Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MI a megoldás kislányom...

MI a megoldás kislányom alvásproblémájára?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos.Sajnos éjjel nagyon rossz alvó.Hónapok óta minden éjjel szinte óránként ébred.Mivel már jól tud forogni,állandóan helyezkedik éjszaka is.Általában hason vagy az oldalán alszik el,de ahogy álmában a hátára fordul,azonnal ébred.(én is)Egyébként tud háton is aludni,mert van hogy úgy alszik el.Egyszerüen nem tudom mit csináljak,mert már engem is teljesen felemészt ez a dolog.Lassan olyan leszek mint egy zombi,és ez a párkapcsolatomat is eléggé próbára teszi.Amúgy a nappali alvással nincs gond,délelőtt-délután alszik egy,másfél órát.Hang nélkül elalszik,nem kell ringatni,és ez igy van este is.Mit gondoltok,mi lehet az oka,hogy ilyen nyugtalanul alszik.Lehet az is a baj,hogy egy szobában vagyunk.(sajna jelenleg csak ez a lehetőségünk van)
2009. febr. 25. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet a foga, lehet az anyás korszak. Lányom is ezt csinálta 2 hónapig, most szépen alszik.

Visszaalszik, ha visszafordítod? Cumija van? Vagy valami plüssálat? Próbálj ne azonnal menni hozzá, kicsit hagyd sírni, lehet lassan megszokja, hogy nem ugrasz hozzá.

Megpróbálhatsz valami altatási módszert is, bár ha elalszik magától, akkor inkább a foga lehet.

Próbálj meg valamit adni neki, homeos bogyót, vagy kupot, hátha jobban alszik. Vagy fürdesd esti fürdetővel, és párologtass levendulát.

2009. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs túl meleg a szobában? Páratarlam? Mit esztek vacsira?
2009. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is egy szobában lakunk, nem az a gond. Próbálj 19-2O fokot éjjelre, nem jó a túl meleg, és párásíts. Ha már ki vagy készülve, azt ő érzi és még nyugtalanabb lesz. A mienk nyolc hós, másfél hónap volt gond az alvással, aztán olvastam ezt-azt, Aludj jól-t s egyéb cikkeket a babaszoba.hu-n az alvással kapcsolatban, amikből sokmindent hasznosítottam. Nem feltétlenúl a sírni hagyást, hanem önbizalom, kisugárzás, határozottság kérdésekben. Végtelen türelem, szeretet és higgy magadban!És tudni kell, hogy a gyermeknek szükége van a hosszan tartó alvásra, káros, ha ez nincs meg. Ez fontosabb, minthogy 2O órát ringasd eredménytelenül. Nekün
2009. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!