Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak jó étvágyú 1 éves...

Mit adjak jó étvágyú 1 éves fiamnak vacsorára, hogy ne kelljen éjszaka? Tápszert nem fogadja el. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Most így csinálom: Ebéd 2 körül: főzi hússal, jó nagy adag. Uzsonna fél 6-6 között: ugyanaz, mint ebédre, csak picivel kevesebb is elég. Fél 8 körül kb. 120 ml vízhez kevert 3-4 evőkanál tejpép. Fürdés után még szopizik, úgy tippelem, hogy olyan 100 ml körüli mennyiséget. És 5 óra körül mindig felkel. Cseréljem fel az uzsit a vacsorával, vagy adjak több tejpépet, de amikor ezt adom, nem is szokott éhes lenni, hisz nem sokkal előtte uzsizott.
2011. márc. 18. 17:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy az is lehet, hogy nem az éhség miatt kel? Mert nem balhézik a kajáért, viszont iszonyú álmos még utána is, de visszaaludni csak fél 9 - 9 körül sikerül.
2011. márc. 18. 17:27
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem biztos,hogy azért ébred 5 körül fel,mert éhes. Egy egyéves babának már nem kell ennie éjjel.

Inkább szomjas lehet a tartalmas délutánra:)

Nekem 3 gyerköcöm van, mind3 alvásproblémás volt, a legkisebb 2 éves és még mindig 5-10 percenként ébred,ugyhogy a hajnali kelés szerintem teljesen normális.

Én nem adnék neki enni, viszont megszoptatnám.

2011. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Adj neki főzeléket vagy valami más rendes kaját. Szernitem az jobban laktat. Ekkor már bevezetheted lassan a tojásfehérjét. Az én fiam imádja a tojásrántottát, tükörtojást. (néha kis szalonnával) Szendvicset is ehet, tejet is bevetheted már, kaphat tejbepapit, tejberizst. Ebédről maradt dolgot. Pl. rántott husi rizzsel....
2011. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is hajnal 5kor ébred de ő olyan 21kor alszik el.Szerintem teljesen normális.Nem kell többet aludnia.

Mikor fekszik le aludni?

2011. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sem adok neki egyből enni, próbálkozunk, hátha visszaalszik. Tejem annyi már nincs, hogy reggel is szoptassam. Nem kizárt, hogy azért kel, mert szomjas, hisz napközben is nagyon sokat iszik, állandóan kéri a vizét, akár 8-9 decit is megiszik egy nap. Adjak uzsonnára valami könnyebbet?
2011. márc. 18. 17:36
 6/11 A kérdező kommentje:
9 körül alszik el.
2011. márc. 18. 17:36
 7/11 A kérdező kommentje:
A szendvics jobban laktat, mint a tejpép?
2011. márc. 18. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is felkelt amíg szopizott és 1 évesen leszokott utána csak 6,30kor.
2011. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kicsim-13 hós-ebéd főzi husival,uzsi 4-5 körül gyümölcs,vacsi 8 körül főzi husival,v tejpép,v vmi laktató.Ezzel azt akarom,h szerintem uzsira adj vmi könnyebbet és akkor bebír vacsizni és bírja tovább.Babámat 9-kor teszem le aludni,még cici is van ekkor és reggel 7-ig szunya-mondjuk ő nagyon jó alvó,de én a helyedben kipróbálnám a könnyű uzsi és laktató vacsit,mert ha beuzsizik nyílván nem fér már a vacsi,de hamarabb meg is éhezik.
2011. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Már ez nekem is eszembe jutott, hogy uzsira inkább valami könnyebbet adok, csak még nem próbáltam ki. Gyümölcsöt tízóraira szoktam adni, attól adjak még ilyenkor is? Vagy egy kis szelet kenyeret? Végülis az uzsonna nem főétkezés, akkor ehetne kevesebbet. Kipróbálom, meglátjuk, mi lesz.
2011. márc. 20. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!