Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan gyerekkel aki ennyire apás lenne?

Figyelt kérdés

Kisfiam 22hós.apa 4-re ér haza van hogy hétvégén is melózik de az ritka és szeptembertől újra suliba is fog járni.A fiam csak őt szólítja a nevén(apa)ez volt az első szava anya azt még nem is mondja talán néha hogy aja.

Strandon voltunk tegnap és mikor elment a párom valamiért rögtön sírt vagy csak kereste apa,apa és ment a nagy semmibe nem érdekelte hogy szolok neki jöjjön vissza apa is mindjárt jön.Reggel felkel és keresi az apját ha menni akar valahova apa kezét fogja meg és húzza pápá.A medencébe csak apa kezébe jó,igazából mindent apával akar csinálni és én kipróbáltam hogy lemaradtam egy kicsit nem látott és nem is keresett.Tudom szemét dolog de én néha úgy irigylem a párom ezekért a dolgokért.Ha kap valamit és megkérdezik kitől kapta rögtön mondja apa,kivel voltál a strandon apa.pedig igazából kitudná mondani hogy anya már többször megesett.

Én a rossz szerepet kaptam aki nem enged ezt azt,nem adom neki ezt azt.Aludni kell menni meg enni néha és persze nem akar sír hogy apa,apa és nyúl felé.

Meddig normális ez így?1 hét és megy bölcsibe és nekem már most szeretet hiányom van tőle.


2011. aug. 27. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyire talán nem, de az én fiam is apás lett/volt. Kb. 1,5 évesen kezdte, nála is előbb jött az apa megszólítás különféle formái (aa, app, api, apa) Mikor otthagytuk a mamánál, vagy szimplán csak elszaladtunk valahova, sírt, hogy apa, apa. (persze 1 perc után megnyugodott és játszott tovább, miután elmentünk)Mikor megérkeztünk, apjának örült. Mindig apja fürdette, és enyém volt az altatás, azóta ez megfordult, mert apival kell aludni. (most ott tartunk, hogy megpróbálom én néha, a mesék után persze mondja, hogy "anya menjen, apa jön" :o) Már konkrétan kiküld, hogy "jóét, szia" :o)

Szóval csak annyit akartam, hogy a nagyon apás korszak kb. 2-3 hónapig tartott, most 21 hónapos, és már egyáltalán nem sír, ha a mamáknál hagyjuk, néha emlegeti az apját többet, de engem is, de ennyi.

Már mondja, hogy apa dodozit (dolgozik), mingyát anya dodozit (nemsokára én is fogok dolgozni). Szóval napközben is rengeteget emlegeti az apját, van, hogy fel is kéretszkedik mikor megyünk valahová, én persze nem veszem fel, de az apja igen. Mostanában a lépcsőn sem dukál lemenni, mert az apja felveszi. Velem persze már egyedül lemegy kapaszkodással... Szóval mostanában ilyenek vannak, igazából érthető: vele vagyunk egész nap, anya mindig ott van, anya mindig jön, anya mindig ad puszit ha fáj valami, anya mindig .... anya természetes. Azok az érdekes dolgok, amikre várni kell, mint apa. Szerintem nálatok is elmúlik majd, hogy a bölcsiben mi lesz, nem tudom. Én is aggódtam ezen, de nekünk még van 2 hónap, és már most nem aggódom.

Kitartás, türelem, csináljatok sok programot közösen.

2011. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én középső fiam (2,5 éves) is rettenetesen apás (na jó, ha nagyon nagy baj van, akkor anya puszija gyógyítja csak meg), de én imádom ezt, mert ott van az 1 éves kisöccse is, aki meg folyton rajtam lóg, úgyhogy 1-1.
2011. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk már nagyok a gyerekek (12 és 17)fiúk.Mi elváltunk a férjemmel 1 éve,és csak a nagyobik gyerek jött velem.A kisebbiknek az apja olyan mint az oxigén.Gondolhatod,hogy esett nekem mikor mondta ő apával akar maradni.Persze sokat találkozunk de nagyon hiányzik.Sokan kérdezik miért nem hoztam el erőszakkal,de én azt néztem,hogy a gyereknek mi a jó.Persze ezt sokan nem értik meg,de nem lehetett őket elválasztani.

Ennél apásabb már nem is lehetne senki....

2011. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt ilyen,de ez változott.

Most csak én az anya vagyok neki jó.Apával még a boltba se megy le,sőt néha küldi el magától.

Anno én is féltékeny voltam mint de,de hidd el ez változni fog.

Ritkábban látja gondolom és ez emiatt lehet.

2011. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 20 hós lányom ennyire nem apás,de reggel,ha fel kel az az első szava,hogy "apa?" Elmondom neki,hogy dolgozik és kész.Néha napközben fel emlegeti és ennyi.Én abszolút nem vagyok féltékeny,hogy apával milyen jól elvan,hisz velem van egész nap.Örülök,hogy az apja le tudja foglalni,míg én csinálom a dolgom.Igaz,néha rájuk nézek és csak arra eszmélek fel,hogy őket bámulom és én nem haladok.

Ha baj van,legtöbbször anya jön a szájára.De szerencsére apa is meg tudja nyugtatni,ha kell.

Most kell is ez,mert a napokban fog megszületni a kisöccse és még nem tudom mi fog várni...mennyire lesz féltékeny,mennyire lesz anyás vagy épp apás,de igyekszünk.Tulajdonképpen majdnem egyenlően állunk a lányunk szemében. :D

2011. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést az előbb írtam ki

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


nem tudok segíteni, én is így vagyok :(((

2011. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 22 éves leszek és még mindig az apukám a mindenem!ha külön nyaralunk nincs nap h ne beszélnénk!mindent meg tesz értem és persze a húgomért is!régen minden este ő takart be és csak vele voltam hajlandó vacsorázni is!:) szóval szerintem ez nem meglepő!majd lehet megváltozik a Te esetetekben, általában a fiúknál ez így van előbb apa aztán jön csak az anya! a párom is ilyen volt! szóval kitartást!:)
2011. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

na nálunk most jött el ez az időszak h szegény apa még wc-re se mehet nélküle,de legalább apa is megtudja h milyen ha még wc-re se lehet menni.a strandolás is csak apával megy,velem be se jön a medencébe pedig már vagy 7-szer voltunk idén.még szerencse h még szopik máskép én nem is léteznék a számára.16 hónapos csajszi anyukája

képzeld valamejk nap apa elkellet hogy menyen Pestre és 2 nap után tudott csak haza jönni és 2 napig sirva kereste az apját...hát a szivem szakadt meg érte,még az utcán is azt orditota h apa

2011. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mi lett veletek azóta kérdező. Nálunk is hasonló a helyzet és nagyon bánt. :(
2023. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!