Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós, születésnap-kérdés!...

Anyós, születésnap-kérdés! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A héten lesz a kisfiam első születésnapja. Úgy gondoltam, hogy mivel hétköznapra esik, aznap felköszöntjük én meg az apja, és hétvégére áthívjuk a nagyszülőket. Ezt többször mondtam a férjemnek, aki minden alkalommal egyetértett. Erre tegnap azt mondja, hogy szólt az anyja, átjön aznap, olyan 3 körül, amikor természetesen a férjem itthon sincs. Azért bosszant, mert én kifejezetten megkértem az anyukámat, hogy aznap semmiképpen ne jöjjenek át, mert meghitten, szűken ünnepelnénk az első szülinapot, valamint anyós már hónapok óta felénk se nézett, utoljára januárban látta az unokáját, akkor is mi vittük át a gyereket. Miért pont most akar itt lenni? Ti mit tennétek? szólnátok anyósnak, hogy ne jöjjön?
2011. ápr. 3. 14:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Majd megöl a méreg...ráadásul a férjem azzal takarózik, hogy ő nem tudta, hogy az a nap hanyadika, tehát nem is gondolt rá, hogy aznap van a gyerek szülinapja...persze...
2011. ápr. 3. 14:20
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Miért pont most, miért pont most...talán mert az unokájának az első szülinapja lesz?


Úgysem lesz még otthon a férjed, miért ne mehetne át? Felköszönti a kicsit, beszélgettek, aztán szépen hazamegy. És meghitten ünnepelni ráértek akkor is, ha a férjed már hazaért.


Én nem szólnék érte.

2011. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok ennyire jótét lélek ezek szerint. Szerintem, ha egész évben tesz a gyerekre, akkor ne pont s szülinapján akarjon idejönni jópofizni, amikor én esetleg tortát sütnék vendégvárás helyett.

Igazából emiatt bosszant, és én meg már szóltam anyámnak, hogy ne jöjjön, mikor a fiammal imádják egymást, és sokkal szorosabb a kapcsolatuk, mint az anyóssal.

2011. ápr. 3. 14:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez nagyon rossz érzés. De a veszekedésnek semmi értelme nem lenne. Én, amolyan bosszúból, csak azért is meghívnám az én szüleimet is. Ha már arra nem képes, hogy más alkalommal meglátogassa, akkor ne csak úgy jöjjön, ahogy ő akar. Remélem, a te anyukádék ráérnek.
2011. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
figyú,tényleg mire haza ér a férjed már lehet el is megy igy délután az egész nap a tietek.De megbeszélheted te is anyóssal,hogy hétvégén tarjátok a szülinapot,mindenki akkor jön,jöjjön ő is akkor.Megértelek azért,mert vannak dolgok amiket én is szeretnék 3-asban megélni a kis családommal,de nem lehet,engem is bosszant.Az első szülinap mondjuk nem ilyen volt,mert tudtam mennyire várja mindenki,és a pici még úgy se nagyon ért belőle semmit,ez csak nekünk szól.De tényleg,fiam annak örült hogy végre mindenki fogta a kezét és mehetett.kicsit elámult a tűzijátékon és ennyi.én meg pityeregtem hogy első éves a kicsim.szóval tudom nagyon érzelmi kérdés,de nem ér annyit hogy vita legyen belőle.majd a másodiknál már megbeszélhetitek,hogy 2 szülinapot rendeztek,egyet veletek egyet meg a nagy rokonsággal,az már nagy buli lesz,legalábbis nálunk az volt,nagy nagy örömmel.
2011. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha hétköznapra esik, akkor is hétvégén szoktunk ünnepelni mindhárom gyereknél, tehát nekem éppen kapóra jönne, ha hétköznap jönne az anyós, ő úgysem szokott eljönni a nagyobb zsúrra, viszonylag gyorsan letudja a köszöntéseket. Szereti egy füst alatt megköszönteni az összes gyereket, holott messze vannak a szülinapok:S

Én nem foglalkoznék vele különösebben. Ha jönni akar, jöjjön, a meghitt ünneplés meg hétvégén lesz.

2011. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt tenném, amit az egyik válaszoló írt. Anyósod tutira tudja férjedtől (aki biztos csak kedvességből elmondta neki), hogy hármasban lettetek volna csak aznap. Ha már jön, már csak azért is elhívnék mindenki mást is, és nagy bulit csapnék. Vagy, megkérném, hogy ne jöjjön.
2011. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát én meg teljes mértékben igazat adok neked,hogy szeretnél készülődni mint inkább jópofizni meg 3-ban ünnepelni!meg az,hogy ez nehogy anyudéknak rosszul essen,hogy akkor most mi van ők csak hétvégén mehetnek anyós meg bármikor???
2011. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igenis mond le anyósod akkoris ha megsértődik.Ha nem így teszed egész életedbe bánni fogod.

Saját tapasztalat.Nekem azt nem tartották anyósomék tiszteletbe,hogy én úgy szerettem volna kijönni a kisfiammal a kórházból,hogy senki ne legyen itthon.Meghitten hárman én a kisfiam és a férjem.Sajnos nem értették meg és mikor hazaértünk a kórházból már itt vártak egy egész hadsereggel a ház előtt.Azóta is nagyon haragszom anyósomra és párom tesójáékra,hogy ezt megcsinálták velem.Persze tartjuk a kapcsolatot de mikor még 1-2 hónapos volt a fiam egyszer volt egy nagyon csúnya veszekedésünk anyósommal és akkor megértette,hogy ezt nem csinálhatja velem és a fiammal.


Igenis hívd fel anyósod és mond meg neki,hogy úgy lett eltervezve,hogy a nagyszülők hétvégén ünnepelnek veletek.A gyerek szülinapja meg csak tiétek.

2011. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is szólnék, hogy ne jöjjön!

Megmondod, hogy úgy terveztétek, hogy a nagyszülők hétvégén mennek hozzátok.

Megértem, hogy mérges vagy! Utoljára januárban látta az unokáját. Ha eddig kibírta nélküle, akkor várjon hétvégéig!

2011. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!