Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli, szopizós babák...

1 év körüli, szopizós babák anyukái, mit és mennyit eszik a babátok és mikor a nap folyamán?

Figyelt kérdés
És ha még esetleg szopin is alszanak el?
2011. aug. 30. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most lesz fiam 11 hónapos, azért leírom, jó?:)

reggel fél7-7 körül kel, ekkor szopizik, utána felkelek, készítek reggelit, abból kap, de általában nem eszik sokat.

Ez kenyér vajjal, vajkrémmel, májkrémmel, sonkával, hasonlók.

Fent van kb 9ig, utána alszik fél órát, majd 10-11 között gyümölcs(alma, barack, zabpehely).Előtte szopizik kicsit.

12kor szintén szokott aludni fél órát(nagy ritkán többet)utána ebéd+szopizás.Én főzök neki, de sokszor már a mi ételünkből eszik, ma pl lebbencs leves volt a menü, ő kapott bele egy kis husit.

Attól függően mikor ebédel kap 5körül egy banánt általában.Nagy ritkán túró rudi túróját, vagy ha anyukám süt, akkor abból kap.

7-fél8között vacsi, olyan mint a reggeli,utána fürdés, és cicin alszik el.

Van amikor a napközbeni alvás előtt szopizik, ez változó, sokszor van, hogy ő kéri, és akkor úgy alszik el nap közben.

2011. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


igen, még cicin alszik el. nálatok hogy van?

2011. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És mekkora adagokat eszi?

1 évesek múltak az ikerfiaim, mostanában nem úgy esznek ahogy szeretném. Reggel 6 fele kelnek, akkor szopiznak általában, fél8-8 fele megyünk a boltba, ott kapnak fél kiflit, van hogy megeszik az egészet, van hogy hagynak.

Ők szopin alszanak el, van hogy fél10 van hogy fél12 kor, mostanában már tolódik, de van még hogy kidőlnek előbb. Ha nem alszanak el 10 fele, akkor kapnak gyümit, vagy joghurtot, túrókrémet, rudit, valamit, és szopival úgy van később az alvás. 1-fél2 fele ebéd, én főzök, nem esznek már üvegeset egyátalán. fél3-fél5 fele még egyszer alszanak, attól függően mikor keltek az első alvásból. Itt is van uszi ha később fekszenek. 6-7 között vacsi, és 8-9között alvás szopin. Meg éjjel is többször kelnek, és szopin alszanak el.

2011. aug. 30. 21:37
 4/13 A kérdező kommentje:
Sok vagy sűrű a kaja, és azért esznek kevesebbet? Ennyire elég lenne a szopi? Reggel sokszor ha jól ébrednek, és nem adnám, nem is kérnék, ergó nem éhesek, (ettek éjjel ugye).
2011. aug. 30. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:

gratulálok, nekem minden vágyam hogy ikreim szülessenek!


az én kislányom csak ebédnél eszik emlitésre méltó adagot, azon kivül szerintem keveset! a szopin van a hangsuly, de nem tudom mennyit szopik:D


étvágya változó és ételt se nem mindig ugyanazt kedveli

2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hós. Van hogy napi 1 szopi, máskor meg rengeteg (fogzáskor). De ha a nagyinál van 2 éjszakára, akkor simán kibírja cici nélkül.

Cicin csak akkor aludhat el, ha fogzik. Amúgy 6-kor engedem az utolsó cicit (vagy a napi 1 cicit), és 8 körül irány az ágy, apa altat.

2011. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia,

pont nekem is hasonló kérdések járnak a fejembe.. ennyire elég lenne a szopi?


Reggel 6 felé szopi

7.3o kelés

8 reggeli, változó mennyiséget.. ma pl 1/6-od adagot, de valamikor teljes adag is lecsúszik (gyümölcs sinlaccal, kenyér bio szilvalekvárral, most vezetem be a kefírt)

1o szopi közben alszik be

12-12.3o ebéd - főzelék tudmixolva+kenyérfalatkák - ez is nagyon változó mennyiségben

15 szopi közben alszik el

18-19 vacsora - szinte csak paradicsomot eszik (amennyit elé teszek), a kenyeret kidobálja a földre, néha egy kis sinlac pép, ha nem eszik kenyeret


Ezen kívül az étkezésekhez a végén szokott gyümölcsöt kapni.

A sinlac helyett szoktam még bio gabonapelyhekkel sűríteni (gluténes és glutén mentes vegyesen).


Néha annyira minimál adagokat eszik..teljesen kétségbe tudok esni :S Hozzá kell tennem, hogy ő pici baba és mindig a minimumokat hízta az első hónapokat kivéve. Így eléggé bele tudom magam hergelni, amikor nem eszik.

2011. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és most múltunk a héten 1 évesek. Utolsó vagyok.
2011. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még mindig utolsó..kihagytam az éjjeli 2-4 szopit :D
2011. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és a gratulát. Az én lányom is minimumokat hozta annak idején, most se egy nagydarab, lassan ő örököl a fiúktól. 3 éves lesz és 11,5 kg meg 86 cm. Fiúk egy hónappal előbb születtek 2 és 2,5 kg-mal, most 8,5 és 9,5 kg ok meg 73-75 cm-ek. Ez a kg kül megvan 6 hetes koruktól. Szerintem nem kicsik, ahhoz főleg hogy mennyivel születtek, sokkal jobban nőttek mint a lányom (ennyi idősen 8 kg és 68 cm volt). Hétfőn viszem őket méreckedni, kíváncsi leszek nagyon, utoljára a nagyobb nem nagyon hízott.

Én is ki tudok akadni ha nem esznek rendesen (szerintem rendesen) bár ma eddigi kajával meg vagyok elégedve:

6kor szopi, 8 után fél kifli+fél túrókrém fejenként. fél11 szopi, azzal elaludtak. Most ettek fél 1kor, leves is (husi, répa, elvesgyöngy)+virslis tésztát is megkóstolták, a kettő együtt már szép adag volt, így kaptak pár szem nápolyit. :-)

2011. aug. 31. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!