Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan dolog, amiben a...

Létezik olyan dolog, amiben a háton fekvős babák ügyesebbek? Hogyan tudtad megszerettetni babáddal a hason fekvést?

Figyelt kérdés
Kislányom az első perctől fogva a hátán szeret lenni, hason kb. 2 perc után úgy sír, mint akinek az életére törnek.Most 6 hónapos, és aggódok, mert lassan sok mindent kell majd megtanulnia. (négykézláb hinta, kúszás stb.) Ezért naponta többször hasra fektetem, néha hagyom sírni is, mert muszáj.Akinek a babája hasonlóan tiltakozott, azért megtanult mindent időben?
2011. márc. 31. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia talán ezért is, de mindent később csinált (kúszni 10, mászni 11 hónaposan kezdett el). Doki hiába mondta neki, hogy "erőltetni" kell a hason fekvést is, nem hallgatott rá. Most már utólag azt mondja, a következő gyereknél biztosan azt fogja csinálni.

Minden nap egy picivel többet kell hasra tenni (első nap 2 perc, következő nap 3, aztán 4, stb), mert így tudnak erősödni az izmai - nyak, hát, váll.

Kisfiam meg mindig is hasonbaba volt, 5 hónaposan kúszott, rá egy hétre már kutyázott, aztán a kúszást a mászással ötvözve közlekedett, de 8 hónapos korától már szabályosan mászott.

2011. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem ügyesebbek a hason fekvő babák sem,mint azok,akik háton szeretnek feküdni. Ha majd elég érett lesz rá,akkor minden mozgást megfog csinálni! Semmivel nem vagytok még elkésve,ne aggódj!
2011. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy kisebb törülközőt göngyölj össze és tedd a mellkasa alá, sokkal tovább bírnak így hason lenni, lehet még meg is szereti:)
2011. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves első! Tudom, hogy ügyesebbek a hason fekvő babák! Az lett volna a kérdés, hogy hogyan lehet megszerettetni velük a hason fekvést, de azért nagyon köszönöm a válaszodat! Ezt a törölközős módszert még nem hallottam, ki fogjuk próbálni.Köszi!
2011. márc. 31. 07:39
 5/13 anonim ***** válasza:

De igen, ügyesebbek.

Barátnöm kisfia hátonfekvös baba de 6 hónaposan még csak 1 irányban tud megfordulni! Az én lányom mindjárt 7 hónapos, hasonfekvös volt mindig is, 2 hete felállt a doki meg védönö nagy megdöbbenésére...meg persze mászik már, ül, stb.

Barátnöm is azt csinálja, hogy hasra fekteti egy darabig, tényleg rá kell szorítani sajnos :(

2011. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, de én azt kérdeztem, hogy miben ügyesebbek a HÁTON fekvő babák?Egyáltalán van ilyen dolog? Persze én is törekedtem arra, hogy egyre többet legyen hason, de mivel üvöltött, anyaként nem hallgattam túl sokáig az ordítást.Nem várok tőle semmi extrát, nem kell felállnia, ülnie 6 hónaposan, és a mászást se erőltetem, mert még nem is kell neki.Csak nem szeretném, ha nagyon lemaradna.
2011. márc. 31. 07:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Barátnőm kisfia pl. elég hamar ült, 6 hónaposan, de gondolom azért, mert unta a háton fekvést.

Viszont szerintem ő kivétel lehet, mert sokkal nehezebb hasizomból felülni, mint négykézláb pózból - azt pedig ugye a hason fekvősök hamarabb csinálják általában.

Én CSAK ELŐNYÉT láttam annak, hogy kisfiam hason volt mindig. Barátnőm meg mindig csak a hátrányokat tudja sorolni...

2011. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerencsétek van, hogy szeret hason lenni!Sajnos ezt nem lehet befolyásolni, ilyen a baba természete, és kész. Az ismerőseim közül az összes lány sír a hason fekvéstől, gondolom azért, mert nem úgy használja a kezét, lábát, mint háton, kevesebbet lát a világból eleinte, és fárasztóbb is lehet tartania magát.Tényleg mázli, hogy nem kellett az üvöltést hallgatnotok!
2011. márc. 31. 08:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor én most rácáfolok egy kicsit a többiekre. Lánykám háton fekvős, utált hason feküdni, de mindennap hasra fordítottam. Sírdogált, de egyre tovább bírta, de ez az idő soha nem haladta meg a 3 percet. ÉS 3hónaposan egyszer csak hasra fordult, azóta csak hason játszik, fekszik alszik, 4 hónaposan pedig visszafordult a hátára. Tegnap pedig már végiggurult így a szobán, 4,5 hós.

Tehát nem biztos, hogy a háton fekvő babák ügyetlenebbek:):)

2011. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam születésétől fogva utált hason lenni. Csak addig volt hajlandó úgy maradni, amíg tartani tudta magát, aztán amikor elfáradt, ordított. A hason életében egyetlen egyszer sem aludt.

Viszont ettől függetlenül még hamarabb kúszott, mászott, mint a környezetünkben lévő hasonló korú kisbabák. 8 hónaposan már egyedül állt a bútorok mellett, 11 hónaposan elindult egyedül. Semmit sem eröltettünk. Szóval én egyáltalán nem tapasztaltam a csak hátonfekvés hátrányait...

2011. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!