Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? 9hónapos...

Miért nem alszik? 9hónapos babám rettenetesen rosszúl alszik az utóbbi időben. Nappal szinte semmit van, hogy csak 20 perc előfordul hogy meghaladja az egy órát de ritka.

Figyelt kérdés
Este pancsi majd vacsi, kis bújás aztán alvás, ekkor alszik 1-1,5 órát nyugodtan és onnantól kezdve állandósúl az ébredés (10-20-30 percenként) van, hogy eszik (elalvástól számítva3-4óra) akkor megint alszik1-1,5órát és ismétlődik minden.Nappal is sokszor nyügös(a nappali altatások néha meghaladják az egy órát is akár sétával akár bent)2+2fél foga van,szerintem jönnek most a rágók is.Mindent csinál az önálló járáson kívűl.A nappali evések is kínlódósak mostanában.4hónapos kora óta hétről hétre rosszabbodik a helyzet.(ja és csak anya!!!) Alvászavar kivizsgálásra készülök mert már néha úgy érzem nem birom tovább.Öltlet?Tanács?Megoldás?
2011. márc. 20. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt nálunk is. Mi is voltunk orvosnál. Először tejfehérje érzékenységre,és allergiára gyanakodtak. Még megfigyelésen is voltunk bent a kórházban egy éjszakát. Semmit nem találtak. A doktornő azt is tanácsolta hogy este elalvás előtt a friss levegőn altassam,vagy sétáljunk. Ez sem vált be,igazából semmi nem használt. Sokszor úgy aludt el hogy ment a porszívó,vagy a hajszárító.

Már beletörődtem hogy ő ilyen rossz alvó,és ennyi az alvásigénye. Szerencsére már nagyjából"kinőtte",és 10hónapos korától azért átaludja az éjszakét. Néha azért kell. De megváltás a korábbihoz képest! Az alvás máig sem a kedvenc tevékenysége.

1éves a kislányom.

Tanácsolni csak azt tudom,hogy kitartás,nálunk is egyik napról a másikra változott minden. Tudom hogy baromi nehéz,én is nem egyszer voltam az ájulás szélén.

2011. márc. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod,jó együttérző szavakat olvasni...

Merre induljak kivizsgáltatni?(mindenképp el szeretném vinni,hogy legalább tudjam nincs komoly baj)

Védőnő-háziorvos?És ők továbbküldenek kell egyáltalán beutaló?Egyébként ez csak egy éjjelről szól?Mikor mentetek be és jötettek ki?Egyáltalán,hogyan néz ki egy ilyen?Bocsi csak nagyon fel vagyok spanolva...

2011. márc. 21. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Állandóan panaszkodtam a védőnőnek hogy mennyire keveset alszik ez a gyerek,meg látta is rajtam hogy mennyire hulla vagyok. A gyerekorvos küldött el a gasztroenterológiára,hátha valamire érzékeny és ezért nem alszik. Ott kikérdeztek,volt röntgen. A bent alvás 1éjszaka volt. Nézték hogyan viselkedik,és 12és reggel 6között valami maszkot tettek rá,abba kellett lélegeznie. Minden rendbe volt semmit nem találtak.
2011. márc. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyi ha tényleg úgy érzed hogy keveset alszik akkor a védőnőnek szólj. Járj a nyakára és mondjad neki,akkor kénytelen lesz valamit segíteni.
2011. márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a segítséget!!
2011. márc. 21. 00:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. 7 hónaposan ugyanezt csinálta a kisfiam. Volt, hogy 14-szer ébredt fel hajnali 2-ig! Voltunk kivizsgáláson, de nem találtak semmit. Most 3 és fél éves, még mindig felébred egyszer-kétszer éjszakánként... Írok neked ide egy pesti alváslabornak a telefonszámát, ott tudsz időpontot kérni, hátha tudnak segíteni: 06-1/450-3763. Kitartás!
2011. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2011. márc. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!