Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéri viselkedés probléma...

Játszótéri viselkedés probléma, ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos, és mostanában kezdtünk el játszótérre járni. Már nagyon ügyesen megy, mindig kiveszem a babakocsiból, akkor is, ha a parkba megyünk. Ott mindig odamegy más emberekhez, beletúr a táskájukba, elveszi más labdáját, vesz más ételéből. Persze nem haragszanak meg, mert még pici, de ma is az egész délután azzal telt el, hogy terelgettem el más emberektől. Pedig már mi is vittünk labdát (ez a mániája), játékokat, vittem egy kis ennivalót, túró rudit. De mindig a másé kell, kunyerált csipszet is, amit még sose evett előtte. Mellesleg nem akarok ilyeneket vinni magunkkal, hogy ne a nassolásról szóljon a délután. Nem tudom, hogy minden baba ilyen-e, én elég tanácstalan vagyok.

Mennyi idő alatt tanulja meg, hogy nem illik más holmijában turkálni, más dolgait elvenni?


2011. ápr. 3. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém nem volt ilyen. De szerintem ez nem olyan nagy baj, amíg nem vágja magát földhöz, hogy de akkor is akarom. Sőt. Az enyém lassan 4 éves lesz, az oviban sokszor keresik az ovónők, annyira csendbe van, nem megy oda senkihez, csak nézi őket. Szerintem inkább legyen ilyen kis életre való, mint ilyen nagy mulya mint az enyém. Előbb utóbb úgyis kinövi.
2011. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kisnita ***** válasza:
Szépen el kell neki mondani, hogy nem szabad mások holmijához nyúlni, ha szeretne a rágcsából akkor kérni kell, de elvenni nem szabad. Ezt minden egyes alkalommal 140edszerre is el kell mondani neki és előbb utóbb meg fogja tanulni. Az én kisfiam 20 hónapos és néha ő bele akar nyúlni mások babakocsijába, de soha nem engedem neki. Elterelem a figyelmét és elmondom, hogy nem illik ilyet csinálni. Ilyen korban még elég jól működik a figyelem elterelés.
2011. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én megbeszélném a többi szülővel, mikor megérkezünk, hogy ne adjanak neki semmit.

ha meg csak úgy ott vannak hagyva a nasik, megkérném őket, hogy ne tegyék. aztán vagy beleegyeznek, vagy nem.


szerintem hagyd még, pici, hogy megértse a dolgokat.

pár hónap múlva már biztosan el lehet magyarázni neki, hogy ne nyúlkáljon más táskákba.

ahogy megtanul beszélni, rögtön meg is taníthatod, hogy el kell kérni más játékát, de most még korai.

2011. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a figyelemelterelés nem működik. Ha egy percet is mással foglalkozik, nem felejti el, hogy mit akart, még 10-15 perc múlva is újra megpróbálja. És sajnos földhözverős-hisztizős kislány. Nagyon akaratos, már rendezett jelenetet az utcán is, mert nem az történt, amit ő akart.
2011. ápr. 3. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez gyerek szokás.Egy jó párszor elmondod neki és majd leszokik róla.
2011. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kisnita ***** válasza:
Nem baj ha hisztizik, a lényeg, hogy maradj nyugodt és légy következetes. Földhöz vágja magát, te felé állsz elmondod neki, hogy vagy felkel és normálisan viselkedik vagy indultok haza. De ne csak fenyegetőzz! Ha nem fogad szót tényleg vidd haza! Hidd el, hogy ez működik minden gyereknél akár milyen hisztis meg akaratos is. Az én fiam se egyszerű eset, de muszáj nekem lenni az erősebbnek és kordában tartani.
2011. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kicsit én szégyenlem magamat ilyenkor, hogy ilyen "neveletlen" gyerekem van, holott tudom, hogy ennyi idős korban az illemtudás még messze nem elvárt viselkedés. Meg igazából nem a "neveletlenség" a lényeg, hanem ha ez a viselkedés nincs helyesen kezelve, későbbiekben komolyabb gondokat okozhat.
2011. ápr. 3. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom ennyi idősen ugyanezt csinálta. És akinek van tapasztalata az tényleg nem haragszik érte. Kíváncsi és megy amerre tetszik. Neki még hiába magyarázod,hogy a másét ne vedd el. Viszont érdemes magyarázni,mert nyár végére csak megérti és betartja a szabályokat:)
2011. ápr. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a következetesség elvére szavazok. Én sosem engedtem meg, hogy játszótéren, utcán idegenektől elfogadjanak bármit, nem, hogy más holmijához hozzányúljanak. Lehetett belőle hiszti, akkor sem. Különben, ha kapásból tiltod, és szépen tartod magad hozzá, akkor elég hamar megtanulják. Hiszti esetén szépen felemeltem őket, és elvittem onnét őket, de akkor sem lehetett. Én más játékával is csak úgy engedem, hogy játszanak, ha a másik megengedi, és akkor is csak ott helyben játszhatnak vele, el nem vihetik, majd szépen vissza kell adniuk. Ebből sosem engedtem, ez elvárás tőlük, de szépen be is tartják. Ne hagyd, mert aztán egyszer véletlenül nem látsz valamit, és ki tudja, milyen emberek vannak?
2011. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!