Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék adjatok tanácsot?

Mit tehetnék adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés
Mennék vissza dolgozni de a fönök nem vesz vissza.Szeretném ha legalább a szabijaimat kifizetné de mit irjak neki vagy menjek be és kérjem ugy?Tanácstalan vagyok.
2011. márc. 31. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A szabidat köteles kifizetni. Én biztos, hogy főleg ilyen esetben, mindenféle szándékomat írásban és ajánlottan adnám fel nekik.

Mennyi idős lesz a babád, amikor visszamennél amúgy?

2011. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várjunk csak,nem vesz vissza?????Javítson ki aki majd utánam ír,de kötelezően vissza kell,hogy vegyék az anyukát dolgozni én úgy tudom.Az már más,hogy utána max rövid időn belül elküld erre meg arra hivatkozva,de KÖTELES VISSZA VENNI.
2011. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen köteles lenne de azt mondta majd szeptember környékén menjek be,de ha találok valamit menjek el nyugottan.Amugy 2 éves lesz a lányom.Sajnos nem várhatok szeptemberig mert nagyon kevés pénzt kapunk a hitelek meg emelkedtek.
2011. márc. 31. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát kötelező visszavennie...elvileg, de úgyis kitesz az első adandó alkalommal, vagy úgy viselkedik, hogy Te fogsz magadtól sírva menekülni. Már csak azért gondolom, mert ha képes ezt mondani, hogy keress mást gyerek mellett, akkor sok jót nem várhatsz tőle...

Itt próbálj tájékozódni, hogy mik a lehetőségeid:

[link]


Ha már képben vagy, utána szerintem is írásban kommunikálj vele, hogy legyen nyoma. Mindent fénymásolj, ha esetleg bíróságra is kellene menni.

2011. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kötelező visszavenni, és a gyerek 3 éves koráig semmilyen indokkal nem rúghat ki, a szabijaidat pedig szintén köteles kiadni, ne hagyd magad!!!!!
2011. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk! Nekem múlt pénteken jelentette be a főnököm a Lidlben (megadva a helyét, módját, idejét az ilyen dolgoknak), hogy nem tud visszavenni, kivéve ha rábeszélem a kolléganőmet, hogy most ő vállaljon gyereket, mert így felszabadulna egy hely. Arról nem is beszélve, hogy tanárként dolgoztam, s a helyemre egy mezőgazdasági érettségivel rendelkező lányt vett fel, persze egyetemi végzettség nélkülit! No comment!

A kérdésedre válaszolva pedig, kötelező neki visszavenni, de szerintem ha már most úgy gondolkozik, hogy nem kellesz, tényleg jobb lenne más munkahelyen érdeklődni a te idegeid megóvása érdekében! Járj utána a jogi dolgoknak, hogy képben legyél, s aztán keresd fel őt sszemélyesen! Sok szerencsét!

2011. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel gyed-ben részesülsz, tehát a munkahelyeden fizetés nélküli szabadságon vagy, vagyis nem kell visszavennie hiszen el sem küldött, a munkaviszonyod fennáll, csak nem kaptál fizetést, hanem helyette gyed-et az államtól. A munkaviszonyodat nem szüntethette meg és nem szüntetheti meg mivel felmondási védelem alatt állsz: a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve – a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is – a gyermek hároméves koráig terjedő időre. A GYES-t igényeld a MÁK-tól mellette lehet dolgozni. A fizetés nélküli szabadságot a gyed idejére kérted, az lejárt, tehát a fizetés nélküli szabadság is, ki kell venned a szabijaidat és mehetsz vissza dolgozni. Ha ki kell valakit rugni a kolléganő mehet, ő nem áll felmondási védelem alatt. Ha pedig a főnököd akadékoskodik fenyegesd meg, hogy munkaügyi bíróságra adod az ügyet.

2011. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi lányok.
2011. ápr. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!