz, senkihez.

2011. ápr. 7. 21:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A te gyereked, mit foglalkozol vele, hogy más hogy nevelné?!

Te vagy az anyja, neveld, ahogy szerinted jó. Más nevelje a sajátját.

2011. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, de én jót nevettem :DDD

nálunk "sanyarú sorsú" a gyermekem :D

na de hát ki nem szrja le mit mondanak? én múltkor azt kaptam meg, hogy neveletlen a gyerekem mert hisztizik! mi a jó fenét csináljon ha egyszer most van a hisztikorban??? és persze szr anya voltam mert mikor a játszótéren földhöz csapta magát és ordított, hogy ő hintázni akar amit ugye nem lehetett mert foglalt volt az összes, átléptem rajta és két méterrel hátrébb álltam meg (nálunk ez vált be, inkább befejezi csak fogjam meg a kezét :))


ne törődj másokkal, az ösztöneidre hallgass :)

2011. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen szellemben nevelem mint te. Ha valakinek nem tettszik hát az kinya.... Kinek mi köze hozzá? Én egyszerűen közlöm, hogy az én gyerekem és én így látom jónak. Nem az a lényeg, hogy ki mit szól hozzá, hanem a végeredmény és az hogy pár év múlva is meg legyen az eredménye a nevelésednek, ne egy elvadult, idióta gyerek anyukája legyél. Mert sajna nagyon sok ilyen szaladgál az utcán. Csináld ahogy jónak látod, ne törődj senki véleményével. Max. meghallgatod, hogy ne mondják bunkó vagy, de úgyis úgy neveled, ahogyan neked és főleg neki jó. Ez a ti életetek, hát nektek kell élni nem másnak! Akkor is neked kell vele lenni amikor rosszat csinál, hát igenis neveld úgy, hogy jó legyen. Nem a szomszéd, meg a szembejövő küzd a problémákkal! Kitartás és fel a fejjel!
2011. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiam 2 és most vagyok 22 hetes terhes na már most az én fiam azt csinálja ha valami nem úgy alakul ahogy ő a kisfejébe elgondolja és nem ülhetünk egésznap étlen szomjan(be nem akar menni enni én meg nem fogom kivinni mert úgygondolom az ételnek az asztalon a helye) az udvaron a homokban vagy a kertben nem áshat bármi mindegy csak ne kelljen bemenni üvölt hisztizik,leül és mivel nem emelgethetem ott hagyom az udvaron két perc és bejön ő is mert egyedül már nem kell a hülyeség.(közben az ajtóból figyelek nehogy lelépjen de ez így bevált.)fiatal is vagyok 21 így mindenki engem akart oktatni h ezt ne igy ne úgy ,mert így nem érti meg ezt meg azt meg engedjem meg.Na és akkor betelt a pohár +++hangerővel elmondtam a magam kis mondandóját,ne félj azóta senki nem pofázik bele h mit csinálok a gyerekemmel.Én szültem az én gyerekem az én felelősségem.
2011. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Nálunk arrébb van a dackorszak, de "jó tanácsok" így is vannak... Én beveszem a lesz@rom tablettát, had mondák, én meg úgy csinálom ahogy én gondolom. Kitartás!
2011. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi csajok:)

Azt hiszem a következő kotnyelessel kidühöngöm magam, aztán jöhet a leszrom tabletta:)

2011. ápr. 7. 21:58
 10/17 Bea24 ***** válasza:
:D
2011. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!