Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért lett szorulásos a...

Vajon miért lett szorulásos a babám a hozzátáplálás bevezetésével?

Figyelt kérdés
6 hónapos kora óta kap almát, sárgarépát, céklát, üveges bébiételt, de egyedül a sütőtöktől nincs szorulása. Mit csináljak?Egyébként eddig szopizott.
2011. márc. 28. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Keverd neki őszibarackkal, szilvával, körtével, ezek lazítják a székletet, mert az alma, a s.répa megkötik, ilyen még a burgonya, és banán is.
2011. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekünk éppen a hozzátáplálás oldotta meg a székrekedést.


én nem adok neki pl. almát, azaz csak ritkán, inkább szilvát vagy barackot. ha kap s.répa-krumpli-plusz valamilyen husit akkor napközben adok neki baracklevet higítva.

2011. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél több folyadékot igyon ( evés után, főleg ha répát, céklát adsz), vizet, és lédús gyümölcsökkel lehet még lazítani a székletet. Citrusfélék nagyon jó székletlazítók, csak az szerintem még korai lenne.

Barack viszont szintén jó, és a körte is.

2011. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy mindenki a barackot mondja hogy széklet lazító, hát nekünk pont az ellenkezője a barack olyan szinten megfogja a hasát hogy csak kuppal birtam megkakáztatni, nagyon szenvedett tölle, viszont az almától és a sárgarépától megy a kakálás! Mi ilyen fordítottak vagyunk, ugyhogy szerintem próbálgass hogy nektek mi válik be!
2011. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mi ugyanezt küzdöttük végig. ne izgulj, idővel javulni fog!


valószínűleg azért szorul mindentől, mert még nem tökéletes az emésztése. olyan ételeket adj, amik lazítják pl.zabkása(nálunk nagyon bejött! úgyis csak alma van most, zabkásával keverve már az se fog), cukkini, sütőtök, őszibarack, káposzta, krumpli héjában főzve-így nem fog.


mi ha 1 nap nem volt kaki, másnap reggel már Levolac szirupot adtunk, vagy 1 mandarinlevét (ezzel óvatosan, mert allergiás lehet rá. nálunk nem okozott gondot.)


aztán evés után mindig vízzel is megkínáltam, mert a sok folyadék is szükésges a kakihoz. meg a sok mozgás: lábát tornásztasd, hasát masszírozd...


nálunk 8 hós kora óta megy gond nélkül. mostmár bármit ehet, nincs gondja.

sok sikert!

2011. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.Szilvát kipróbáltam, bébiételben, brutál hatás... A legjobban a plusz folyadékbevitel vált be. Még egyszer köszönet mindenkinek!

Jó egészséget nektek!

2011. márc. 30. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!