Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai kelésről mikor...

Az éjszakai kelésről mikor kell leszoktatni a babát?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos múlt, de éjszaka még mindig ugyanabban az időben kell fel szopizni. Hajnalai 2kor és hajnali 5kor. A lefekvés 8 kor történik. Most már egy ekkora babának át kellene aludnia az éjszakát? (5780gr) Eddig egyszer aludta át az éjszakát este 8-tól reggel hatig, de azótavmindig fel kell. Ez egy rossz szokás lehet? Nálatok hogy van az éjszaka?
2009. febr. 26. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi most leszünk 8 hósak de még mindig kel egyszer a babám hajnalban szopizni. Lassan én is szeretném leszoktatni, de úgy vagyok vele, ha neki kell az a 10 perc (nem több) cicin, akkor megadom neki. Szerintem kicsinek éhes volt azért keltünk éjjel (sokszor) és most már csak hmmm igen lehet megszokás, bár én inkább azt gondolom szomjas. Mivel nagyon fogzunk, nem akarom most piszkálni őt még azzal is, hogy nem kap cicit. Remélem hamarosan eljön az idő, hogy nem kelünk éjjel, de hogy azt hogy fogom megoldani még számomra is rejtély... Nem hiszem hogy tudtam neked segíteni, de tudd, nálunk is így megy ez már immár 8 hónapja :)
2009. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%

Szia! Az én babóm 5 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát felébredés nélkül. Ez azt jelenti, hogy felébred, de nem etetem meg és vissza is alszik magától. Mi is 8-kor fektetjük, de este 10 és 11 között még egyszer megetetem, úgy hogy fel sem ébred. Így biztos lehetek benne, hogy nem az éhségtől ébred fel...

Próbálok erős lenni és csak akkor megyek be hozzá, ha sír, de ki nem veszem az ágyikóból. Remélem ez egy idő után meghozza a gyümölcsét...

Sok sikert neked is!

2009. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 10 hónapos a lánykám. 4 hónapos koráig végigaludta az éjszakát, majd jött a fogzás és 7 hónapos koráig 2x-3x kelt éjszak.Én úgy csináltam, hogy az első ébredésnél nem adtam neki enni, visszaaltattam.Ez kb.2-3 napig volt így, majd a második ébredésnél sem cicizett , így tovább...mindig told ki egy kicsit ki a cicizést. Nekünk bevált. Azóta is alszik éjszaka.

Lesz mindig valami(front, foga, poci..)ami miatt 1x 1x nem alszik végig éjszak, de ez természetes.

Boldog babázást:)

2009. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kell leszoktatni, majd magától átalussza!

Az én fiam most 13 hónapos, és mostmár alszik éjjel. Bár most éppen elkapott egy vírusos náthát, így ha nem kap levegőt, akkor felébred. Viszont ha mégsem kel fel, én akkor is felébredek többször, már csak megszokásból is bemegyek hozzá, és betakarom.

Én a lányomnál is kivártam míg magától átállt, bár ő hamarabb átaludta az éjszakát.

Kitartás mindenkinek, ez ezzel jár:) Én már a terhesség alatt sem aludtam, mostmár 2 éve!

2009. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érdekelne....amikor éjjel már nem evett akkor nappal fokozatosan többet evett ugye? Én egyszer csináltam azt, hogy nem adtam neki enni éjjel max. inni. Ki is bírta reggelig, legalábbis nem kiabált :) Azóta megint kap éjjel enni( ő félig tápszeres éjjel egyszer cicizik, egyszer tápizik), nem tudom valahogy nem merek nem adni neki enni, nehogy éheztessem...de ha éhes lenne nem aludna vissza igaz? A kisfiam most 4 hónapos, de sose üvöltött ha éhes, csak hümmögni szokott de azt se mindig azért, mert éhes.
2009. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!