Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukák miért beszélnek a...

Az anyukák miért beszélnek a babájuk jelenlétében E/3. személyben?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

1306-os vagyok

Félreértettem bocs!

Azt hittem , hogy a babájukról miért beszélnek úgy, és nem saját magukról.

Fura, de én is azt teszem, hogy pl.most anya megcsinálja az ebédedet...stb.De fogalmam sincs, miért így mondom, csak jön.

2011. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem azért gond, ha így beszélünk (sajnos én is), mert a kisgyermek is egy ideig így fog:) Keresztfiam így beszélt, de már leszokott róla.
2011. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

mert E/3 személy a főnévi igenév és könnyebben megtanulja a gyerek mint a ragozott formát. És a baba később szintén így kezd beszélni.

Ösztönös dolog, a beszédtanulást viszont segíti, kétségtelen.

És valójában nem a babádhoz beszélsz, hanem elmagyarázod neki amit csinálsz és az így értelmesebb is. Mert hangsúlytalan mondatból, hangsúlyos lesz és így könnyebben felfigyel rá.

2011. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia


En szokatm neki mondani E/3 ban, hogy itt van anya...vagy gyere anyahoz.

Mondja , hogy apa mondja, hogy daddy, de azt, hogy anya vagy mummi nem mondja.

Ezert kezdetem el mondani, Neki, hatha azt is megtanulja.

Nekem az a fura, ha valaki ugy beszel mint ha O es a baba 1 es ugyan az a szemely lenne.

Tapszert eszunk vagy gyere igyunk...stb

biztos meg van az oka ennek is, de ezt nem tudom/ertem.

2011. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem baj, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy jobban megérti pl. a dolgokat, ha így beszélünk hozzájuk. Engem nem zavar a dolog, most 2 hetes a babám és én azt figyeltem meg magamon, hogy felváltva beszélek hozzá. Egyszer így ,egyszer úgy:-)
2011. márc. 29. 13:10
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is azert, mert ugy jobban erti a gyerek. Raadasul a mondatban igy szerepel az "anya" szo, amit talan az elsok kozott ert meg. Igy talan jobban tudja, hogy kirol van szo. A ragozasbol meg nem tudja kitalani a pici.
2011. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat, még akkor is ha nem volt eleinte egyértelmű a kérdésem:-)
2011. márc. 29. 13:13
 18/20 anonim ***** válasza:

én csak azóta mondok neki ilyen alakokat is, amióta ő maga mondja rám, hogy anya, vagyis olyan másfél éves korától. előtte kizárólag E/1-ben beszéltem hozzá magamról. MOst váltogatom, de még mindig az E/1 van többségben. 2,5 éves nemsokára a kislányom.

egyébként ha őróla van szó, akkor gyakrabban használom az E/3-at, mint az E/2-t, talán mert ő mindennek ellenére még így beszél magáról, ezért nekem is jobban rááll a szám.

2011. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én is így beszélek, de már látom hogy fölösleges, mert már mindent ért, és próbálok visszaszokni az E/1 személyre :)de nem mindig sikerül, megszoktam az "anyázást" :)
2011. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

2 gyerkőc után mosolygok ezen a kérdésen merrt én is mindig igy beszéltem hozzájuk.És 2 évesen rendesen beszéltek..Nem volt olyan hogy anya takarit,Vivike éhes:D

Ugyhogy szerintem tényleg jobban megértik igy amit mondani szeretnénk.

2011. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!