Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokták elkezdeni a...

Mikor szokták elkezdeni a babák a fejüket emelni, illetve forogni?

Figyelt kérdés

Még csak 2,5hónaposak vagyunk, hason nem marad meg hiába próbálom lekötni a figyelmét, szórakoztatni közben.

A hasamon fekve elvan hason is emeli a fejét, és tartja is, de hason ha ki is bír pár percet maximum megfordítja a fejét, nem emeli egyáltalán.

első baba, nem tudom mikor mit "kéne" csinálnia, gondolom még nincs lemaradva.de nagyon aggaszt hogyha nem marad meg hason akkor le fog maradni.

Anyukák akik hasonló helyzetben voltak nektek hogy alakultak a dolgok?


2011. márc. 22. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ebben a táblázatban megtalálsz mindent, de persze minden gyerek más, és lehet, hogy valamit előbb, valamit pedig később csinál majd a babád:


[link]

2011. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jó a link:(
2011. márc. 22. 10:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Itt van még egyszer, remélem most jó:


[link]

2011. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm:)
2011. márc. 22. 10:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán erre gondolhatott:


[link]

2011. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam kb. 1,5 hónaposan szépen emelte és forgatta is a fejét 2-3 percig, főleg ha lekötöttük a figyelmét valami színes tárgyal amit elé raktunk.

De minden baba más.

2011. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. babám még nem volt 2 hónapos amikor már könyökölve tartotta magát. A kistesó most 3,5 hónapos és még csak a fejét emelgeti és forgatja, még nem tud könyökölni. A neurológián azt mondták, hogy csakis hason lehet, ha ébren van, hogy erősödjön. Nagyon nem szeret hason lenni, így csak naponta 2-3x 5 perceket van hason, de már így is látszik hogy fejlődött. A babák nem egyformák biztos majd behozzák a lemaradásukat.
2011. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk 4 hósak, és folyton hason akar lenni, ugy is alszik már, hiába hátára fordítva alszik el, átfordul. Pedig Ő is utált hason lenni.

Szerintem 4 hónaposan már Ő is ezt fogja csinálni.Ne aggódj, én is azt tettem tök feleslegesen!

Sőt még gyógytornászhoz is javasolta a doki, de mire elértünk volna aoda h oké visszük, már behozta a lemaradást.


Szóval ne parázz,minden rendben a babáddal,ne siettesd, halad Ő maga tempójában:)

2011. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor picit mégis le van maradva a kisfiam:(

De ha a hasamon van nagyon szépen tartja percekig a fejét.

2011. márc. 22. 12:28
 10/12 krisztivan ***** válasza:
Nem tudod siettetni.Ne izgulj hiszen irod hogy tartja a fejét.Mi voltunk neurológián mert a kisfiam nem emelte a fejét ülésbe húzáskor és soha egyáltalán pedig már 3 hós volt.Letolt a dokinő hogy mit akarok még ettől a pici babától és hogy felejtsem el hogy hason szenvedtetem a gyereket ha Ő nem akarja.Nem lehetett a fiamat lerakni hasra mert utálta és inkább csak sírt.Kicsit meglepődtem a dokin.A gyerekem 4 hós múlt amikor elkezdett hasra fordulni minden probláma nélkül.Azóta sokat van hason de csak ha Ő is akarja ,én nem rakhatom ugy le.Hasadra,mellkasodra fektetve szerintem jól csinálod.
2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!