Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Hogy oldottá...

Kisbabás anyukák! Hogy oldottátok meg, hogy a baba mellett legyen azért társas kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Jártok a babával valamilyen foglalkozásra? Van kisbabás barátnőtök akivel meg tudjátok beszélni a babás dolgokat?

Nekem 6 hós a babám,de úgy hiányzik egy hasonló helyzetben lévő barátnő,ami nincs sajna.


2011. márc. 25. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi a barátnőimmel 2-3 alkalommal találkozunk egy héten,akkor viszem a babámat is (7 hós).Minden nap megyünk a picivel nézelődni,vásárolgatni.

Járunk babaúszásra és majd fogunk járni angolra (direkt babáknak),ahol együtt lehet hasonló korú gyerekekkel/babákkal.

2011. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De miért nincs.

èn külföldön élek és eddig szinte senkit nem ismertünk az új lakóhelyünkön.

Mióta terhes lettem egyre több ismerösöm van, az anyukák (egyik az adott ország állampolgára a másik anyuka magyar) hívják a barátnöiket, így most már elég nagy az ismeretségem.

Habár a magyar anyukát egy magyar mama-baba körben ismertem meg. De otthon is még falun is vannak mondóka körök, vagy játszóházak, vagy csak menj el a játszótérre ismerkedni, állj le a szomszéd gyerekessel vagy akivel pl egy buszon utazol többször.

nekem is 6 hós a babám.


keress a neten babás köröket. vagy pl babaúszás.

2011. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
barátnőm nekem sincs,én a sógornőmmel beszélem meg a babás dolgokat.totál ellentétek vagyunk,de azért sok jo dolgot el lehet tanulni mindenkitől.Nem járok el foglalkozásokra,de rengeteget sétálunk,beszélgetünk az emberekkel,de megmaradtak a régi barátok is,van amelyikkel babás dolgokról is lehet beszélni,de nálam nem csak ez a téma,mivel tudom,hogy nekik nincs igy nem élhetik át úgy a dolgokat mint én.itt a jó idő,sétálj sokat és próbálj hasonló kismamákkal ismerkedni,hátha 25 emberből legalább egy készséges és barátkozó lesz,bár nekem alapjába véve sok pozitív tapasztalatom van ismerkedéssel kapcsolatban.
2011. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En is hasonlo helyzetben vagyok es 6 hos a babam. Nagyszulok is tavol vannak, szegeny kis gyerek nem lat rajtam es az apjan kivul mast, ami nem jo dolog.
2011. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem sajna csak itt neten, de szerencsére több is :) egyikkel itt gyakorin barátkoztunk össze :) már 1 éve :)
2011. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisnita ***** válasza:

Én nem nagyon járok össze senkivel, mondjuk a napi vagy heti rendszeresség nem is hiányzik. A legjobb barátnőmmel szoktunk beszélgetni baba témáról, de mostanában egyre többször hanyagoljuk ezt a témát mert ők már régóta tervezik a babát és nem jön nekik össze :S Vele havonta szoktunk menni bevásárolni és akkor kicsit pletyizünk. Valamint ha valami esemény van, pl: most volt a szülinapom akkor összejövünk vagy náluk vagy nálunk és jó időben bográcsozunk, eszünk-iszunk, beszélgetünk.

A másik gyerekkori barátnőm már 5 éve 130 km-re van tőlem, msn-en tartjuk a kapcsolatot és évente 1-2x találkozunk, fontosabb eseményekkor számíthatok rá, mikor szültem akkor is eljött és meglátogatott a kórházban. Ő most babát vár, a 6. hónapban van, vele sokat beszélünk baba témákról. Ha minden jól megy idén oda költözünk ahol ők laknak és így majd össze is tudunk járni ha már meglesz a kisfia :)

Van még egy kamaszkori barátnőm akivel tartom a kapcsolatot msn-en, ő sajnos elég nehéz életet él, a kislánya születése óta beteg, hónapokat volt kórházban, elszakítva a babájától ez még jobban megviselte, mindig jártam hozzá amikor tudtam és segítettem amiben lehetett. Szegény még a mai napig nem az igazi és nem sok esély van arra, hogy valaha is a régi lesz.:( Vele nem napi rendszerességgel beszélgetek és a betegsége miatt ritkán is találkozunk (nem utazhat a babával felügyelet nélkül) ha van kire hagynia a kislányát akkor hétvégén eljön hozzánk egyéb esetben pedig én megyek hozzá legtöbbször gyerekestől mert nekem se nagyon van kire hagyni a fiam. Hát nagyjából ennyi. Innen a gyakoriról szoktam levelezni kismamákkal, anyukákkal, szívesen ismerkedem hasonló csajszikkal.

Úgy érzem van elég társaságom, van kivel megosztani az "élményeimet" :)

Külön foglalkozásra nem járunk (maximum a játszótérre) a 20 hónapos fiammal. Többek közt azért is fontolgatjuk a költözést mert itt nincs lehetőség ilyesmire.

2011. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14 hós a kisfiam. Nem járunk foglalkozásra, pedig már kinéztem, de nem mentünk el egyszer sem. Itt ismerkedtem meg pár korunk beli babás anyukával, még az elején tartottuk a kapcsolatot, de mára elmaradtunk egymástól. Egy időben hiányzott is, de most már megszoktam, hogy egyedül sétálunk. Hozzánk a szüleim szoktak jönni, ők a társasága. Meg mostmár járunk játszóra is, ott majd tud barátkozni is. Ha gondom van, telefonon több régi barátnőmet meg tudom kérdezni, ők más városban élnek. Vagy itt kérdezősködök.

Tudod idővel más napirendjük is kialakulhat a babáknak, mi ezért nem kezdtünk az egyik anyukával találkozni, pont ellentétes ritmusban kezdtek aludni a babáink.

2011. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!