Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van tejem de mégis tápszerre...

Van tejem de mégis tápszerre kell váltanunk,4,5 hós babámnál. Valaki hasonló helyzetben van/volt?

Figyelt kérdés

Ma voltunk védőnőnél, és egy hét alatt 5 dkg-ot hízott a kislányom. Ezért feliratta nekünk a tápit,amit ma estétől vezetek be neki. Van tejem,de pár perc után már nem kell neki, játszik inkább stb.

Csalódtam magamban. Nem is tudom miért, vagyis van tej mégis tápszer ... nem vagyok tápszer ellenes de mégis rossz érzés ez az egész.


Egyébként már pár napja szilárd kaját is adok neki, h hízzon, valamint ne legyen éhes.


Van valaki hasonló helyzetben ?


2011. márc. 29. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sűrűn adtál neki?

Lehet azért nem kell neki, mert még nem éhes.

Ne félj, ha éhes lenne, biztos nem játszana, hanem úgy szívná, hogy csak na.

2011. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kb 3 óraánkánt. Volt olyan h direkt megvártam mig nagyon éhes lett. annyira h sírt. akkor szivta ám eléggé , de csak pár percig. 5 percig így szivja már örülhetek...
2011. márc. 29. 13:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyorsan hívj fel egy szoptatási tanácsadót az alábbiak közül, biztosan van segítség. Sajnos az orvosok és védőnők igen nagy százaléka nem igazán szoptatáspárti. Nézik a mérleget, szerintük nem ok a súly, megoldás: tápszer.


Én is voltam ilyen cipőben, szerencsére második babával, és ezért nem hagytam magam olyan könnyen. nem is kellett pótlás...


Ha 4,5 hónapig volt elég tejed, akkor ezután is lesz! A babák meg nem híznak egyforma ütemben.


Ne keseredj el, van megoldás!

Telefonálj!


[link]

2011. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 4 és 5 hónapos korában összesen 200g-ot hízott. Senki nem ajánlott tápszert, mert nem volt vékony gyerek, 6 és fél kiló (duci sem).

A hízás lelassulásának számtalan oka lehet, kár, hogy a védőnő inkább a tápszert erőltette.

Még a szakkönyv is azt írja:

Hetente 100-600 gramm között mért gyarapodás teljesen normális és egészséges csecsemőre utal. A 4-6. hónaptól ez lecsökken heti 50-150 grammra.

Vagyis a babád 50 g-ja teljesen jó:(

2011. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék "okoskodni", de ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne adj még a babádnak tápszert!!

Ha van tejed,akkor véleményem szerint teljesen felesleges tápszert adnod, mert akkor szépen lassan el fog apadni.

Érdekes a védőnő, hogy rögtön felíratta a tápszert, de úgy látom nálatok sem sokat foglalkoznak azzal, hogyha van tej, és kevés esetleg akkor inkább arra adjanak tanácsot, hogy pl. hogyan növeld a mennyiségét.

Egyébként a lányomnál volt olyan hónap, hogy SEMMIT nem hízott, mégsem íratták fel a tápszert. Ha nyugodt, kiegyensúlyozott a babád, akkor nincs gond, van ott ám tej, csak őt most minden más jobban érdekli, mint a szopizás. Az enyém is hipp-hopp lerendezte.

Én a te helyedbe még várnék egy hónapot, és ha a következő mérésen is keveset hízna, akkor venném csak elő a tápszert! De ez tényleg a te döntésed, az anyai érzésed úgyis megmondja mit tegyél majd! :-)

2011. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A védőnőnk nagyon rossz, nem az-az igazi lelkiismeretes babaimádó és segítőkészség sincs benne. És persze első baba nincs gyakorlatom. 3kg-val született, és én ugy tudom 6 hósan kell elérnie a dupláját... Ez meglesz addigra. Most bizonytalan lettem adjam-e neki vagy sem. Bébikaját szépen eszi, de amellé kell tej.

Az meg van bőven,nincs azzal gond.



TElozni fogok tanácsot kérek,köszönöm szépen.

2011. márc. 29. 13:51
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Anyai érzésem azt mondja neee adjak. De félek h a hibámból gond lesz a kicsivel.

nagyon eleven, örökmozgó, kiegyensúlyozott baba. Állandóan vigyorog:)

2011. márc. 29. 13:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Biztosan nem lesz semmi gond a babáddal!!!Ezen egy pillanatig se aggódj. Hidd csak el, a babád ha éhes, eszik.

A 9 hónap alatt sokszor én is majdnem elővettem a tápszert, de örülök, hogy nem tettem meg. A mai napig szopizik a kislányom.

Azt írod jókedvű baba, mindig mosolyog! Kell ennél több?? :-))

Minden rendben van, de természetes, hogy aggódsz, hiszen a védőnő mást mond!

Nem tudom, van-e skypod, megírom neked annak a szoptatási tanácsadó hölgynek a nevét, aki nekem már többször segített! Ő szinte napközben mindig elérhető, nagyon segítőkész!

skype neve: rakosi.dora

Vagy ha itt a fórumon belül átmész a szoptatási témához, ott biztosan megtalálod xStefix-et, ő is biztosan tud neked segíteni!!!

2011. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

xStefix-szoktam látni igen,megkérdem. Skype.m sajna nincs.

2011. márc. 29. 14:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a babad 5 percig szivja a cicit es ki birja 3!!! oraig akkor tuti eleget szivott. Ne viccelj az en kisfiam 20 percet szivta a cicit es akkor is 30 perc mulva orditott. Na nekem nem volt eleg tejem. De ha az a baba 3 oran kerestul nem sir akkor jol lakott 5 perc alatt ez nem is kerdes. Ne viccelj! :) A vedono erre nem gondolt. Ugyes es gyors.
2011. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!