Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tanuló babák anyukái a...

Járni tanuló babák anyukái a ti babátok is sokat esik?

Figyelt kérdés
Vagy csak az én kislányom esik kel egyfolytában. És szegénykémnek mindig a kis feje koppan:(
2011. márc. 22. 09:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy hónapja indult el és "hát még nem tökéletes a járása". Kapaszkodás nélkül 4-5 métert tud megtenni tottyanás nélkül, de nem engedi, hogy fogjuk a kis kezét.
2011. márc. 22. 09:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden baba így tanul meg járni és esni is... Ez szükségszerű, sajnos. Ne aggódj, baja nem lesz tőle, csupán óvatosabb lesz legközelebb. Esni is meg kell tanulni, ennek itt az ideje. Ha most nem tanulja meg, később lesznek belőle hatalmas problémák..
2011. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
100%

Esik bizony. Főleg mikor rohangál a kertben, egyenletlen a talaj és még sár is van egy kicsit. Olyanokat puhan :D De szerencsére nem nagyon hatja meg, felkel és szalad tovább. Ritkán esik el úgy, hogy baja lenne. A múltkor cumival esett el idebent (lepakolta a fotelből a párnákat azon ugrált és arccal esett a padlóra) orrán-száján jött a vér. 2 perc múlva már semmi baja nem volt. Csak egy picit karcolta fel a foga a száját, de a száj nagyon tud vérezni.:S A cumi egy kicsit megütötte az orrát, az nem vérzett annyira. Sokat esett már pici kora óta és szerintem mára már megtanult úgy esni, hogy ne üsse meg nagyon magát.

Eleinte nagyon megijedtem mikor elvágódott azonnal felkaptam, tutujgattam, de még jobban sírt. Most már nem nagyon foglalkozom vele ha elesik. Ha látom, hogy nincs komoly baja akkor nem kezdek el pánikolni neki mert csak még jobban megijedne.

2011. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
13 hónapos kint az udvaron fogja a kezem és sétál mellettem. De bent a lakásban nem hajlandó és mindig elesik múltkor is az ajtófélfába koppant a kis feje:( ( szép kis pukli lett a következménye)
2011. márc. 22. 09:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez a járni tanulás következménye, de féltem mindig a kis feje koppan.
2011. márc. 22. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor járni tanult, annyit esett hogy már féltem azt hiszik én verem a sok folt miatt, és persze mind a fején főleg az orrát horzsolta le, ez így ment kb.2 hónapig, míg bele nem jött a járásba!
2011. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 14 hónapos,de még ő is sokszor esik-kel.

Ha elesik és sír,én sem tutujgatom(eleinte vigasztalgattam),vigyorgok rá,mondom neki:semmi baj.

Azóta ha elesik,felkel,megy tovább a dolgára.....

De ha nagyon megüti magát,akkor felveszem,simizem,puszilgatom:) De már pár másodperc után ki is száll az ölemből......

2011. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!