Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák akik nem adhatna...

Olyan anyukák akik nem adhatnak tejterméket babájuknak?! Sos!

Figyelt kérdés
milyen "édességet" adtok babátoknak. fiam 9hós múlt, és annyira sajnálom, h semmit nem ehet szinte, gondolok it a krémtúróra, turorudi belső... csak sinlacot kap gyümivel, meg bulátát. ti mit szoktatok adni neki???
2011. márc. 24. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

gyümölcspép, néha egy kis babakeksz, ennyi, nem hiányzik neki még hisz nincs hozzászokva.

Allergiás a babád?

2011. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

figyi, ezeket nem azért nem eheti most mert tejterméket nem ehet, ezeket egyik baba se eheti!!!!

ne sajnáld, hogy nem kap tartósítószert e vitamint...

adj neki HTkekszet meg gyümölcsöt

2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs is szükségük ilyesmikre, szerintm. Én adhattam volna, de nem láttam fontosnak. Inkább sok-sok gyümölcsöt kapott, nasinak meg bulátát, kölesgolyót..
2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam már 16 hónapos múlt, de ő sem ehet tejtermékeket, én a következő "édességeket" szoktam készíteni neki. A tied is eheti őket.


Gesztenyemasszát, banánt és almát lereszelek nagy lyukú reszelőn és összekeverem Babylove-os 3 gabona keverékkel. (Az enyém tojást sem ehet, mikor más gyerekeknek is csinálom, akkor nekik babpiskótát szoktam belereszelni). Ebből keményebb, gyúrható masszát csinálok, kis golyókká formázom.


A fiam másik kedvence a rizstejből készült tejbegríz, amibe gyümölcsöt reszelek, fahéjat szórok rá.


Szoktam ezt is rétegezni gesztenyemassza, sűrű tejbegríz, tetejére banán.


A fiam ezeket nagyon szereti, és más gyerekek is, akiknek nem kell így étkezniük.

2011. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túrórudi helyett Gesztenye Marci vagy Geszti Eszti, gesztenyemassza, állítólag a Humana-nak van tejmentes almapépje (por). Bár a fiam már 2 éves, 9 hónaposan Ő is csak Sinlacot meg kölesgolyót evett.
2011. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tejfehérje allergiás, és minden hasonló korú baba anyukája, ugye adja a túrót, sajtot, meg minden ilyesmit, mait én is imádok,de mivel szokik tőlem is meg van vonva kis mértékben :( és olyan rossz persze csak nekem, mert neki nem hiányzik, de úgy adnék neki én is kis túrót, sajtot... de hát :( így akkor marad a buláta, gyümi ,sinlac, meg akkor a gesztenye massza :)
2011. márc. 24. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nálunk is ez a helyzet (11hós) és hetek óta töröm a fejem hogy milyen újdonságot is adhatnék a babámnak. gesztenyemarci nálunk is bejött,de ezzel ki is fújt az édességlista. rizstejből tudsz esetleg pudingot főzni, az egész ehető, csak figyeld a pudingport is, van amelyik tartalmaz tejet.

keveslem a tejmentes babaterméket, gabonapép is alig van ízesítettbe, konkrétan egy fajtát találtam, a banános milupát.

mostanában vezetem be a tojást, így adtam babapiskótát, nem jött be neki.

a háztartási keksz szerintem ha csak nyomokban is, de tartalmaz tejfehérjét.

2011. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!