Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok a mosható...

Tapasztalatok a mosható pelussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok, most kezdtem utána nézni a babázós dolgoknak, és nekem nagyon szimpatikus ez a módszer. Érdekelne, kinek mennyire jött be, pozitív és negatív véleményeket is várok. A neten egész jó dolgokat írtak róla.Köszi.
2009. febr. 23. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi pénzért nem vállalnám be.

Öcsém textilpelusos volt, anyám nem csinált mást egész nap, mint görnyedt a kád fölött és mosta a napi 30 pelenkát...

Igaz, ma már van mosógép, de én is sokat mostam a gyerekemnek, pedig csak a feje alá használtam textilpelust, böfizéshez, de 2 naponta áztattam, fertőtlenítettem és mostam, vasaltam. Sok volt.

És a textilpelus nem tartja bent a folyadékot, azt muszály cserélni, mert átenged, és minden elázik...

Szóval én minden szempontból eldodható pelus párti vagyok.

De számomra meglepően sokan még mindig használják ezt a módszert, úgyhogy nem leszel egyedül, ha ez mellett döntesz:-)

2009. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem próbálnám ki,mert lesz neked dolgod elég első gyerek minden időd leköti majd bár tudom a környezet védelem. Nekem bevált az eldobható! De a te döntésed vegyél mind kettőt aztán majd eldöntöd! boldog babavárás!
2009. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan ezt kérdeztem anno keresd meg:Hol lehet (olcsón) beszerezni a Bambinomio mosható pelust, mennyire praktikus, gazdaságos, és hány db -ot kell egy méretből ...


Még érveltem is mellette.:))

Hát nem tom mi lenne velem ha még azt is mosnom kéne.Nem próbáltam ki.Csupán szerintem nagyon ráértem pocakosan nézelődni neten, de nem ugrottam bele, hál isten.

Egyébként nekem is szimpatikus volt a dolog.Hát rád bízom ,csak nehogy megbánjad.

További szép babavárást

2009. febr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak a feje alá használjuk, az ágyban, az ő ágyában, a pelenkázon, az első időkben ha valaki felvette, igy is rengeteg fogy belőle...hátmég ha azzal is pelenkáznám..egész nap moshatnék. kb. 30db van, de sokszor csak azért mosok

Majd ha megszületik a babád meglátod mindenen sporolsz az időddel, csakhogy minnél többet vele lehess.Szerintem.

3hónapos a kisfiam

2009. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizony, én is úgy látom, mint az előttem szólók. Ha lesz egy szusszanásnyi időd a gyerek mellett, inkább foglalkozol a háztartással, vagy VÉGRE magaddal egy kicsit, pihensz, kikapcsolódsz, ahelyett, h pelusokat mosogass, hidd el! Ráadásul a pelenka-dermatitisz kevésbé alakul ki az ultramagos (v mi a neve) eldobható pelenkával fedett bőrön. Gondolj bele, ha menstruációkor betét és/vagy tampon helyett vattát kéne használnod, vagy egy darab rongyot, mint anyáinknak, nagyanyáinknak. Persze, kibírták ők is, de ha lehet választani, miért a macerásabb megoldást választanád?

Az is igaz, h olcsóbban jönnél ki, de én úgy oldom meg a pelenkavásárlást, h olcsó, de jó pelust veszek és/vagy akciósat; a látogatóba érkező rokonoknak megmondtam, h ne ruhácskát hozzanak, hanem pelust, popsitörlőt; arról nem beszélve, h én magam nem járok sehova, nem költök semmi extrára, így úgy érzem , h ki tudom szorítani a gyerekre az eldobhatós pelus árát.

2009. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem arra a hagyományos textilpelenkára gondolok, amit úgy kell ráhajtogatni a gyerekre, amiben még mi is áztattuk a popsinkat anno közel 30 éve, hanem a mosható nadrágpelenkára. Pamutból van, 7-8 nedvszívó réteggel + vékony külső légáteresztő réteggel, amit külön lehet megvenni hozzá. Egyszerűen gépben mosható, tilos vasalni, stb.
2009. febr. 24. 15:28
 7/7 anonim válasza:
Én az 5 hónapos kislányommal a "legősibb" textil pelust használom, amiben még mi cseperedtünk. Csak a legjobbakat mondhatom róla!! Nem vesz el sok időt, csak pár perc többlet, nem fogy belőle rengeteg, és szép a popsija. ÉÉÉÉs környezetbarát, meg OLCSÓ. (Ecetes áztatás, mosószódás mosás, no vasalás). Javaslom, próbáljátok ki!
2010. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!