Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ad felvágottat a...

Más is ad felvágottat a babájának?

Figyelt kérdés
Csak azért érdeklődöm, mert sokan ajánlották, hogy egyéves kislányomnak adhatom már a virslit, párizsit, sonkát, viszont olyan összetevőkből állnak, amiket nem juttatnák a kicsim szervezetébe. Tudom, hogy előbb-utóbb találkozik majd ezekkel a dolgokkal, de egyévesnek még korai ez a sok szintetikus anyag. Ti hogy gondoljátok?
2009. okt. 7. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

én nem adnám. Gondolj bele, józan ésszel. A virsli és a párizsi a húsipar szemétgyűjtője. minden maradék izé azokba kerül.

Sonkát lehet, h mernék adni, de inkább vennék neki külön 10 dkg DRÁGA, jó minőségű, igazi sonkát. Szóval NEM SÁGA hullámsonkát és vizezett vacak társait.

2009. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Nekem 9 hónapos a kisfiam. A védőnőnk már mondta, hogy adhatok neki ilyeneket enni. Pár napja kapott először igen jó minőségű virsliből pár kis darab katonát, kenyérrel, és ízlett is neki! Természetesen csak a virsli belsejéből evett, és tényleg nem sokat!

Akartam már adni neki pulykamell sonkát is, pici darabot, de azt kiköpte, gondolom azért, mert olyan vékony, megrágni nem tudta, ls egybe lenyelni sem.

2009. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Én adnék a gyereknek, de az enyém még kicsi!

A másik, hogy megint jön ez a lehurrogás, ez pocskondiázás az ételre egyesektől.

Kérdem én, mi a garancia hogy aki "jó minőségű" kaját vesz, hogy az az is.

Ott álltál amikor csinálták, láttad hogy a dolgozó nem köpött bele, épp nem a fenekét vakargatta és utána nyúlt a húshoz?

Semmire nincs garancia. Bocsi, hogy ezt leírtam, de állandóan mindenki a virslit és társait szapulja.

Még egyszer bocsi!

2009. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Egyet értek az utolsó válaszadóval. Tényleg egy csomó olyan hatás van, amitől védeni kell a gyerekünket, de én űgy gondolom, hogy a túlzottan "steril" nevelés, éa a minden "káros" anyagtól való hisztérikus óvás sem vezet jóra.

A "DRÁGA" termékekkel meg tényleg az a helyzet, hogy senki nem állt közülünk ott, hogy lássa, mi is történik a készítésekor. Szóval ha választani kellene, hogy mit nézzek meg: az árat vagy a összetételt, akkor nálam az összetétel nyerne.

2009. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ez nehéz döntés, valóban ijesztő ez a sok adalékanyag. Meggondolandó, hogy mit adunk gyermekeinknek.
2009. okt. 7. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kinyitod a babád gyermekegészségügyi kiskönyvét középen, abban van egy táblázat, hogy mit, mikortól lehet adni. Vannak benne fura dolgok is, szóval nem tudom, hogy mennyire lehet rá hagyatkozni, de ez azt írja, hogy felvágottat, virslit csak 24 hónapos kortól ehet a baba. A védőnőm is ezt mondta egyébként.

Az én kislányom most lesz egy éves. Még biztos, hogy jó ideig nem adok neki ilyesmit. Jó minőségű sonkából szokott eszegetni.

2009. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Én adok a kisfiamnak reggelire vagy uzsonnára felvágottat és virslit is. Nagyon szereti.
2009. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém kap felvágottat, de olyat, ami színhúsból készül, virslit nem. 17 hónapos

Azért ami jó minőségű, abban több a hús is, mondjuk tartalmaz még sertésfejet, hulladékhúst, húshabot, kb hat féle E betűs adalékot és tartósítószert. Aki ilyet nyugodt szívvel mer adni a gyerenek az tegye, én még megkímélném tőle egy darabig.

2009. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!