Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha nem keresztelt...

Mi van akkor ha nem kereszteltetem meg a kisfiamat?

Figyelt kérdés

A környezetünkben már páran megszóltak érte. Nem vagyunk vallásos család, és én sem vagyok megkeresztelve.

Viszont zavar ha megszólnak érte.


2009. febr. 23. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Ne kereszteld meg, ha nem érzed úgy. ( majd választ ő magának vallást)

Az okoskodóknak meg mondd, hogy meg van keresztelve. Közük....? :)

2009. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi lenne, semmi!!! Had te döntsd már el hogy megkereszteled e vagy sem! Ne hallgass másokra.Én ilyenkor azt mondom ha nagy korába meg akar keresztelkedni majd meg fog akkor is meg lehet! 20 évesen keresztelkedtem az én döntésem volt nem másé!
2009. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a magánügye. Nálunk is így van, mert a 6 évesem még nincs megkeresztelve. Elég sokszor előjön ez a téma. Ismerős család sem vallásos, ők névadó ünnepséget tartottak.
2009. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem kereszteltetjük meg a babánkat,mert a párom és én sem vagyunk megkeresztelve.Igaz én sokat jártam templomban a nagyimmal gyerekkoromban,családi okok miatt nem lettem megkeresztelve. Ismerem az egyházat elég jól.Hátrányát nem érzem,hogy nem vagyok megkeresztelve.A párom viszont egyáltalán nem gyakorolta a vallást,és nem járt templomba se,így ő ellenzi a keresztelőt.Én úgy gondolom ha nagyobb lesz és érdekli a vallás akkor nem fogok elzárkózni előle.

Mi úgy döntöttünk,hogy nyáron csinálunk neki egy névadót,ha még létezik ilyen.

Szerintem magyarázd el az embereknek,hogy miért nem akartok keresztelőt,de ha ezt nem szeretnéd akkor meg ne foglalkozz velük!A te gyereked és ha így látod jónak,akkor így csináld!

2009. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele hogy mit mondanak a környezetedben ez igazából a krisztusban hívőknél szokás.Ha nem szeretnéd keresztelni még akkor is ott van a névadás és így a keresztszülők is hivatalossá válnak,nagyon sok gyerek nincs megkeresztelve az én fiam pl:azért nem mert nekünk és a keresztszülőknek is bérmálkodni kellett volna és 3 hétvégén részt venni a szentmisén.Mi ezt nem vállaltuk mert nem vagyunk hívők.
2009. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem keresztelteted meg, akkor nem lesz megkeresztelve. :) Ha nektek ez nem fontos, nem jelent túl sokat, akkor minek megkereszteltetni.

A keresztelő egy fogaldalom, elkötelezettség is a szép szertartás és a szokás mellett. Ha ti ezt nem gondoljátok komolyan, akkor csak azért, mert mások megszólnak, ne csináljátok végig.

Nekünk többek között ezért nem volt egyházi esküvőnk. Nem éreztük volna teljesen őszintének, hiszen egyikőnk sem vallásos. Persze az idősebb rokonság kicsit rossz néven vette, de mi nem foglalkoztunk ezzel.

Éppen ezért lányunkat sem tervezzük, hogy megkereszteltetjük.

2009. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Ha nem vagytok vallásosak akkor az tisztességes ha nem keresztelitek meg a srácot.

Miért kéne megjátszani magatokat.

Akinek nem tetszik..........

2009. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Az ember nem azert megy feltetlenul templomba eskudni mert vallasos,hanem mert ez egy szokas is egyben,ugyanez a helyzet a keresztelessel is,az emberek tobb mint otven szazaleka neem vallasos megis atesik ezeken a szertartasokon.Ezek szerint ti a Karacsonyt sem tartjatok mert nem vagytok vallasosak,vagy?...
2009. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez a mi családunkban is téma. Engem már azért is megszóltak, mert nem volt templomi esküvőnk. A férjem ugyan meg van keresztelve, de ő sem jár templomba, viszont a rokonsága igen. Mondtam, hogy egy, nincs kedvem hitoktatásra járni hónapokig, kettő elég képmutatásnak érzem, hogy az esküvő miatt megkeresztelkedem, aztán többet sem megyek a templom közelébe sem. Úgyhogy ebben maradtunk. A férjemet nem érdekelte, a családja meg engem nem érdekel.

Amikor megszületett a gyerek, megint előjött a téma. Mondtam a férjemnek, hogy akkor menjen el ő a paphoz, és beszélje meg vele. Úgy tudom, hogy hivatalosan, ha nem vagyunk összeházasodva nem is lehetne a gyereket megkeresztelni. Ennek ellenére sokszor kivételt tesznek, mert kevés a hívő és örülnek, ha valaki megy. Aztán a férjem azóta is megy a paphoz. A kislányom most 10 hónapos. Szerintem ő már nem lesz megkeresztelve.

2009. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem vagytok vallásosak, akkor fölösleges hacacáré lenne. Szerintem akkor kereszteltesse meg valaki a babáját, ha van mögötte valami hit. Hiszen a keresztelés lényege nem az, hogy elvisszük a babát a templomba, mert az a szokás és olyan szép a szertartás, hanem az, hogy hiszünk valamiben. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy a ti babátok meg van-e keresztelve.
2009. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!