Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A három hónapos lányom az...

A három hónapos lányom az elmúlt egy hónap alatt csak 490 g-ot hízott. És tendencia az, hogy hétről-hétre egyre kevesebb a hízás. Mekkora baj ez?

Figyelt kérdés
Az orovosom nyugtatgatott, hogy "jól néz ki a baba", de én mégis aggódom. Szerinte minden jó így, nem kell foglalkoznom vele. Próbálok tápszert is adni a babámnak (több-kevesebb sikerrel), és - bár keveset - de szopizik. Most 5480 gramm és 59 cm. Van még valaki ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?
2009. febr. 25. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nagyon szép, "rendes" méretű babád van! ha szopi uitán nem kéri a tápszert ez annyit jelent, hogy tele a pocakja! Ha van elég tejed és az orvos nem javasolja ne adj neki külön tápot! Én is állandóan attól féltem éhen hal a kisfiam, de a doki mindig megnyugtatott, hogy jól fejlődik nincs semmi baj, annyit eszik amennyire szüksége van. Nálunk olyan 4-5hós kortól már kellett a táp is, nagyon kevés volt a tejem, de azért 1éves koráig jutott pár csepp minden napra!
2009. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nálunk is ez a helyzet,3hósan kezdődött addig csak szopizott,és akkor "csak 51dkg-ot" hízott.Az orvos szerint kevés volt,aztán heti 10dkg-ot,azt mondta kell potlásnak a tápszer attól majd jobban fog hízni,hát nem igy lett.Most Is heti 10dk.ot hízik,már alig szopizik,4hós 5100gr és 62cm.Nem tudok többet bele eröltetni.Mi elkzdtük a tejpépet és az almát több kevesebb sikerrel,de a nagyokosok azt mondták ettől majd jobban fog hízni,hát majd meglátjuk.... :)

Minden jót,és ne aggódj én már megtanultam :)

2009. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámmal is ez van, nekem is kevesebbet hízik, mint az "előírt" De hallgass csak a dokira, ha jól néz ki a baba, vidám, jól alszik, akkor ne izgulj .Az én babám 5 hós, 65cm 6670gr, nem túl nagy, de jó husiban van és nagyon élénk. Én is folyton figyelem mennyit eszik és hízik, bárcsak ne tudnám, hogy mennyit kellene, mert így csak idegesít, hogy nincs meg az átlag! :o)Ráadásul mostanában elég keveset eszik.

Minden jót nektek!

2009. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!