Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakúlt a kapcsolatotok...

Hogyan alakúlt a kapcsolatotok a baba születése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkeseredésembín írtam ki a kérdést, hogy lássam, mások is vannak-e így mint mi - sajnos nem úgy alakúlnak a közös kis életünk első hetei ahogy gondoltam :( Iszonyat távol vagyunk egymástól a párommal, 3 hetes a kislányunk ( első baba) , és szinte csak róla szól a kettőnk kapcsolata is - imádjuk, szeretjük, közösen látjuk el... de egymással nem tudunk mit kezdeni , mintha nem lenne közös témánk, mintha nem is ugyanazok lennénk :( Párom rengeteget dolgozik, hazajön, a babát szeretgeti, aki ha elalszik a párom is vele alszik, ahelyett, hogy kicsit együtt lennénk ( hozzáteszem éjjelente külön szobába alszom a picurral, tehát nem ő éjszakázik) , ha kérdezem milyen volt a napja, elintézi egy "semmi különös"sel , nincsnek érintések , nem tudom megmondani csókolóztunk-e egyáltalán mióta hazajöttünk a kórházból... és a legrosszabb, hogy már nem érzek erőt a változtatáshoz, mindketten tudjuk, ez így nem jó, de inkább a babába menekülünk, tesszük a dolgunk, és telnek a napok... Ő 36 én 28 éves vagyok, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen problémáink lesznek, mindíg mindent megbeséltünk, de most elfogyott valami, és rettegek nem tér vissza :(


2011. júl. 12. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fel kell dolgoznotok az új élethelyzetet. Én speciel nem költöznék külön szobába, ez is csak növeli a távolságot köztetek, nem értem miért ne alhatnátok továbbra is egy ágyban? Ha a párod kidől a gyerekkel együtt akkor szerintem fáradt, mint ahogy te is fáradt vagy a baba gondozásától. Mindkettőtöknek szokni kell, szerintem vissza fog térni minden a normális medrébe, csak adj egy kis időt az új családodnak.
2011. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon remélem, hogy rosszabb már nm lesz a helyzet! Külön szoba azért van, mert a párom nap mint nap vezet, így nem akartuk, hogy ne tudjon pihenni, így a baba szobába lett betéve egy ágy, és én ott alszom a picivel.
2011. júl. 12. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell külön szoba. A legtöbb apuka nyugodtan alszik akkor is, ha a kiságy a te ágyfeled mellett van, és ha a baba nyüszögni kezd, akkor egy halvány fényű lámpánál megszoptatod. Ettől ő nyugodtan tud pihenni.
2011. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, s csak magunk ellen dolgoztunk a nagy elővigyázatossággal... igaz , rettentő hasfájós a pici lányunk, így nem csak nyüszögés van éjjel sem , szóval valahol jól jön a külön szoba, de abban is van igazság amit ti mondtok.
2011. júl. 12. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is növeli a távolságot köztetek a külön alvás...Mi kezdettől külön szobában altattuk.Nekem ugyan az elején rossz volt, mindig átmenni mikor felébredt este, de a párom nem is ébredt fel a sírásra(mély alvó).Mikor én meghallatom azonnal ott voltam, mind a két ajtót behajtottam, így ő pihenhetett, hasonló okokból mint nálatok.De a beszélgetést erőltetni kell!!Próbálkozzatok, ha legyint, hogy semmi különös, én mindig tovább faggatom, de mit ebédeltél vagy hallottál e valami érdekeset, meleg volt e stb..Érdektelen dolgok, de megered tőle a nyelve, és én is mesélek, hogy itthon milyen unalmas igaz de dolgok történtek velünk:)
2011. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi már az elejétől éjjel közös ágyban alszunk a babával együtt. Egyébként a pasik immunisak a babasírással szemben! Te meg az elején úgyis minden moccanásra felébredsz, ezt így rendezte a természet.

Amúgy meg csak lassan, és türelemmel. Nekem pl a gyerekek után kb ugyanannyi idő kellett, mint maga a terhesség, ahhoz, hogy minden a régi legyen. Persze addig is volt szex, de nem tudtam valahogy úgy elengedni magam. Légy türelmes magadhoz, olyan ez kicsit, mintha elölről kellene kezdeni mindent!

2011. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! A mi babánk majdnem 1 éves. A helyzetünk hasonlóan alakult a tiétekhez,bár mi egy ágyban aludtunk a párommal,a baba pedig külön szobában,mégis lett egy fal kettőnk között,ami a baba születésével alakult ki. A picit mindketten imádjuk,de egymással már nem olyan a kapcsolatunk mint régen. Az elmúlt egy évben volt sok veszekedés,kibékülés,hullámvölgyek. Nagyon sokat beszélgetünk és próbálunk közeledni egymáshoz. Mostanra már a házaséletünk is a régi lett. Ami még segíthet szerintem,ha kettesben is töltötök el kis időt (mozi, kávézás,beszélgetés,ilyesmi), persze csak ha a pici kicsit nagyobb lesz és más is tud rá vigyázni néhány órára(pl. nagymama). Én is csak azt tudom mondani,légy türelmes,erőltesd a beszélgetést,és hidd el,sok pár küzd az új helyzettel, idővel mindenki hozzászokik,hogy anya-apa is,de ha kettesben vagytok férj-feleségként tudtok majd egymásra nézni.
2011. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonlót éltünk meg. Az első 2 hónapban annyit veszekedtünk, mint előtte az előtte levő 4 évben összesen. Nehéz volt, de ne fogadd el a helyzetet! Van visszaút! Beszélgessetek a problémákról, a kialakult helyzetről vagy csak úgy bármiről. Közeledj te hozzá. Hidd el rendbejönnek a dolgok, még minden nagyon új.
2011. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk a kiságy totál a ki ágyunk mellett volt karnyújtáson belül. én kikötöttem h az ágy kettőnkké, és oda a gyerek "be nem teheti a lábát" :) így is volt. persze volt h ottaludt, ha beteg volt, v vmi baj volt. viszont mi is azóta távolodtunk el ennek ellenére is. igyekszek fenntartani én is, ő is a kapcsolatot minden téren, és úgy néz ki most már javul a helyzet :)lassan kisebb lépéseket kezdjetek el egymás felé tenni. ne egyszerre mindent bevetni, és úgy, hogy nektek kényelmes legyen!
2011. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom és mióta megszületett egy kedves szó le nem hangzott köztünk,csak ordibálás és veszekedés.Pedig első perctől együtt alszunk a lányunk meg külön.Szerintem nem sok köze van ennek az egésznek ahhoz,hogy ki hol alszik.Én 30 vagyok,Ő 35.1-2 hónapos belül beadjuk a válást:(Mert ennek így semmi értelme,a gyerek issza csak meg a levét.Pedig nem fiatal kapcsolatba szültem,14 éve vagynk együtt!!!!De egyszerűen nem megy....
2011. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!