Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok tápláló ételeket...

Írnátok tápláló ételeket amiket adhatok lassan 9 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg sajnos a gyümölcsön kívül mást nem igazán akar elfogadni. A főzeléket csak úgy tudom neki adni, hogy gyümölccsel keverem.De ezt is jó ha pár kanállal eszik. Tejpépet egyáltalán nem eszi meg. Sőt szerintem nagyon keveset eszik. Olyan érdekes, de ő az a fajta kislány, aki pár falattal is beéri.Biztosan éhes, mert éjjel többször ( 1-2 óránként felébred, és hát a tejem az már nem elég neki.

Kétségbe vagyok esve, mert csak 50 grammot hízott 1 hónap alatt.:-(


2011. márc. 30. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Mikor kezdted a hozzátáplálást?

Én ezért nem vagyok annak a pártján ,hogy várni kell 6 hónapos koráig,mert sajnos,akkor 9-10 hónaposan még csak itt tartotok:(((Nem túl nagy gond ez,de látod,nem hízik!

Mivel Ő már nagy baba,érdemes lenne megpróbálni olyasmit adni neki amit ti is esztek,hátha azt jobban elfogadná...

Persze nem azt mondom,hogy csülkös pacalt,de ne csinálj neki trutyit,add azt összetörve ,amit ti is esztek.

2011. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Az én kislányom is 9 hós és már mindent eszik.Persze normális kereteken belül.:)PL:frankfurti leves,krumplis tészta,paradicsomos krumplifőzelék,húsleves+a zöldségek,

A főzelékeket már be is rántom neki csak tejföl helyett még natúr joghurtot használok.:)

2011. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Kislanyom kb csak a 8. honap utan kezdett el erdeklodni az uj izek irant, addig alig fogadott el barmibol egy-ket kanalnal tobbet. Utanna szerencsere jo etvagya lett. En is szoptattam meg, emiatt kevesbe aggodtam. Ejszakankent 9 honapos koraban akar egesz ejjel rajtam logott volna, mert fogzasos idoszak volt nalunk, lehet lanyod is emiatt ebrad gyakrabban.

De hogy valaszoljak is, probalj neki adni: spenotot krumplival. Nem tudom a hussal hogy alltok, hugom lanya maig a hust joforman csak a spenotba belemixelve fogadja el. Csibemellet fottalmaval, krumplival vagy rizzsel. Kislanyomnal ami nagyon bejott, az a cekla. Amit azzal kevertem ossze, azt megette. A cukorborsot viszont utalta. Probald meg kitalalni, hogy mi a kedvenc dominansabb ize, es azzal kombinalni.

Kuldok meg at par linket receptekkel is,azok kozul bongezhetsz.

2011. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Próbálgatni kell a főzelékeket, meg majd jön hozzá tojás, husi, sajt, akkor már hízni fog. Most ilyenje van. Vissza nem esett a súlya.

Mi is hat hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és a lányom egyszerűen mindent megevett, volt amiből nem tudtam eleget főzni, pl brokkoli csirkehússal, sajttal, hát abból dupla adagot is betermelt :D Aztán egyéves elmúlott, és onnantól elkezdett válogatni, pl brokkolit nem ette meg két évig, mert az zöld :D Múlt héten kérte a brokkolit a boltban, hogy ő azt meg fogja enni...azt hittem csak mondja, hazajöttünk megfőztem, elétettem, és megette!!, majd kijelentette, hogy ő imádja a brokkolit :DD

Lehet az is, hogy még nem találkozott olyan főzelékkel, ami igazán ízlene neki, mondjuk előfordulhat hogy a sajtos dolgokra meg rákattanik, vagy a husira, sosem lehet tudni. Addig meg csak próbálgassatok minél többféle zöldséget, hátha megtetszik neki, mert emlékszem a lányomnál is volt olyan, hogy mikor előszőr adtam neki valamit, akkor úgy ímmel-ámmal megette, vagy csak megkóstolta, rá egy hétre meg már simán megette, és még repetázott is belőle. ( én arra gondoltam, azért, mert akkor már ismerős íz volt neki )

2011. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A linkek lemaradtak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon aranyosak vagytok, mindenkinek köszönöm szépen, hogy írt!!

Igen, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a gyümölcsöket kezdetben szintén alig akarta elfogadni, de végül belejött.

Próbálkozunk a főzelékekkel, adok neki hozzá minden nap húst is, csak alig akarja enni.( Ezek próbálgatjuk: répa, krumpli, cékla, cukkini, padlizsán, tök, rizs,) Sajttal még nem próbáltam, de igazatok van, azt is adok neki. Bízom benne, hogy megjön az étvágya! Köszönöm a linkeket is, mindjárt meg is nézem!:-)

2011. márc. 30. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:

ami tápláló: gesztenye! nagyon szeretik! (lehet kapni fagyasztott egész gesztenyét, szerintem az a legjobb) meg érdemes 1-1 kanál olívaolajat keverni az ételébe, attól kalóriadúsabb lesz.

nálunk ezek mennek gyümölcsökön kívül: sütőtök, krumpli, répa, cékla, cukkini, brokkoli, karalábé, spenót, hagyma, fokhagyma, csirke, pulyka, hal, rizs.

tervben van a durumtészta és a paradicsom.


meg Sinlac-kal is dúsíthatod az ételét, az több kalóriát is ad és vitaminok is vannak benne. én is 1-2 kanállal kevertem az ételébe amikor nem hízott.


most 9 hós

2011. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, neked is köszönöm szépen!

Natur gesztenyére gondolsz? Megpróbálkozom azzal is, hátha :-)

És a sinlacot előbb keverjem össze vízzel, vagy úgy simán keverjem a főzelékhez?

Bocsánat még egy kérdésem lenne, mennyi hagymát adsz a főzelékhez, leírnád, hogy hogyan szoktak elkészíteni? Ízesíteni szoktak a főzelékeket?

2011. márc. 30. 13:25
 9/12 anonim ***** válasza:

szia!

igen, natúr gesztenyét adok. ma is épp krumplit főztem, a végén beledobtam 1 gesztenyét, meg 1 kocka főtt-faygasztott csirkét, összerottyant, aztán már pürésítettem is. úgy becuppogta, hogy öröm volt nézni! a gesztenye azért is jó megoldás, mert sok kalóriás, és édeskés, ezért ált.bejön a piciknek.

(főtt)hagymát akkor adok, ha a miénket készítem, és abból veszek ki neki. pl. ragu levest készítettem, hagymával kezdtem a főzést. fokhagymát ugyanígy, pl. spenótba belefőzöm.

ízesíteni még nem szoktam mással a baba ételét, pedig zöldfűszerekkel lehetne már. várom a friss petrezselymet, kaprot...

2011. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja, Sinlacot csak belekeverem a gyümölcsbe. (főzelékbe még nem próbáltam.)
2011. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!