Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek adjatok valami tanácsot...

Kérlek adjatok valami tanácsot mit tehetnék kisfiam szorulása ellen?

Figyelt kérdés

6 hetes tápszer pótlást kap(Beba HA/AR és Beba Aktív 1-et eszik).Szegényem naponta egyszer tud kakilni,hosszu erölködés után,de van hogy segítenem kell neki lázmérővel.Tudom hogy ezt nem lehet neki mindig használni.Kamilla teát próbáltuk de semmi:(!

Esetleg tudok valami olyat enni én ami az anyatejen keresztül át jut a fiamhoz és így tud kakilni?


2009. ápr. 24. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A cukros kamillát is próbáltad??? Terápiás jelleggel adható. Esetleg egyél Te lekvárt, igyál sok rostosat.
2009. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
laevolac szirup
2009. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a cukros kamilla tea miért csak terápiás jellegel adható?Árt hosszú távon a fiamnak?A doktornő azt mondta hogy minden etetés elött adjak a babának pár kortyot.
2009. ápr. 24. 08:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Baby mecsek tea. Kamilla és édeskömény van benne. Nekünk bevált, drogériában patikában lehet kapni.
2009. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a Mecsek Baby nem használt.

A kamilla gyógyszernek minősül, azért nem adható minden nap.

Reggel evés előtt add neki így:

1 dl víz + 2 kk cukor

Ha nem hat, akkor Laevolac szirup (laktulóz, nyugodtan adhatod), glicerines kúp.

A legjobb, ha váltogatva adod, nem szokik hozzá, és tarts egy-egy nap szünetet!

A Normaflore is sokat segíthet, "jó" bacik vannak benne.

2009. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A leavolac szirúp adható 6hetes babának?És hogyan kell alkalmazni?
2009. ápr. 24. 08:57
 7/10 anonim ***** válasza:

5 ml kevés folyadékban oldva. Adhatod kiskanállal is, de rettentő édes!

Igen, adható, mivel laktulóz, nem ártalmas.

Érdemes a nagy üveges változatot kérni a patikában, ha anyagilag jól akarsz kijönni. Az egész család ihatja, én a terhességem alatt is ittam, mindig használt (és a lányomnak is).

Kommented előtti voltam.

2009. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia, a laveolacot valóban adhatod, de ha hasfájóa akkor nem biztos hogy jó, mert puffadást okozhat, bár babája válogatja . Mi is használtuk a beba tápszert, de váltottunk is azonnal (kb 1hétig ette) mert annak elég magas a vastartalma ami nálunk is szorulást okozott. Most a milupa milumilt esszük aminben kb fele annyi vas van. A glicerines kúpot én is csak ajánlani tudom, jobb mint a hőmérőzés. Ami nálunk nagyon nagyon bevált az a gripe water volt. (adm-ben kb 1700.- de a gyógyszertárban is lehet kapni) Ez jó volt a hasfájásra meg a kakira is. Ebben a korban egyébként még nem tudnak kakilni a babák. Ezt is meg kell tanulni úgymond. (legalábbis nekem a doki ezt mondta) Ha marad a szorulás, jobban jársz ha tápszert váltasz. Nálunk bevált a MIlupa milumil HA+a gripe water, pedig a fiam 2hós koráig extrán hasfájós és szorulásos volt. A napi kaki külön program volt! Tudod hogy csináltuk? Apa a térdére fektette hanyatt a Manót és a kis kezeit a feje főlé nyújtotta majd lassan le a teste mellé miközben olyan hangot adott ki mintha ő is nyomna. Persze apa is majdnem bekakilt, de valahogy rájött a picúr miről van szó és úúúgy de úgy nyomta ő is hogy az kész őrület volt. Ja és mi is pótlásként adtuk a tápszert mert nem volt elég tejem. A napi egy kaki meg nagyon jó eredmény! Nálunk családi örömünnep volt ha 2naponta sikerült! Kitartás három hós korára már simán fog menni neki!
2009. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,aranyosak vagytok:)!
2009. ápr. 24. 14:27
 10/10 anonim válasza:
igyál több fojadékot (saját készitésü tea/ásványvíz/csapvíz) ezáltal az anyatejbe is több folyadék fog kerülni és ez a folyadék higabá teszi a baba k@kit:) igy könyebb lesz a kicsinek
2010. febr. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!