Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy kiderüljön...

Mit csináljak, hogy kiderüljön, hogy tényleg tejallergiás e, vagy sem a fiam?

Figyelt kérdés
16 hónapos, voltunk gastron 1 hónapja, nem lettünk okosabbak. Speckó tápszert felírt a doki, azóta azt issza, és 3 hónap múlva kell visszamennünk. Semmit nem vizsgált, mondván, hogy még pici hozzá a fiam. (korábban ekcéma és napi több hígabb széklet miatt) Ma beszélgettem egy anyukával, akinek tejallergiás a gyereke, és mondott egy olyat, hogy "ha nem allergiás, akkor a speckó tápszer nem tesz jót". Nem volt alkalmam sajnos tovább kérdezgetni, ezért nem tudom, miért mondta. Most nem kap a fiam tejterméket, már fél éve, kb. 2 hete ezt a spec tápszert issza, előtte simát kapott, de nincsenek korábbi tünetek, max a napi 3-4 széklet, de most már normális állagú (palancsinta :o)) Mit csináljak? A hölgy immunológiát emlegetett, de ott is 2 év felett vizsgálnak ilyet? A gyerekorvos meg azt mondta, hogy ha nem tartjuk a diétát, és tényleg allergiás a fiam, akkor lehet, hogy nem növi ki. De ha meg nem az, akkor meg nem kap tejterméket, nem fog valamiből hiányt szenvedni? Persze próbálom az étrendjét úgy alakítani, hogy mindent megkapjon, változatosan eszik. Ti voltatok ilyen tanácstalan helyzetben? Esetleg ismertek immunológiát, ahova el lehetne mennünk? (BP) Bocsi, hogy hosszú lett, de elég összetett a problémám.
2011. márc. 20. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvosra hallgas, ne egy anyukára, főleg ha a tünetei elmúltak.

Mi pl úgy jártunk, hoy fél év után kiderült, hogy nem is volt allergiás.most 20 hónapos.Nálunk volt bőrpróba is , és vérvizsgálat is. Az előbbi szerint allergiás az utóbbi szerint nem. Az ilyen piciknél a legbiztosabb bizonyíték ha tünetmentessé válik.

2011. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam súlyosan ekcémás, ezért megelőzésképpen tej- és tojásmentes diétán van 4 hónapja, és Pregomin tápszert iszik. Mondjuk nálunk csak annyi változás van, hogy jobban hízik, de a doki szerint lehet, hogy ez a tejmentes étkezésnek köszönhető.

Ha csak gyanú van, nem végeznek allergia vizsgálatot, mivel az immunrendszer kialakulatlansága miatt nem megbízható az eredmény. Pici a tied is, az enyém is ennyi idős, majd 2 éves koruk körül tudnak megbízhatóbb eredményeket adni.

Én is nagyon aggódtam, hogy mi lesz, ha nem eszik tejtermékeket, de tulajdonképpen a vitaminok, nyomelemek nagy része a gondosan összeállított étrendből megvan és a tápszer is úgy van összeállítva, hogy ezeket pótolja. Az állati fehérjét húsokból kell pótolni, viszont a marha- és a borjúhússal vigyázzatok, mert az is okozhat tüneteket. Később kell majd kalcium pótlást kapniuk a gyerekeinknek, de ezt a doki majd úgyis mondja.

A tápszertől semmi baja nem lesz semmiféleképpen, ne aggódj ezen! Logikusan gondold át, hogy ugyan mi baja lehetne, mikor az étrendjét is ennek megfelelően alakítod?!

Vidd el immunológiára, ha megnyugtat, de ott is azt fogják mondani, hogy nincs megbízható eredmény még.

Egyébként meg ha látod a javulást a gyerekeden, akkor nem megéri betartani a diétát? Inkább a dokira hallgass, mint egy-két önjelölt doktorra. Bár az ilyenek mindig megtalálják az embert, szóval lesz még egy-két jó tanács, ne aggódj! :-) El kell döntenetek, mit akartok, mit gondoltok a legjobbnak a gyereknek, és abba az irányba tartsatok!


Jó egészséget kívánok nektek!

2011. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nem is gondoltam, hogy az anyukára hallgatok, csak nem értem, miért mondhatta.

Tartjuk továbbra is. Csak nálunk az ekcéma nem volt durva, szerintem nem is az volt, vagy csak nagyon gyenge (én ekcémás vagyok tudom milyen az igazi ekcéma), a széklet meg lehetett a fogától is akár.

Csak azt nem tudom, hogy ez ilyen alattomos állapot, hogy meg sem tudjuk nézni, hogy valóban a tejterméktől voltak e a tünetek, mert azt mondják, hogy valakinél azonnal jelentkezik tünet, de van, hogy csak két hét múlva. Akkor egy két hét múlvát hogy hozzam összefüggésbe vele?

Megőrülök attól, hogy nem tudjuk azt mondani, hogy igen, tejallergiás, vagy nem, nem az. Persze tartjuk továbbra is a diétát. A tápszert hálistennek, mint mindent könnyen fogadta, pedig szörnyű íze lehet. Meg így legalább nem kell túlmagyarázni, hogy miért is nem adok neki még tejet (mert amúgy sem akartam 1,5-2 éves koráig) :o)

2011. márc. 20. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!