Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az állami (ingyenes) bölcsiben...

Az állami (ingyenes) bölcsiben/oviban is tanítanak angolt?

Figyelt kérdés
1,5 évesen vinném picikémet bölcsibe!Szerintetek csak a magánbölcsibe ill.oviba tanítanak angolt?Azt anyagilag nem tudnám finanszírozni,de nagyon szeretném hogy tanuljon idegen nyelvet!Állítólag 0-6 éves kor között tanulják meg a legkönnyebben...
2011. márc. 20. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi állami bölcsinkben sajnos nincs angol tanítás. Nem is hallottam olyanról, ahol van, persze attól még lehet, hogy van olyan.

Én annyival segítem elő az angol tanulását (2 éves múlt) hogy letöltöttem neki a kedvenc mesesorozatát (mickey egér játszótere) eredetiben, és abból napi egy részt megnéz. Én is azt hallottam, hogy ilyen idősen az agyuk szivacsként szívja magába a tudást, köztük az idegen nyelveket is, úgyhogy azt remélem, ez ér valamit.

2011. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te írtad,hogy állami.Ez itt a magyar állam,tehát magyarul fognak beszélni,a havi 8-10ezer ft-ért (és nem ingyenes)

Angolul a magánbölcsödékben beszélnek havi 60-80 ezerért.

A legegyszerűbb az lenne,ha Te beszénél hozzá napi 1-2 órát angolul.

2011. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi állami ovinkban van angolóra, de külön kell érte fizetni, heti 2-szer jön egy nő.
2011. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi bölcsinkben inkább arra hajtanak, hogy magyarul rendesen megtanuljanak. Egy kétévesnek ez is nagy kihívás.

Angol nálunk csak oviban van, de külön kell fizetni érte.

2011. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik országban? Magyarországon az állami óvodákban a gyerekek egyik fő tevékenysége a játék mellett a magyar anyanyelv elsajátítása!!!!
2011. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia


Rengeteg oviban van angol oktatás, külön kell érte persze fizetni.szerintem nagyon jó dolog, én is tanultam 87-ben angolul állami oviban, úgyhogy most még több helyen lehet szerintem. Rengeteget számít, és a magyar tudásommal sincs baj.

2011. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,tényleg nem ingyenes az állami sem...itt Szegeden 10eFt/hó!

A magánbölcsi angollal és kajval együtt 40eFt/hó!!!Nekem még ez is sok(k)!!

Szakemberek szerint,nagyon jó ha a pici egyszerre akár két nyelvet is tanul...!!

Köszi a segítséget,azért bizakodom,hogy szeptemberig változik az oktatás az állami bölcsikben!!

2011. márc. 22. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
A bölcsödében nincs oktatás! Ott a gondozás, nevelés a feladat!
2011. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!