Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit kezdjek egy babával?...

SOS! Mit kezdjek egy babával? Nővérem kórházba került.

Figyelt kérdés
És holnap rajtam kívül (én is csak a kötelesség lemondásával) senki nem ér rá vigyázni a babára. Fél éves. Nekem még közöm nem volt hozzá pelenkázás és etetés szinten. Most őrültek háza van, mert karamboloztak a férjével, férje kómában, nővéremnek koponyája tört, kulcscsontja, és egyebek.. Biztos mondanak sebtiben ezt azt, de érdekelne, mit kezdjek egy babával reggel fél7től este 9ig... Mikor kell mivel etetni, hogy kell pelenkázni, mikor kell lefektetni? Minden hasznos válasznak örülök, ez most nagyon SOS.
2011. okt. 18. 19:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pelenkát akkor cserélsz mikor már tele van vagy kakilt egy picit.Megfogod,hogy mennyi van benne és ha érzed,hogy púpos akkor csere.Alvás előtt is kell neki nehogy átázzon.Alvás általában ebben a korban még 3 szor szokott lenni.Ha nem esik az eső és nem fúj eszeveszettül a szél öltöztesd fel és vidd ki sétálni ott biztos elnyomja a levegő.Tedd le a szőnyegre pakolj neki játékokat és eljátszik.Kínáld meg innivalóval napközben.Adj neki enni: reszelt alma, tápszer, sárgarépa levesből , banán összenyomva villával.Kérdezz meg egy kisgyerekes anyukát ,hogy nem e tudna segíteni pár kérdésben.Esetleg anyukád nem tudna adni tanácsokat?

2011. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
hány hónapos a baba? Mielőbbi felépülést a nővéredéknek!
2011. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
bocsi, átsiklottam azon hogy fél éves
2011. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
Nem tudom mennyi idős vagy, de én unokaöcsémmel 13 éves koromban maradtam egyedül, mert nagynéném éppen szülte a másik gyereket. Én is reggeltől estig voltam a babával, aki már elmúlt egy éves, de nagyon hisztis volt. Nagyon paráztam, hogy mi legyen. Egyke vagyok, nem tudom milyen egy testvér. A baba köbö három óránként eszik, és pelust mi mindig kaja előtt cserélünk. Aludni meg látni fogod mikor szeretne, mert a legtöbb baba a füleit piszkálja! Vagy kicsit nyűgös, és semmi se jó neki. Olyankor próbáld meg elfektetni, és ha forogni szándékozna az ágyában, akkor próbáld a hátán fekve tartani és simogasd a pociját! Nálunk ez a nagyobbiknál kiskora óta beválik! :D Sok sikert! Írd majd meg hogyan sikerült!:D Én rendszeresen vigyázok a két gyerkőcre.:D
2011. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hol laksz? Ha közel, akkor tudok segíteni szívesen, 22 éves lány vagyok.


Szerezz egy pulóvert nővéred ruhatárából. Azon rajta van az illata, amit a baba megszokott. Pelenkázás nem nagy kunszt. Lefekteted, a pelusnak a ragasztócsíkjait leszeded, a lábainál, pontosabban a bokáinál fogva óvatosan felemeled, és a fenekét tisztára törlöd. Bekened krémmel, az új pelust aláteszed, eligazgatod, és ráragasztod a csíkokkal:)


Etetés ügyben nem nagyon tudok hozzászólni sajnos.

2011. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdi vagyok, ha közelben laksz, szívesen segítek személyesen is, nekem 4 hónapos a fiam.
2011. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

szia


én pécsi vagyokén is szívesen segítek.

ha szeretnéd privátban megadom a számom bármikor fel is hívhatsz segítek miben tudok.

nagyon sajnálom, ami történt remélem hamar fel épülnek a szülők...

bármi van hivhatsz nyugodtan ha kell jó?

nekem 2 kisfiam van 3 éves és 1 éves

2011. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
remélem elfogadod valaki segítségét,mert szükséged lesz rá..
2011. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Debrecenben vagyok.Ha kell segítség holnap,írj...és elküldöm a számom,hívhatsz bármikor.

16 hónapos kislány anyukája

2011. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok!!!! Pelus előtt van (gondolom) törlőkendő, és azt kell használni csak?

Viszont Erdélyi vagyok, de ha bajban lennék, visszajövök a fórumra, de bárcsak mo-n élnénk!

Babatápszert kanállal kell neki adni vagy cumiból? Ami ilyen grízes azt gondolom kanállal.

2011. okt. 18. 20:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!