Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én kisfiam nem "tudja"...

Csak az én kisfiam nem "tudja"? Valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés

22 hónapos a kisfiam, és bármennyit mutatom hol az orra, szája..., meg melyik állat mi micsoda, nem hajlandó rámutatni,nem utánozza az állathangokat, olyan mintha nem tudná. Ha nézegetünk meséskönyvet akkor mondom neki mutasd meg hol van ez-az és nem csinálja. Nem tudom nem tudja, vagy csak nem akarja. Minden nap elmondom, mutogatom a testrészeit, és semmi. Már teljesen kivagyok emiatt.

De ha öltözünk, meglátja a zoknit, akkor emeli a lábát, tudja hová kell a sapka, cipő stb.. beszélni még nem beszél. Bár nagyon nehéz leültetni akár 10 percre is, mert állandóan csak fut, jön-megy mint aki nem ér rá.


2011. márc. 21. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Vagy lehet hogy Te vagy retardált kedves első válaszoló?hmm?
2011. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod,mert a tanulásához mondani, mutogatni kell és megtanulja.

Ha nem csinálja ennek ellenére sem akkor lehet picit le van maradva de én nem mondanám,hogy nagy a baj,mindenesetre orvossal beszélj erről.

23 hós a fiam de már régóta beszél, mindent mond,utánoz.Régóta tudja a fül,fej,hónalj ...stb hol van,mutatja sőt mondja is.

2011. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy hiperaktív?A védőnő vagy a doki nem mond semmit?
2011. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Türelem! Biztos egyszer csak mondani fogja:-) Meg mutatni:-) Minden gyerek másképpen fejlődik.

Viszont azt figyeld meg, hogy nem e esetleg a hallásával van gond. Bocsi, hogy rögtön erre gondolok, de volt egy ismerősöm, aki 3 éves koráig nem beszélt, viszont egyébként egészséges volt, aztán rájöttek az oviba, hogy nem hall.

2011. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megállapítani, hogy nem látjuk szemtől szembe a kisfiadat, el tudom képzelni, hogy a világon semmi baja, csak Te vagy aggódós, ő meg picit az átlagtól eltérő tempóban halad, és azt is, hogy valami esetleg nem stimmel nála. (Hiperaktivitás pl, vagy valami ilyesmi, de ezt ne vedd készpénznek, meg kell nézetni!)

Keressetek fel egy szakembert. Szerintem a gyerekorvosnál kérdezz rá, és majd ő elirányít a megfelelő helyre, ha szükségesnek látja.

2011. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Tényleg inkább a védőnőt, dokit kérdezd meg. Bár az, hogy tudja, hogy hova valóak a ruhadarabok, az jó jel.


Az én fiam 18 hónapos, de már régóta mutogatja a testrészeit (mindig viccesen tanítottam neki, aztán utánozni kezdett), állatokat ismeri (mondjuk van is itthon bőven állat: cica, kutya, tyúk, kakas, nyúl, apámnál liba, malac), könyvben mindent megmutat.

Beszélni még nem beszél, néhány szót mond csak, de pl. a cica, az nagyon megy neki... :D Ja, meg ha az apja focimeccset néz, akkor a GÓL-t azt nagyon édesen mutatja...

2011. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Aki azt írta hogy retardált, nagyon szíven ütött:( most a sírás kerülget.
2011. márc. 21. 13:32
 8/21 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele,sajnos sok az ilyen bunkó aki ezt élvezi!

Biztos minden rendben lesz:)

2011. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 21. 13:37
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem retardált a gyermeked,és valószínű hogy nem is hiperaktív.Azért annak sokkal több tünete van,nem csak annyi,hogy egész nap szaladozik.Nyilvánvaló,hogy nem üldögél egy helyben,hiszen egy 22 hónaposnak mindig sok a dolga:))Szerintem inkább nem érdeklik ezek a dolgok,sokkal inkább felfedező típus.Szívesebben van kint a természetben,szaladozik,homokozik,gyűjtöget,mintsem hogy leüljön és meghallgasson akár egy rövidke mesét is.22 hósan nem is ez a "feladata",sokkal inkább az,hogy felfedezze a világot!!
2011. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!