Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig észrevehető piros pöttyök...

Alig észrevehető piros pöttyök a hason-kezen biztosan allergia?

Figyelt kérdés
ma vettem észre pelusozáskor 8hónapos kisfiam hasán 5-6db,nagyon apró piros pöttyöt,alig lehet észrevenni,meg a két kezén-1-2db-ot.Ez allergia?Vagy milyen az allergia?Több,nagyobb pöttyök?Még nem találkoztam ilyennel,de most elég rosszul érzem magam emiatt hogy nem vettem eddig észre,kitudja mióta van ott,és fogalmam nincs mire allergiás....az elején nézegettem neki ha új ételt kapott,de már annyira nem,valahogy ez kiment a fejemből...de olyan régóta nem lehet ott,azért fürdésnél észrevettem volna mikor puszilgatom,mert csak közelről látni.Szerintem kb 1hete lehet ott,de nem tudom..Mit csináljak?Vigyem orvoshoz,vagy nem kell?Ha valamelyik ételre allergiás,és eszik megint olyat(mert nem tudom hogy arra e)akkor még több pötty lesz,vagy hogy van ez az ételallergia?Az elmúlt hetekbe ezeket az újakat ette:paradicsom,hal,tészta,1-2hete néha kenyér(ritkán vajas),joghurtot is 1hete,de csak 2-szer evett,1x üvegeset ami gyümölccsel volt,másodszor pedig én vettem neki danone natúr joghurtot,és gyümölccsel adtam neki szintén.Ma kapott egy nagyon pici trappista sajtot,de épphogy csak lecsippentettem neki belőle,de ettől tuti nem allergiás,hiszen ma kapta délelőtt.Tápszert váltottunk(vagyis kaptunk ajándékba,igy azt eszi most),attól is lehet pöttyös?
2011. márc. 30. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Kapásból tejet tejtartalmú ételeket mint a joghurt nem adunk 1 éves kor elött.

A pöttyök szerintem inkább melegkiütések lesznek.Ha nem borítja be az egész testét,és nincs a hajlatokban akkor melegkiütés.

Ne aggódd túl!

2011. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nekem azt mondták(a védőnő+doki is)hogy túrót,sajtot natúr joghurtot 7hónapos kortól adhatok neki.
2011. márc. 30. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló rosszul tudja, 8 hónapos kortól be lehet vezetni a túrót, sajtot, joghurtot!!!


Én is melegkiütésre tippelnék.

2011. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy néznek ki a pöttyök? A kislányom tejallergiás, emiatt enyhén ekcémás a bőre. Nálunk úgy néz ki, hogy a hasán középen és oldalt, a könyökhajlatán, és a térdhajlatán jönnek ki pici száraz foltok, amik először csak színtelen szárazak, majd később bepirosodnak. Fürdéskor sokkal jobban észrevehető. Ez az ekcéma, de ha súlyosabb, akkor a test minden részén is megjelenhet, és viszket is. Elképzelhető az is hogy a tápszerváltástól jött ki rajta, mert nálunk is én pont arra gyanakodtam. De szerintem ne találgassunk, ha pár nap múlva nem múlik el, akkor mindenképp vidd el orvoshoz.
2011. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.Biztos nem ekcéma,legalábbis szerintem nem,mert neki egyáltaln nem száraz,kis apró,mint a pattanás,olyan némelyik(nem fehér középen),csak ici picit kitüremkedik,mint mikor kipattogzok,olyan.Remélem elmúlik neki,és nem allergiás.Lehet hogy akkor a tápszer,mert eddig bebát evett,de most kaptunk egy hippeset,és azt eszi már 1,másfél hete.
2011. márc. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!